Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Problem z naładowanie iPhone 5S (wyłączony)

Problemy z urządzeniami z iOS 10.x.x

Postprzez NAWOJEK Pn, 24 kwi 2017, 14:43:17

Witam,
mam problem z naładowaniem mojego iPhone'a 5S. Kiedy podłączyłem na noc mojego rozładowanego iPhone'a, rano ujrzałem to samo, a mianowicie wiecznie ładującą się baterię (na wyłączonym telefonie), czyli baterię z czerwoną kreseczką. Natomiast kiedy odłączę kabel ładowania, iPhone sygnalizuje mi ,żeby podłączyć ładowarkę, więc nie wiem czy tutaj problem z wejściem lightning bo chyba prawidłowo ładuje. Czy to wina baterii? Ktoś wie może w czym jest wina?

PS. Dzień przed, ładowałem telefon na włączonym (jak jeszcze miałem wystarczająco baterii) systemie, kiedy podłączyłem telefon, to zauważyłem ,że wgl nie ładuje go, ale jest piorun przy baterii, czyli sygnalizuje go jakby ładował, ale tak na prawdę procenty spadały...
NAWOJEK

Mój: iPhone 5S
iOS: 10
Jailbreak: Nie

Postprzez robertk572 Pn, 24 kwi 2017, 19:56:22

W takim przypadku diagnoza może być dużo poważniejsza niż tylko wadliwa/zużyta bateria – do wymiany jest (być może) układ zasilania U2.
Najczęściej powodem uszkodzenia układu U2 w telefonie iPhone jest korzystanie z nieoryginalnych akcesoriów takich jak przewody USB. zasilacze czy ładowarki samochodowe. Tak to jest jak sie chce zaoszczędzić parę $$$ na oryg akcesoria.
 Telefon-iPhone X SILVER 64 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone 5
iOS: 6.1.4
Jailbreak: Tak

Postprzez iNarek Śr, 26 kwi 2017, 21:05:11

robertk572, z diagnozą masz racje - to wina chip'a U2. Ale niekoniecznie wiąże się to z korzystaniem z nieoryginalnych akcesoriów. Sam dwukrotnie byłem ofiarą tego problemu, ale nigdy nie ładowałem telefonu inną ładowarką jak oryginalna z pudełka. iPhone 5 i 5S są najbardziej dotknięte tym problemem, to raczej wada samego chip'a niż skutek niewłaściwego użytkowania, choć może być w tym dużo racji, że nieoryginalne akcesoria przyczyniają się do jego szybszego uszkodzenia.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez robertk572 Śr, 26 kwi 2017, 22:38:20

@iNarek.
No to mnie trochę zaskoczyłeś swoją opinią. Jako ze exploatuję już mojego czwartego iPhone'a 5 z iOS 6 na pokładzie, a nigdy tego typu problemu z U2 nie doświadczyłem. Z tym ze zawsze i bez wyjątku korzystam z oryginalnych akcesoriów Apple.
 Telefon-iPhone X SILVER 64 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone 5
iOS: 6.1.4
Jailbreak: Tak

Postprzez iNarek Cz, 27 kwi 2017, 00:30:53

Na to chyba nie ma reguły.. Objawy uszkodzonego U2 są różne, niekoniecznie tzw. fake charging. U mnie pierwszy padł iPhone 5, strasznie wsysało baterię. Przez noc, gdy telefon nie był używany bateria traciła ok 40%. Myślałem, że to wina samej baterii, ale po wymianie na nową było praktycznie tak samo. Wymiana U2 pomogła. Później był 5S w którym wariował wskaźnik naładowania baterii - gdy był podłączony do ładowarki pokazywał 100%, po odłączeniu 70%, po ponownym podłączeniu np 79%. telefon potrafił wyłączyć się przy 30% baterii. Ten już poszedł na części i w kieszeni zawitał jeszcze wtedy świeży iPhone 6. Co ciekawe iPhone 6 posiada ten sam chip U2 zarządzający energią, ale jest dużo mniej awaryjny niż w 5 i 5S.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS 10.x