Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Chcesz kupić iPhona, ale masz wątpliwości? Pytaj tutaj.

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez adadis 17 kwi 2010, 10:17

Tak jak w temacie. Chcę kupić iP 3GS ale ciągle mylą mi się różne pojęcia i nie chcę wtopić. Właśnie wróciła do mnie kasa od nieuczciwego sprzedawcy z allegro (3 tyg zmagań) i mogę znowu się rozglądać. Teraz już nie 3G a 3GS mnie interesuje. Będę chciał zrobić JB. Jakie pytania mam zadawać sprzedawcy? Czy np te się nadadzą:
http://www.allegro.pl/item995697872_iphone_3gs_16gb_gwar_czarny_stan_bdb.html
- wiem że nie może być z softem 3.1.3 bo nie zrobię JB ale co z tym simlockiem?

wiem że ciągle takie leszcze jak ja tutaj piszą i niby nie czytają podobnych wątków, ale ja czytam to zaczynam od pierwszych postów w temacie a potem się zmienia sytuacja i już coś można zrobić czego nie można było wcześniej i dochodzą inne tematy i człowiekowi robi się jajecznica z mózgu :/

i o co chodzi że czasem komuś się "blokuje iP" i można go już jako przycisk do książek używać? wraca mu simlock np angielskiej sieci i nie można go zdjąć? czy to już jakieś trwałe uszkodzenie?

ehhhh a i jeszcze jedno czy jak mam 3GS z orange (2 miesiące) i może ma te wsio najnowsze (soft , baseband) i nie da rady zrobić JB ( do momentu może JB na 4.0) ale simlock spokojnie mu zdejmę (salon, simlock.pl)? i poprostu bez JB będę się mógł nim cieszyć?
adadis

Mój: iPhone 5
iOS: 7.0.2
Jailbreak: Nie

Postprzez mymon 17 kwi 2010, 11:16

niech Ci poda numer seryjny telefonu to będziesz wiedział czy ma nowy czy stary bootrom
jak poznać wersje iBoot znajdziesz na forum
na starym bootromie zrobisz JB bez problemu na nowym jest leepa
Fajnie jakby iPhone miał już JB bo masz problem z głowy
kwestia Sim-locka była tez juz poruszana w wielu tematach - nie zdejmiesz na sofcie 3.1.3
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez adadis 17 kwi 2010, 12:22

mymon napisał(a):kwestia Sim-locka była tez juz poruszana w wielu tematach - nie zdejmiesz na sofcie 3.1.3

aaa dobra zaczynam kumać :] czyli zdjąć można tylko jeśli jest w Orange :]
forum.myiphone.com.pl/trwale-usuniecie-simlocka-z-kazdego-iphone-a-3g-3gs-z-orange-t9411
"telefon zostanie TRWALE odblokowany. Usługa ta obsługuje WSZYSTKIE nawet NAJNOWSZE wersje firmware"
a z innych sieci (zagraniczne) już ni da rydy :]

no i unikać 3.1.3 i 05.12.01 ehhhh
adadis

iOS: 7.0.2

Postprzez Bulvique 17 kwi 2010, 12:32

adadis napisał(a):ehhhh a i jeszcze jedno czy jak mam 3GS z orange (2 miesiące) i może ma te wsio najnowsze (soft , baseband) i nie da rady zrobić JB ( do momentu może JB na 4.0) ale simlock spokojnie mu zdejmę (salon, simlock.pl)? i poprostu bez JB będę się mógł nim cieszyć?

Nie wiem, jak jest ze ściąganiem simlocka z zagranicznych sieci, np. angielskiej. Bo przez serwis simlock.pl i tym podobne możesz ściągnąć simlocka chyba tylko z Orange PL i Orange FR. A w salonie to chyba tylko z fakturą z Orange i to polską.
W każdym bądź razie, gdy już zdejmiesz simlocka, to napewno będziesz mógł się cieszyć swoim iPkiem. Z mojego punktu widzenia JB nie jest aż tak potrzebny. Sam nie mam i nie odczuwam potrzeby jego posiadania. Na pewno, po odblokowaniu telefonu jest na nim możliwość zainstalowania wielu programów, które by umiliły nieco korzystanie z iPhona, ale i bez nich można wiele zrobić. Mając dostęp do AppStore i możliwość ściągania wielu aplikacji i gier zdecydowanie nie będziesz na nudę narzekał, bo każdy znajdzie tam sobie coś dla siebie. Kwestia co chcesz robić na tym telefonie. Nawet jeśli teraz nie można, to za jakiś czas na pewno ktoś coś z tym zrobi i będzie się dało.
Moim zdaniem, gdy już zdejmiesz simlocka, to funkcje iPhona na sam początek będą Ci wystarczały. A w miarę z czasem sam ocenisz.
iPhone 5 64GB Black/Slate rocks! ]:->
Bulvique

iOS: iOS8 b3
Game Center: Bulvique

Postprzez sheepy 19 kwi 2010, 12:21

Cześć, nie będę tworzył nowego tematu tylko pozwolę sobie zdać pytanie tutaj.

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego ajfona i mam pytanie:
Czy nowe 3gs 32gb mają jakiś narzucony standard firmware, w sensie wszystkie są 3.1.3?
Chciałbym 32gb, ale też mam zamiar zrobić jailbreake i nie wiem czy w ogóle jest to możliwe przy takiej konfiguracji.
sheepy

Mój: iPhone 3GS
iOS: x

Postprzez luk4sz 19 kwi 2010, 12:25

Większość jest już z 3.1.3, chociaż nie jest to 100% pewne, szanse na to że dostaniesz 3.1.2 stawiam na 1%

Od dzisiaj ktoś kto ma jakieś wątpliwości niech pyta w tym temacie.
luk4sz

Postprzez sheepy 19 kwi 2010, 12:43

Czyli tak jak pisał ktoś parę postów wyżej - sprawdzić numer seryjny i modlić się o 3.1.2? ;)
Jest w ogóle możliwe złapać 32gb gotowy do JB?
sheepy

iOS: x

Postprzez iFOOK 19 kwi 2010, 15:02

Większość jest już z 3.1.3, chociaż nie jest to 100% pewne, szanse na to że dostaniesz 3.1.2 stawiam na 1%

Myślę, że nawet trochę więcej niż 1%, ale mimo wszystko będzie ciężko.

Jeśli 'gotowy do JB' oznacza 3.1.2 to tak, ale są małe szanse. Kwestia tego kiedy został zakupiony - np. egzemplarze z lutego i wcześniej powinny być z 3.1.2, później już się nie orientuję :)
Piszemy poprawną polszczyzną, używamy znaków interpunkcyjnych !
Nie pomagam na PW.
iFOOK

iOS: 4.2.1

Postprzez sgn 19 kwi 2010, 15:21

luk4sz napisał(a):szanse na to że dostaniesz 3.1.2 stawiam na 1%

Ja na początku marca w Orange dostałem 3GS 32GB z firmware 3.1.2 :) więc zawsze są jakieś szanse.
sgn

iOS: 4.0.1

Postprzez luk4sz 19 kwi 2010, 15:30

3.1.3 wyszedł na początku lutego, teraz mamy już prawie maj. U Ciebie była różnica miesiąca a tu prawie 4, dlatego oceniam to na 1%
luk4sz

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do iPhone, iPod