Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Wycofywanie autoryzacji niedostępnych komputerów

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez FiTzu So, 14 lut 2009, 11:55:08

Jak wycofać autoryzację komputerów, do których nie mamy już dostępu?

Jak dobrze wiemy telefon możemy mieć z synchronizowany z 5 komputerami autoryzowanymi. Autoryzację włączamy w Sklep -> Autoryzuj komputer, lecz powiedzmy, że musimy zrobić reinstalke systemu operacyjnego, albo komputer autoryzowany sprzedaliśmy nie cofając autoryzacji. Liczba zaczyna nam drastycznie maleć.

Jeśli osiągniemy limit pięciu komputerów to mamy dwa wyjścia:
- albo iść do któregoś z autoryzowanych wcześniej kompów i Sklep -> Wycofaj autoryzację,

- albo wchodzimy do iTunes Store, klikamy nasz login w prawym górnym rogu iTunes podajemy hasło i "Pokaż konto" . W informacjach o koncie mamy "Apple ID", "Billind Adress" itd. oraz "Liczbę autoryzowanych komputerów" (Computer authorizations). Jeśli liczba autoryzowanych komputerów będzie równa 5, to obok liczby autoryzowanych komputerów pojawi się nowy guziczek "Wycofaj autoryzację wszystkich" (Deauthorize All). Po naciśnięciu tego guzika i potwierdzeniu operacji liczba autoryzowanych komputerów wyniesie zero. Więc trzeba pamiętać o ponownej autoryzacji tego na którym przeprowadzaliśmy "Deautoryzację", oraz innych komputerów których używaliśmy wraz z naszym iPhone'm, iPod'em.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez 52ym30n N, 15 lut 2009, 01:31:28

I dodatkowo Deautoryzację (wszystkich 5-ciu kompów) można przeprowadzić maksymalnie 2 razy w roku :)
Cześć jeśli jesteś nowym użytkownikiem telefonu iPhone i tego forum a czegoś nie wiesz, to zamiast zakładać nowy temat OBEJRZYJ TO
52ym30n

Mój: iPhone 3G
iOS: 2.2.1
Jailbreak: Tak

Postprzez jacaj Pt, 19 cze 2009, 21:58:40

hmm... czyli nie można wycofać autoryzacji pojedynczego konta (sprzedałem laptopa) ??
jacaj

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.1
Game Center: jacaj

Postprzez Iguana Wt, 23 cze 2009, 13:06:11

hehe no w teorii możesz pochodzić po kuplach i im "po autoryzować" komputery aż ta liczba wyniesie 5 i wtedy zrobić "de autoryzacje" wszystkich.

POZDRAWIAM!
Google nie boli.

Nokia 5110 ->Sagem MC 940-> Sony J5-> Ericsson T65 -> Siemens S55 -> Samsung SGH-C100 -> Nokia 6610 -> Sony Ericsson K750i -> Soft Sony Ericsson w800i -> Sony Ericsson K800i -> Iphone 2G oraz Iphone 4
Iguana

Mój: iPhone 4S
iOS: 6.1
Jailbreak: Tak

Postprzez janulek Pn, 2 lis 2009, 12:09:22

nie jestem co prawda w sytuacji '5' kompów, ale w zwiazku z artykułem FiTzu i przeglądem moich autoryzacji zauwazyłem że mam 4 autoryzacje zamiast 3-ch. czyli muszę skorzystać z metody "pięciu" i tu powstaje moja watpliwość:

1 _ czy po cofnięciu autoryzacji komputer jest tylko wyrejestrowany z bazy iTunes'a ale wszystkie programy ciągle na nim się znajdują i ponowna autoryzacja przywraca poprzedni stan?

2 _ czy po cofnieciu autoryzacji usuwane są wszystkie infa o programach oraz inne i robi sie zamieszanie czyli dużo roboty z przywracaniem stanu poprzedniego

edytowane po odpowiedzi FiTzu: dzieki za odpowiedź, wieczorem zawalczę
Ostatnio edytowano Pn, 2 lis 2009, 13:36:34 przez janulek, łącznie edytowano 1 raz
janulek

Mój: iPhone
iOS: 13.1.1

Postprzez FiTzu Pn, 2 lis 2009, 13:00:22

Nic nie jest usuwane. Po prostu autoryzuj te kompy których potrzebujesz po tym jak wyautoryzujesz wszystkie. Żadnych problemów nie będzie.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez janulek Pn, 2 lis 2009, 23:47:39

deautoryzacja poszła zgodnie z instrukcją. od siebie dodam, że po deautoryzacji należy jeszcze WYLOGOWAĆ się i ewentualnie usunąć iTunesa.
natomiast zastanawiam się nad okresleniem ' dwie deautoryzacje dla 5-u kompów na rok '.
czy chodzi o rok kalendarzowy, czy o odstęp większy niż 12-o miesięczny pomiędzy pierwszą a trzecią deautoryzacją?
janulek

Mój: iPhone
iOS: 13.1.1

Postprzez edward Pt, 5 lis 2010, 13:24:37

Mi też się udało bo własnie wczoraj miałem 5 komputer autoryzowany. Z czego 3 już nie używam. i nie musiałem się wylogowywać i iTunes na nowo instalować.
iPhone 7 Rose Gold-32giga iOS 10.0.2
edward

Mój: iPhone 7
iOS: 10.0.2
Game Center: szwarc

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)