Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Tworzenie CF przy pomocy Sn0wbreeze

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez artur_n Wt, 12 cze 2012, 23:39:00

Wielu userów iPhonów ma problemy ze zrobieniem pod swój telefon softu CF czyli Custom Firmware.

Dokonać tego możemy za pomocą 2 programów:

1. redsn0w 0.9.12b2 (Windows)
2. Najnowszy Sn0wbreeze (Windows)

Co nam będzie potrzebne?

1. Jeden z powyższych programów w tym tutorialu skupimy się na sn0wbreeze
2. Soft na podstawie którego zrobimy CF (do pobrania z działu download) ja wykorzystam soft z 3GS 5.1.1
3. Trochę samozaparcia i chęci.

Zaczynamy:

Włączamy program z prawami administratora

Obrazek

Klikamy dalej i mamy do wyboru:
1. Tworzenie CF
2. Ściągniecie softu

Obrazek

Wybieramy Browse for an IPSW i wskazujemy wcześniej pobrany soft z naszego działu download bądź za pomocą opcji Download iOS Firmwares pobieramy interesujący nas plik.

Obrazek

Zostajemy zapytanie jaki Bootroom ma nasz telefon, jeśli nie wiemy dajemy Detect it for me wchodzimy w DFU i Bootroom zostaje wykryty.

Widzimy podsumowanie i klikamy dalej.

Obrazek

W tym tutorialu będziemy kożysać z opcji Expert Mode jest nieco bardziej rozbudowany, ale przede wszystkim umożliwia zdefiniowanie wielu cech, jakie ma otrzymać nasze oprogramowanie wyjściowe.

Wybieramy opcję General i sukcesywnie będziemy wybierać i dodawać opcję które nas interesują:

Obrazek

W pierwszym oknie mamy możliwość wyboru pojemności partycji systemowej (polecam pozostawić bez zmian), czy iPhone ma być haktywowany (aktywowany bez karty macierzystej) i czy ma byś zainstalowany SSH.

Obrazek

W natęnym okienku jest wybór czy ma być instalowany iPadBB do tej opcji proszę podjeść z dystansem bowiem wiąże się z tym utrata GPS.

Obrazek

Kolejne okienko umożliwia nam doinstalowanie do iOS paczek *.deb oraz dodanie repozytoriów.

Obrazek

Wracając do głównego okna klikamy bulid IPSW i czekamy aż program zakończy działanie.

Obrazek

Czas możemy umilić sobie grając w Pac-Man :)

Tak stworzony CF znajduję się na pulpicie.

Przed instalacją musimy wyedytować plik hosts aby uniknąć błędów typu 3194

Znajduję on się w lokalizacji:
C:\Windows\System32\drivers\etc

Edytujemy go systemowym notatnikiem (ja do tego celu używam darmowego Notepad++) i usuwamy wszelkie wpisy związane z apple. Takie jak poniżej:

Obrazek

Zapisujemy plik.

Teraz wprowadzamy telefon w PWNDFU posłuży nam do tego redsn0w.

Uruchamiamy Program i klikamy w Exras

Obrazek

Następnie klikamy w Pwned DFU

Obrazek

Otrzymujemy komunikat aby podłączyć nasz telefon do komputera. Dajemy dalej i na ekranie będą się wyświetlać instrukcję o przyciskaniu przycisku power i home oraz będzie wyświetlany czas do pomocy.

Obrazek

Obrazek

Po przygotowaniu telefonu odpalamy iTunes i instalujemy soft za pomocą kombinacji shift+odtwórz.

Wszelkie niezgodności proszę zgłaszać do poprawy.

Pozdrawiam
Artur.
Everybody lies...
artur_n

Mój: iPhone SE
iOS: 10.1.1
Jailbreak: Nie

Postprzez yarotom Pt, 27 lip 2012, 10:28:15

czy iPhone ma być haktywowany (aktywowany bez karty macierzystej) i czy ma byś zainstalowany SSH

A który jest najlepszy, bo sam nie wiem i co to znaczy haktywowany iphone i co to SSH?
yarotom

Mój: iPhone 3GS
iOS: 4.3.3
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Pt, 27 lip 2012, 11:21:40

yarotom,
- haktywacja jest potrzebna jeśli telefon pochodzi z obcej sieci i nie masz karty z tej sieci w celu aktywacji telefonu; jeśli telefon ma simlocka na orange i masz kartę orange (lub analogicznie inną) wtedy nie potrzebujesz haktywacji.
- SSH -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Shell
sam się zastanów czy potrzebujesz...
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez yarotom Pt, 27 lip 2012, 12:45:24

Dzięki
czyli jak mam iphone 3Gs z angielskiej sieci O2 mam karte z sieci play to znaczy że mam ustawić na haktywacje , tak rozumiem?
yarotom

Postprzez grzyb250 Pt, 27 lip 2012, 16:23:18

Tak jeśli nie posiadasz karty o2
iPhone 4S bb Free ;)
grzyb250

Mój: iPhone 5S
iOS: 8.4

Postprzez yarotom Pt, 27 lip 2012, 17:26:08

no fakt, nie posiadam takowej karty, dzięki
yarotom

Postprzez zenith71 So, 9 lut 2013, 19:13:58

Witam serdecznie.
Posiadam Iphone 3GS 32gb,Old Bootroom. Firmware 3.0(7A431),Model:MC137LL,Firmware modemu: 04.26.08.Telefon posiada Jailbreack.Telefon posiada simlock na sieć Carrier 4.0.Po podłączeniu do iTunsa dostaję informację o aktualizacji.Czy aktualizować ?Moje drugie pytanie brzmi:
Co mogę zrobić aby wyczyścić telefon i wgrać jakiś nowszy soft,tak ażeby nie powrócił simlock,ponieważ telefon już strasznie muli.Obawiam się iż jak zrobię hart reset to będzie problem z telefonem. Jaki najlepiej firmware wgrać.Czy mogę zaktualizować telefon sposobem opisanym przez użytkownika artur_n? i czy ma byś zainstalowany SSH
Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.
zenith71

iOS: 3,0

Postprzez agalin So, 9 lut 2013, 19:18:26

Zrób Custom Frimware zgodnie z poradnikiem, możesz wgrać nawet 6.1 - pomijam, że jest na niego JB w tej chwili, ale ty masz stary Bootrom, więc to dla ciebie nie ma znaczenia :kciuki: albo jakiś soft, do którego masz SHSH - jak zrobisz CF to nie podniesiesz BB, więc będziesz mógł ominąć simlocka.
2012-07-18 Przyjechał kurier z Orange z nowym iPhone 4s Black... NARESZCIE! :D
2016-03-31 Przesiadka na 6s Space Grey.
agalin

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3.1
Game Center: Agalino

Postprzez zenith71 So, 9 lut 2013, 20:06:04

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Czyli na pewno nie uwalę telefonu? Nie posiadam żadnych plików SHSH.
Więc jeśli zrobię tak jak w tym poradniku to potem trzeba jeszcze zrobić Jailbreack?,tylko w jaki sposób.A co z doinstalowaniem do iOS paczek *.deb oraz dodanie repozytoriów?.Mam jeden problem iż telefon a właściwie iTunes łączy się tylko z komputerem jak wprowadzę go w tryb DFU. Jak pierwszy raz go podłączałem do komputera to się podłączył jako dysk a teraz go nie widzi.-Windows 7 x86 (32).
Jest jakiś sposób na to.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
zenith71

iOS: 3,0

Postprzez agalin So, 9 lut 2013, 21:01:06

Przecież żeby wgrać Custom Firmware musisz przełączyć telefon w PwnDFU - czyli podłączasz go w DFU najpierw :hmm:
Ale tu lepiej, żeby się wypowiedział ktoś, kto to wgrywał (ja mam 4s, więc nie mam takiej opcji...)
2012-07-18 Przyjechał kurier z Orange z nowym iPhone 4s Black... NARESZCIE! :D
2016-03-31 Przesiadka na 6s Space Grey.
agalin

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3.1
Game Center: Agalino

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)