Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Zamiana dźwięków systemowych (SMS też)

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez FiTzu Pn, 26 sty 2009, 13:37:48

w Tutku przedstawię chyba najprostszy sposób na to jak zmienić takie dźwięki jak:
- dźwięk wiadomości SMS przychodzącej (przy zamkniętej aplikacji do SMSów)
- dźwięk wiadomości SMS przychodzącej i wychodzącej (gdy aplikacja do SMSów jest otwarta)
- dźwięk wiadomości e-mail przychodzącej i wychodzącej
- dźwięk poczty głosowej
- dźwięk jaki wydaje telefon, kiedy podpinamy kabel
- dźwięk blokady ekranu oraz odblokowania
- dźwięk słabej baterii
- pstryk aparatu (zrobione zdjęcie)

jest ich więcej, ale nie potrafiłem ich zidentyfikować :P

Czego potrzebujemy?
- iPhone po Jailbreaku
- WinSCP KLIK + Zainstalowane OpenSSH z Cydii (w tym wypadku komputer i iPhone muszą być w zasięgu tej samej sieci WiFi); lub np. iPhoneBrowser KLIK
- program do konwersji do *.wav (tutaj może to nawet być Win Amp lub Windows Media Player)
- program do obróbki WAV (nie musi być potrzebny, ale może, chociażby do sciszenia/pogłośnienia dźwięków) np. Wave Pad Sound Editor
- zainstalowany na iPhone program Winterboard (do pobrania z Cydii)
- no i oczywiście pliki dźwięków na które zamierzamy podmienić oryginalne

1. Tworzymy sobie na kompie folder o nazwie np. Sounds.theme, a w nim folder UISounds
2. Wybieramy sobie interesujące nas dźwięki (ja akurat robiłem na podstawie dźwięków z Worms Armageddon)
3. W razie gdyby się okazało, że dźwięki są w innym formacie niż *.wav uruchamiamy sobie np. "Win Amp'a" uruchamiamy w nim naszą MP3, a następnie zapisujemy ją jako NaszeMP3.wav, a robi się to w Win Amp'ie tak: klikamy prawym klawiszem myszy na kawałek na liście odtwarzania; "Send To:" -> "Format Converter" ; potem wybieramy ścieżkę docelową dla konwersji oraz format -> w tym przypadku WAV
Obrazek
4. Prawdopodobnie dźwięk może się okazać za głośny na przykład do blokowania/odblokowywania ekranu, więc uruchamiamy np. Wave Pad Sound Editor lub jakikolwiek inny program do edycji WAV i ściszamy sobie tą ścieżkę do zadowalającego stadium (ja ściszałem do 1/4 oryginalnej głośności), lub edytujemy Fade Out i Fade In dla wybrednych -> oczywiście zapisujemy zmiany
5. Podmieniamy rozszerzenie plików z *.wav na *.caf (normalnie z poziomu windows, gdyż właściwie wav=caf)
6. podmieniamy nazwę na oczekiwaną, i tak kolejno:
- dźwięk wiadomości SMS przychodzącej(gdy aplikacja do SMSów jest otwarta) -> ReceivedMessage.caf
- dźwięk wiadomości SMS wychodzącej (gdy aplikacja do SMSów jest otwarta) -> SentMessage.caf
- dźwięk wiadomości e-mail przychodzącej -> new_mail.caf
- dźwięk wiadomości e-mail wychodzącej -> mail_sent.caf
- dźwięk poczty głosowej -> Voicemail.caf
- dźwięk jaki wydaje telefon, kiedy podpinamy kabel -> beep-beep.caf
- dźwięk blokady ekranu -> lock.caf
- dźwięk odblokowania ekranu -> unlock.caf
- dźwięk słabej baterii -> low_power.caf
- pstryk aparatu (zrobione zdjęcie) -> photoShutter.caf
- dźwięk wiadomości SMS przychodzącej (przy zamkniętej aplikacji do SMSów),potem do wybrania z listy dzwonków SMS w "Ustawienia"->"Dźwięki"->"Nowy SMS":
:!: :!: dźwięk dzwonka nie zmieni się automatycznie -> musimy go wybrać z listy dzwonków (no chyba że podmieniliśmy akurat ten który mieliśmy ustawiony domyślnie :!: :!:
+ Trójdżwięk -> sms-received1.caf
+ Gong -> sms-received2.caf
+ Szkło -> sms-received3.caf
+ Róg -> -> sms-received4.caf
+ Dzwonek -> sms-received5.caf
+ Elektroniczny -> sms-received6.caf
7. Wybrane przez nas dźwięki wrzucamy do stworzonego na początku folderu UISounds w Sounds.theme
8. Folder Sounds.theme(wraz z podkatalogiem UiSounds) musimy wrzucić do /private/var/stash/Themes.XXXXXX (gdzie XXXXXX to losowy ciąg znaków dla każdego inny

można to zrobić za pomocą WinSCP. Jeśli chodzi o łączenie się przez WinSCP -> patrz TUTAJ

lub za pomocą np. iPhone Browser => podpinamy iPhone kablem, uruchamiamy iPhoneBrowser i idziemy do ścieżki /private/var/stash/Themes.XXXXXX następnie przeciągamy folder Sounds.theme do folderu Themes.XXXXXX
9. "Odpinamy telefon" i uruchamiamy Winterboard (jeśli nie pojawiła nam się pozycja Sounds, to restartujemy telefon i jeszcze raz uruchamiamy Winterboard) oraz zaznaczamy opcję Sounds
10. Po respring'u, który przeprowadzi Winterboard dźwięki powinny już być "własne"
dźwięk dzwonka SMS trzeba jeszcze wybrać, o czym mówiłem wyżej

pozdrawiam i miłej zabawy

PS. Jakby ktoś chciał to załączam link do takiego mojego malutkiego Theme'a z dźwiękami
Lock/Unlock/photoShutter/beep-beep <- to dźwięki z Worms'ów
i podmianą dźwięku SMS(Trójdźwięk) -> dźwięk Hell Is For Heroes - They Will Call Us Savages
Kod: Zaznacz cały
http://rapidshare.com/files/219730791/LockUnlockSounds.theme.rar.html
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez mwille Wt, 3 lut 2009, 02:22:51

Witam.
gotowy plik muzyczny o nazwie np. sms-received1.caf nalerzy przekopiowac za pomoca iPhonebrowser do /system/library/audio/UIsounds.w tym folderze znajduja sie dzwieki sms.reszta sie zgadza.dzieki wielkie.pozdrawiam
mwille

iOS: 2.2
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Wt, 3 lut 2009, 10:19:45

jeżeli zamierzasz na stałe podmienić dźwięk SMSa to tak, jeżeli nie, to wgrywasz tak jak ja napisałem.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Postprzez mwille Wt, 3 lut 2009, 14:45:37

Probowalem ale niestety nie udalo mi sie.ale z folderu ktory ja podalem mozna skopiowac na dysk wszystkie dzwieki a pozniej znowu podmienic na oryginalne.tak czy tak jest ok:P pozdro
mwille

iOS: 2.2

Postprzez FiTzu Wt, 3 lut 2009, 14:48:49

tak, to prawda, ale trzeba o tym pamiętać, a jeśli zrobisz to za pomocą Winterboard, to wystarczy odznaczyć wybrany motyw i są znowu normalne...

Dlaczego ci się nie udało, a sprawdzałeś w "Ustawienia"->"Dźwięki"->"Nowy SMS" czy się nie zmieniły?

EDIT: mogło to jeszcze być winą konwersji, ale nie wiem do końca dlaczego ci to nie działało
FiTzu

Postprzez proceder232 Cz, 21 maja 2009, 23:17:51

robie tak jak pisales kiedy podmienie dziwiek na wlasny to nic nie ma jest cisza i nie wiem czemu moze ktos mi wytlumaczy co robie zle mam iphona 3g 16Gb 2.2.1
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. " — Albert Einstein
proceder232

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.0

Postprzez FiTzu Pt, 22 maja 2009, 00:28:29

Prawdopodobnie błąd konwersji. Sprawdź czy jakiś wav ci działa, to będziesz wiedział, że po konwersji do wav i zmianie na caf powinien działać...
FiTzu

Postprzez proceder232 Pt, 22 maja 2009, 09:36:11

Witam te katalogi wrzucam przez ifun box czy jakos tak i długość utworów ma znaczenie czy nie?
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. " — Albert Einstein
proceder232

Postprzez FiTzu Pt, 22 maja 2009, 11:08:52

Jeśli chcesz żeby nie miała znaczenia to wgraj utwór do /Library/Ringtones w rozszerzeniu m4r, ale to do tyczy tylko dźwięków dzwonka. Jeśli SMS'a chciałbyś dłuższy, to możesz podmienić za pomocą tutka, albo w systemie (nie pamiętam czy długość ma znaczenia)

iFun Box?? Co to?
FiTzu

Postprzez proceder232 Pt, 22 maja 2009, 11:21:51

iFunBox tak sie nazywa program do otwierania plikow na iphone.

-- [Dodano] dzisiaj, o 11:24 --

ma ktos link z gotowymi dziwiekami sms na iphona 3g 16gb z gory dzieki
proceder232

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)