Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

iPhone 6s Plus nie reaguje i nagrzewa sie podczas ladowania.

Wszelkie problemy sprzętowe, awarie, serwis urządzeń z iOS

Postprzez baryla818 Śr, 26 kwi 2017, 18:35:59

witam!
Moj iphone 6s plus spadl z bardzo niskiej wysokosci na dywan po czym na ekranie wyswietlil sie jeden bialy pionowy pasek, telefon nagrzal sie i wylaczyl. Iphone kompletnie nie reaguje, jedyne co to znaczne nagrzewanie sie w okolicach glosnika do rozmow podczas ladowania. W serwisie powiedziano mi bez zadnego spojrzenia do iphona, ze to koszt okolo 500 zl (w tym zbita szybka), lecz chcialbym sam sprobowac to ogarnac wiec zakladam ten temat. iTunes wykrywa iPhona w trybie DFU, a wnetrze wyglada okej, tzn. tasmy, itp. Z góry dziekuje za jakakolwiek pomoc.
Pozdrawiam.
baryla818

Mój: iPhone 6S Plus
iOS: 10.3
Jailbreak: Nie

Postprzez iNarek Śr, 26 kwi 2017, 20:59:05

Taśmy mogą wyglądać dobrze, ale mógł uszkodzić się/ukruszyć wyświetlacz LCD w miejscu, gdzie ścieżki z taśmy łączą się ze z digitizerem. To naprawdę wrażliwe miejsce i grzanie się w okolicy głośnika może sugerować zwarcie w tym połączeniu. Wydaje mi się, że tu problem tkwi w uszkodzonym wyświetlaczu. Telefon włącza się, ale nic nie wyświetla. Dobrze byłoby podłączyć drugi, sprawdzony wyświetlacz i wtedy będzie można to potwierdzić. Jeśli w serwisie powiedzieli Ci, że będzie to kosztowało 500zł to nie naprawiałbym u nich. Jeśli mają zamiar wymienić Ci w tej cenie wyświetlacz, to jakość będzie raczej kiepska. Na Twoim miejscu udałbym się do autoryzowanego serwisu, gdzie wymieniają wyświetlacz na ORYGINALNY za 659zł.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez baryla818 Śr, 26 kwi 2017, 21:13:19

iNarek napisał(a):Taśmy mogą wyglądać dobrze, ale mógł uszkodzić się/ukruszyć wyświetlacz LCD w miejscu, gdzie ścieżki z taśmy łączą się ze z digitizerem. To naprawdę wrażliwe miejsce i grzanie się w okolicy głośnika może sugerować zwarcie w tym połączeniu. Wydaje mi się, że tu problem tkwi w uszkodzonym wyświetlaczu. Telefon włącza się, ale nic nie wyświetla. Dobrze byłoby podłączyć drugi, sprawdzony wyświetlacz i wtedy będzie można to potwierdzić. Jeśli w serwisie powiedzieli Ci, że będzie to kosztowało 500zł to nie naprawiałbym u nich. Jeśli mają zamiar wymienić Ci w tej cenie wyświetlacz, to jakość będzie raczej kiepska. Na Twoim miejscu udałbym się do autoryzowanego serwisu, gdzie wymieniają wyświetlacz na ORYGINALNY za 659zł.

Tez jako pierwsze przyszlo mi na mysl, ze problem tkwi w wyswietlaczu lecz nie wiem czy ma na to jakis wplyw to, ze od razu po tym po podlaczeniu telefonu pod iTunes wyskoczyl komunikat o bledzie i potrzebie odtworzenia, a w dodatku nie reaguje tez zadna wibracja (po podlaczeniu do ladowarki, uzyciu przycisku wyciszania)
baryla818

Mój: iPhone 6S Plus
iOS: 10.3

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Hardware - Serwis