Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Pogoda] Weather Pro v2.3

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez iAdmin So, 12 mar 2011, 01:10:13

Weather Pro

Kategoria: Pogoda
Wersja: 2.3
Cena: 2,99 € (obecnie pierwszy raz w historii w promocji, 1,59 €)
Rozmiar: 13,9 MB
Wymagania: iPhone, iPod Touch lub iPad, firmware minimum 3.1.3
Link bezpośredni do AppStore: klik

Screeny:
Obrazek
Spoiler:

Opis aplikacji:
Weather Pro to ścisła czołówka aplikacji pogodowych dostępnych na platformę iOS, a zapewne przez wielu uważana za najlepszą.

Stworzona przez MeteoGroup i grupę europejskich meteorologów Weather Pro dostarcza bardzo dokładne prognozy pogody dla ponad 2 milionów lokalizacji na całym świecie.
Prognoza jest na 7 dni do przodu z krokiem 3-godzinnym.

W wybranych krajach można śledzić obrazy radarowe, niestety ta opcja na terenie Polski nie działa (aktywna jest dla Wielkiej Brytanii, USA, Holandii, Niemczech, Belgii, Francji, Skandynawii, Hiszpanii).
Oprócz obrazów radarowych są zdjęcia satelitarne i te już są dostępne dla każdej lokalizacji.

Zdjęcia radarowe jak i satelitarne możemy odtwarzać w formie animacji (do 10 zdjęć w jednej animacji).

Lokalizacji można dodać wiele i na kilka sposobów:
- wyszukanie po nazwie
- upuszczenie pinezki na mapie
- lokalizacja z wbudowanego GPSu

Z poziomu aplikacji mamy dostęp do rozbudowanej pomocy, wyjaśnień wskaźników, poruszania się po menu etc.
Pomoc nie jest jeszcze do końca spolszczona, a prawdę mówiąc większość jej jest w języku angielskim, jednak pełne spolszczenie pomocy będzie dostępne w najbliższej aktualizacji aplikacji.
Poza pomocą cała aplikacja jest w języku polskim.

Prognozy
Po włączeniu aplikacji ładuje się domyślnie ustawiona lokalizacja z aktualną prognozą pogody (oczywiście wymagane jest połączenie z internetem aby pobierać prognozy).

Połowę ekranu zajmuje aktualna pogoda a pod spodem prognozy na kolejne 7 dni (w wersji Premimum dodatkowo płatnej jest to 14 dni).
Prognozy na każdy kolejny dzień możemy sprawdzić dokładniej, w kroku 3-godzinnym.

Jeśli ktoś jest zwolennikiem wykresów Weather Pro dostarcza je w bardzo czytelnej i klarownej formie.
Wykresów jest kilka:
- temperatura (na jednym wykresie: maksymalna, minimalna, odczuwalna i co godzinę)
- ryzyko opadów
- ciśnienie
- czas usłonecznienia
- wilgotność względna
- wiatr (maksymalny i średni)

Wykresy są znacznie lepiej widoczne w trybie landscape i w tym trybie jest 1 wykres na ekranie (wystarczy przesuwać palcem po ekranie aby zmieniać wykresy).
W trybie portretowym na jednym ekranie są 2 wykresy, są mniej czytelne oczywiście niż w poziomej orientacji ale i tak są dobrze widoczne.

Wersja Premium
Dodatkowo płatna opcja Premium (1,59 € za kwartał lub 5,49 € za rok) daje dodatkowe możliwości:
- 14 dniowa prognoza pogody
- 1-godzinny krok
- pogoda dla narciarzy
- radar rozróżniający rodzaj opadu i prognoza radarowa
- 40 zdjęć radarowych/satelitarnych w animacji
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez SOTBMP Wt, 15 mar 2011, 21:34:34

Na początek: dzięki za informację na głównej stronie o 50% przecenie ;-)

A teraz chciałbym zadać pytanie. Wszędzie, gdzie jest godzina w górnym pasku, można na nią stuknąć i pojawia się dodatkowa litera - "L". Cóż to jest ?

Obrazek
iPhone 3GS 32GB Black (A1303) --> iPhone 5 64GB Black (A1429) --> iPhone 5S 32GB Black/Space Gray (A1457)
iPad Air WiFi 128 GB Black/Space Gray (A1474)
Mac Mini Server (A1347)
SOTBMP

iOS: 11,1
Jailbreak: Nie

Postprzez iAdmin Wt, 15 mar 2011, 22:02:37

Szczerze mówiąc nie wiem co ta literka L oznacza, wysłałem zapytanie do Meteo Group w tej sprawie, jak dostanę odpowiedź to napiszę.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez SOTBMP Wt, 15 mar 2011, 22:40:44

iAdmin napisał(a):(...) wysłałem zapytanie do Meteo Group w tej sprawie (...)

O, świetny pomysł. Zobaczymy.

Swoją drogą, to ta dodatkowa literka nic nie zmienia w samych rezultatach, albo zmienia jakieś niezauważalne elementy. Wszelako, znaczenie "L" jest bardzo tajemnicze :hmm:
iPhone 3GS 32GB Black (A1303) --> iPhone 5 64GB Black (A1429) --> iPhone 5S 32GB Black/Space Gray (A1457)
Mac Mini Server (A1347)
SOTBMP

Postprzez iAdmin Śr, 16 mar 2011, 12:15:30

I wszystko jasne: odpowiedź na moje pytanie od MeteoGroup

MeteoGroup napisał(a): Litera L sygnalizuje, że wybrana lokalizacja znajduje się w innej strefie czasowej.
Jeśli tej literki nie ma to wyświetlany jest czas urzędowy obowiązujący w Polsce (jeśli urządzenie znajduje się w innym kraju to wyświetlony będzie czas obowiązujący w danym kraju) , a jeśli ta literka jest wyświetlana to czas pokazywany przy literce jest czasem lokalnym, który obowiązuje dla danej lokalizacji.

I tak na przykład: Różnica czasu między Moskwą i Warszawą wynosi 2 godziny.

Jeśli nie ma literki to wyświetlony będzie czas urzędowy obowiązujący w Polsce np. 7 rano, a jeśli włączymy literkę pojawi się czas lokalny obowiązujący w Moskwie, czyli 9 rano.

Może paść jeszcze jedno pytanie, dlaczego np. w Moskwie lub w innych krajach wyniki obserwacji są co trzy godziny, a w innych co godzinę lub co pół godziny.
Wynika to z przepisów międzynarodowych o wymianie danych meteorologicznych.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez SOTBMP Śr, 16 mar 2011, 14:36:35

Fajnie, że odpowiedzieli. Poziom tej aplikacji mnie zaskakuje, pozytywnie rzecz jasna.
Dzięki za zainteresowanie problemem. Teraz już wszystko jasne :ok:
Mac Mini Server (A1347)
SOTBMP

Postprzez iAdmin Cz, 13 paź 2011, 18:56:39

Pogoda w iCloud - w WeatherPro dla systemu iOS 5

12 października 2011: Użytkownicy WeatherPro mogą teraz skorzystać z jednej z ostatnich nowości, którą przyniosła premiera nowej wersji systemu operacyjnego iOS 5, czyli z usługi iCloud. Z bazą danych ponad dwóch milionów miejsc na świecie i bez ograniczeń co do liczby miejsc, które można ustawić jako ulubione, aktualizacja ta pozwala użytkownikom WeatherPro na bezproblemową synchronizację ulubionych miejsc pomiędzy urządzeniami iPhone i iPad.

Przy dostępie do aktualizacji aplikacji WeatherPro jeszcze przed udostępnieniem systemu iOS5, wprowadzenie synchronizacji iCloud dla ulubionych miejsc pomiędzy aplikacją WeatherPro na iPhona i IPad’a oznacza, że użytkownicy WeatherPro będą mogli skorzystać z tej nowej usługi od razu po uaktualnieniu systemu do iOS 5*.

Animacja zdjęć radarowych – aplikacja ciesząca się ogromną popularnością wśród użytkowników WeatherPro jest dostępna dla większości krajów europejskich oraz USA. Twórcy oprogramowania starają się stale zwiększać liczbę tych - z przyjemnością informujemy, że w najnowszej wersji oprogramowania WeatherPro dostępny będzie obraz radarowy z Luksemburga.

Oprócz tych dwóch fantastycznych nowych funkcji, w aplikacji WeatherPro na iPad’a wprowadzono do globalnej bazy miejscowości dodatkowo 800.000 interesujących miejsc oraz funkcję szukania lokalizacji za pomocą mapy. Dodanie ciekawych miejsc takich, jak wyspy i szczyty górskie do ponad dwóch milionów miast już dostępnych w bazie sprawia, że szukanie konkretnego punktu na kuli ziemskiej jest teraz jeszcze łatwiejsze.

WeatherPro dla iPhone’a wersja 2.5i WeatherPro dla iPad’a wersja 2.2 są od teraz dostępne do pobrania na iTunes.

* synchronizacja ulubionych między aplikacjami WeatherPro na iPadzie i iPhone’ie dostępna jest na urządzeniach, na których jest najnowszy system operacyjny iOS 5. Funkcja ta zostanie włączona dopiero gdy system operacyjny na urządzeniach zostanie zaktualizowany do iOS 5.

info
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez dnl Cz, 13 paź 2011, 23:17:49

Dzięki wielkie za recenzje, zassałem i jestem mega zadowolony!
Nie wiesz czy da rade na Twoim iPhone, iPadzie zrobić JB/zdjąć simlocka? Zajrzyj: http://pl.jailbreak-me.info/jailbreak-and-unlock-wizard.html
dnl

Mój: iPhone 6
iOS: 8.1

Postprzez iAdmin Cz, 18 paź 2012, 16:20:39

Nowa, znacząca aktualizacja WeatherPro do wersji 3.0.

Moja ulubiona pogodynka, czyli WeatherPro, doczekała się dzisiaj aktualizacji i to jakiej! Przede wszystkim wykorzystuje pełny ekran iPhone’a 5 i za to ode mnie duży plus (mała dygresja: wolno idzie deweloperom dostosowywanie aplikacji do Retiny 1136×640 px iPhone’a 5, Apple także nie jest tutaj bez winy – czas oczekiwania na zatwierdzenie zmian i nowych wersji programów to obecnie nawet kilka tygodni).
Wracając do WeatherPro. Oprócz zgodności z iPhone’m 5 są są m.in. nowe mapy wysokiej rozdzielczości, ostrzeżenia o gwałtownych zjawiskach pogodowych, odświeżony interfejs.

Szerszy opis zmian na głównej: http://myiphone.com.pl/weatherpro-3-0-n ... iphonea-5/
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez jaafoo Cz, 18 paź 2012, 22:55:49

Trzeba tylko wspomnieć że niestety nie wszystkie mapy obejmuja teren Polski
jaafoo

Mój: iPhone 4
iOS: 5.1.1

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Recenzje App z AppStore