Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Pytania laików po zakupie iPhone'a

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez Krayerster88 13 sty 2011, 10:04

Dodane: iAdmin: W związku z tym, że często pojawiają się pytania początkujących użytkowników iPhone'a, którym nie chce się szukać lub nie potrafią znaleźć odpowiedzi na swoje podstawowe pytania (przyczyna: źle zadawane pytania) powstał ten temat.

W tym temacie i TYLKO W TYM można zadawać tego typu pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi ale prawdopodobnie taka odpowiedź na forum jest tylko nie potrafisz znaleźć.

Nie dotyczy to pytać podstawowych typu: co to jest JB, co to jest Cydia (lub co gorsz Cyndia...) - takie pytania będą lądowały w dublach zamykane i z wielką szansą na żółtą kartkę a w skrajnych przypadkach zablokowaniem możliwości pisania na forum przez jakiś czas.

================================================================

Witam...

Witam wszystkich to mój pierwszy post :)

Mam iPhona od dzisiaj ;) nigdy wcześniej nie miałem takiego urządzenia (Nokia n95 z hackniętym symbianem to nawet w setnej części nie to samo ;p) wiec jestem za****stym laikiem ;p

A więc tak.. Mam kilka pytań...

1. Gdzie mogę sprawdzić Baseband?
2. Który BS muszę mieć, żeby można było zrobić mu JB (czytałem, że na niższych można - jeżeli nie to czekam)
3. Czy po JB nie stracę gwarancji (mam go w Orange)
4. Czy mogę posiadać Cydię i App Store oraz korzystać z obydwu?
5. Czy po nieudanym JB telefon będzie do wyrzucenia?
6. W jakich sytuacjach nie będę w stanie przeprowadzić RESTORE?
7. Kupiłem używanego, ma jeszcze 18 m-c gwarancji, powszedni właściciel aktywował go i jest jego ID do App Store, jak wprowadzę swój ID to czy nie utracę wszystkich aplikacji kupionych przez niego? np NAVIGON'u?

Nie ukrywam, że za tel dałem troszkę pieniążków i wolę wydać w App Store te 50zł miesięcznie i nic nie kombinować niż popsuć i stracić moje urządzonko ;p

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

MK
Cydia 4ever :)
Krayerster88

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.3.3
Jailbreak: Tak
Game Center: Lubie_placki

Postprzez iAdmin 13 sty 2011, 10:14

Generalnie :szukaj: search.php ale mam kilka minut wolnych więc..
Ad.1. w ustawieniach
Ad.2. Baseband nie ma nic do JB
Ad.3. Tak
Ad.4. Tak
Ad.5. Nie
Ad.6. Jak spalisz iPhone'a, wyrzucisz przez okno, ktoś go ukradnie itp. Restore (nawet za pomocą CF) zawsze się powiedzie jeśli iPhone jest sprawny technicznie i masz do dyspozycji iTunes i ewentualnie narzędzia do wybudzenia z trybu restore (po CF).
Ad.7. Jeśli z iPhone'a na swoje konto będziesz instalował to nic się nie stanie, jeśli przez iTunes to usunie wszystko
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez kacluk1987 13 sty 2011, 10:16

Więc;P
1. bb sprawdzisz w ustawieniach->ogólne-> to urządzenie-> firmware modemu:P
2. jb mozna robić nie zależnie od wersji bb:P jeśli masz nowyy boot to jb może być tethered
3. po jb niby tracisz gwarancję:P ale gdyby coś się działo z ip robisz restore do oryginalnego softu bez jb i masz gwaracnję uznaną;)
4. możesz posiadać oba i z obu korzystać:)
5. NIE. po nieudanym jb zawsze możesz próbować ponownie, lub możesz wgrać soft od nowa i znów próbować zrobić JB:)
6. za dużo możliwości by je wszystkie wypisać:P
7. utracisz. jak podłączysz pod swojego kompa i będziesz chciał synchro zrobić to on usunie neistety aplikacje :P
chyba że poprzedni właściciel dał ci dane do swojego konta:P
iPhone 3g-->iPhone 3gs-->iPhone 5c-->iPhone 6

komputer: Macbook air 13" late 2014
kacluk1987

Mój: iPhone 6
iOS: 10.1.1
Jailbreak: Nie
Game Center: kacluk1987

Postprzez Krayerster88 13 sty 2011, 16:34

A więc dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi...

Czy mogę sobie pożyczyć plik SHSH od kogoś kto ma takiego samego iPhone z Orange np?
Ten soft 4.2.1 mnie przeraża chciałbym downgrade... ;/ na ten JB właściwy pewnie sobie jeszcze poczekamy... ;/
Ostatnio edytowano 13 sty 2011, 16:36 przez Krayerster88, łącznie edytowano 1 raz
Cydia 4ever :)
Krayerster88

iOS: 4.3.3
Game Center: Lubie_placki

Postprzez iAdmin 13 sty 2011, 17:10

Krayerster88 napisał(a):Czy mogę sobie pożyczyć plik SHSH od kogoś

Nie, SHSH jest unikalny dla każdego urządzenia i każdego softu na danym urządzeniu.
W skrócie: nie ma na świecie dwóch takich samych plików SHSH
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez jawna 13 sty 2011, 19:45

Ja tez mam "laickie" pytanie:
Czy to możliwe że iPhone pomimo pozostawania w zasięgu WiFi, łączy się z siecią przez EDGE/3G? Tak mi pokazuje wykaz połączeń....
jawna

iOS: 4.2.1
Game Center: jawna

Postprzez FiTzu 13 sty 2011, 19:50

Możliwe ze łączy się z 3G/EDGE kiedy wygaszasz ekran. Dlatego lepiej wyłączyć EDGE i 3G jeśli nie mamy ich za darmo, a włączać tylko w razie konieczności.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez Brodek 14 sty 2011, 12:40

Witam .

Przed restore posiadalem pasek skrotow . Poprzez przeciagniecie poziome palcem po miejscu w ktorym znajduje sie zegarek stan baterri oraz informacje o zasiegu wysuwal sie pasek . Byl bardzo przydatny - wlaczenie/wylaczenie 3g wifi itd. Myslalem ze tak jest w kazdym ale niestety nie .
Kupilem uzywany i juz tak bylo .
Brodek

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.2

Postprzez iAdmin 14 sty 2011, 12:43

JB i SBSettings z Cydii.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez SkaMan 14 sty 2011, 16:04

Witam,
otrzymałem niedawno iPhona - pierwszego w moim życiu;)
Mam pytanie odnośnie aktualizacji softu, telefon posiada soft 3.1.3, chciałbym aktualizować go do 4.2, jednak mam kilka pytań.
Telefon posiada Cydię, czyli jest po jailbreaku, czy po całym zabiegu aktualizacji softu będę znów musiał zdejmować simlocka i robić JB (oryginalnie telefon posiada simlocka na Vodafone) :?:

Czy może istnieje jakiś sposób "podmiany" softu bez potrzeby późniejszej zabawy z JB, Cydią i simlockiem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

PS: Jeśli jest taki temat uprzejmie proszę o wskazanie mi go (szukałem, nie znalazłem:( ) a następnie usunięcie tego postu
SkaMan

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.3

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do iPhone, iPod