Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Zmień swój telefon w 3D. Wystarczy specjalna folia

Nowinki ze świata nowoczesnych technologii, ale nie dotyczące bezpośrednio iPhone'a czy Apple

Postprzez zibi2 Pt, 5 kwi 2013, 11:45:26

Źródło: WP.PL | 2013-04-04 (13:41)ObrazekW Singapurze powstał specjalny filtr, który nałożony na ekran smartfona lub tabletu pozwoli zmienić wyświetlany, dwuwymiarowy obraz w trójwymiarowy. Modyfikacja nie wymaga żadnych nowych urządzeń, a do oglądania materiałów 3D nie potrzeba okularów.

Co prawda technologię 3D bez okularów w urządzeniach przenośnych znamy już od jakiegoś czasu - stosowana jest choćby w Nintendo 3DS - do tej pory wymagała ona dedykowanych urządzeń. Singapurski wynalazek pozwoli zmienić dowolne urządzenie przenośne w sprzęt wyświetlający trójwymiarowy obraz.Specjalna folia na ekran została stworzona przez Temasek Polytechnik i Instytut badań nad materiałami i inżynierii materiałowej A*STAR. Za komercjalizację nowej technologii odpowiadać będzie singapurski startup Nanoveu Pte Ltd. Wynalazek bazuje na czymś co znamy już od bardzo dawna - druku soczewkowym. W tej technologii wykonywane są choćby trójwymiarowe pocztówki czy puzzle. Autorzy nowego rozwiązania po prostu rozwinęli znaną już technikę i zaimplementowali ją do nowoczesnych urządzeń.

Dobrą wiadomością dla nas - użytkowników smartfonów - jest również fakt, że singapurscy inżynierowie ułatwią błyskawiczne zastosowanie nowej folii na masową skalę. Stworzyli oni specjalne aplikacje dla systemów Android i iOS, które ułatwią przystosowanie programów innych producentów do konwertowania obrazu 2D do 3D. Stworzą oni również zestaw narzędzi programistycznych (SDK) dla twórców gier mobilnych. Dzięki temu już niedługo zakup prostej folii zapewni nam rozrywkę w nowym wymiarze - dosłownie.
Avatar użytkownika
zibi2
 
Posty: 2252
Dołączył(a): Wt, 11 wrz 2012, 01:49:34
Lokalizacja: VANNES /FR ŁÓDŻ/PL
Mój: iPhone 6S
iOS: 10
Jailbreak: Tak


Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Technology News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości