Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Trwałe usunięcie simlocka z iPhone'a 4/3GS/3G z Orange

Newsy ze świata Apple, iOS, iPhone, iPad bez OS X i komputerów Mac

Postprzez grzengi Pt, 4 cze 2010, 07:01:33

wczoraj sciagnolem sima cydia i dodalem repo666 ale nie wczytywalo listy operat.(nie gada z playem)wiec poprzez cydie wprowadzilem blacksn0w i koniec iphona.od tej pory wyswietla caly czas jabuszko i rozladowuje baterie.itunse go nie widzi komp tez.jezeki jest jakis sposob na przywrucenie go do zycia to pomorzcie bo mnie zona ukatrupi
grzengi

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.3
Jailbreak: Tak

Postprzez yabba235 Pt, 11 cze 2010, 06:40:59

Witam !
Nie chcę zakładać nowego tematu wieć podpinam sie pod ten bo dotyczy simlocka na orange pośrednio:
jeżeli mam tel który miał fabrycznego locka na orange potem miał robiony jb i zdjęty lock to czy po wczytaniu czystego nowego fw będzie miał znowu lock orange ? Bo ja mam kartę pop wiec pytanie jak najbardziej na miejscu - czy tylko te unlocki czegoś nie spaprały w bb..co by mogło mieć wpływ na działanie modułu tel.

Mi pisze komunikat czekam na aktywację i tak cały czas a po zdjeciu simlocka mialem zasieg sieci tylko w pracy a nie w domu :(
Na moim starytm 2G zasieg był wszędzie...
Pozdr.

Naprawdę sorry za moje wpisy - sieć działa nawet 3G ale bateria idzie w mgnieniu oka.
Off topic: iOS4.0 GM działa tak samo szybko jak 3.1.2 przynajmniej na pierwszy rzut oka :)
Pozdr.
Żona z córką mają ipada, ja mam macmini alu , iphona 3gs 16gb a w samochodzie ipoda nano 1g - lepiej być nie może :)
yabba235

Mój: iPhone 3GS
iOS: iOS5b5
Jailbreak: Nie

Postprzez ziom_al Cz, 8 lip 2010, 18:07:15

witam, czy do ściągnięcia SImlocka ( orange) z Iphona należy wgrać czysty soft - i wtedy podczas wgrywania simlock zostaje zdjęty ?? Bo sprawa z moim simem jest dziwna - zgłoszono ok 10 dni temu w Orange - i nic - simlock dalej jest. Po włożeniu karty SIM z ERY brak zasięgu i tyle. Ktoś wyżej pisał, że podczas wgrywania czystego softu simlock przepadał.

Proszę o info.
Dodam, że Iphone 3GS z nowym bootromem, OS 4.0.

Czekam na jakięś informacje.
ziom_al

iOS: 4.0

Postprzez qrs Cz, 8 lip 2010, 18:11:21

a nie możesz udać się do operatora aby ściągnął tego simlocka?
pozdrawiam,
qrs
qrs

Mój: iPhone 6 Plus
iOS: 9.1

Postprzez ziom_al Cz, 8 lip 2010, 18:16:17

NO nie wiem, jak oni ściągną ? Nie mam nawet faktury zakupu, tylko dokumenty z orange z numerem seryjnym i datą zakupu. Telefon kupiłem na Allegro - właściciel zapewnił mnie, iż tydzień temu dyspozycja została złożona. Zaraz wgram czystego softa i się zobaczy.
ziom_al

Postprzez pr30 Cz, 22 lip 2010, 10:28:24

ziom_al napisał(a):witam, czy do ściągnięcia SImlocka ( orange) z Iphona należy wgrać czysty soft - i wtedy podczas wgrywania simlock zostaje zdjęty ?? Bo sprawa z moim simem jest dziwna - zgłoszono ok 10 dni temu w Orange - i nic - simlock dalej jest. Po włożeniu karty SIM z ERY brak zasięgu i tyle. Ktoś wyżej pisał, że podczas wgrywania czystego softu simlock przepadał.

Proszę o info.
Dodam, że Iphone 3GS z nowym bootromem, OS 4.0.

Czekam na jakięś informacje.

Iphone 3Gs, soft 4.01. Wczoraj byłem w salonie Orange, dziś ok. 10 sprawdziłem - i po simlocku.
Komunikat o odblokowaniu pojawił się dopiero po włożeniu karty INNEGO OPERATORA.
Poza czekaniem ok. 1h w salonie Orange (kolejka) - cała operacja przeprowadzona szybko i sprawie.
Koszt standardowy - 76,99 zł.

pozdrawiam,
Paweł
pr30

Postprzez sstudnia Śr, 28 lip 2010, 08:33:32

Witam. Moze zdola mi ktos zaradzic na moj problem. Troche nawiazuje do ogolnego tematu. Mam iphone 3g 3.1.3 bb 5.12.01 simlock ORANGE PL. Jailbraik robiony Spirytem, wgralem ultrasn0w ktory jest przeznaczony na zdjecie sima lecz lipa. Zadnej poprawy. Ciagle mi wyskakuje BRAK SIECI dawalem karte O2 angielska (widzi w "opcjach" > "to urzadzenie" O2 5.0) i PLUSA polska (w "to urzadzenie" Carrier 5.1) i ciagle brak sieci. Restartowalem iphona po wymianach kart i takze to samo. Co jest problemem? Nie chce tego Orange bo nie ma u mnie na wiosce zasiagu( bo w takiej dziurze mieszkam ze chej!) wiec lipa. Jak ktos wie co i jak prosze dac znac. moj mail sstudnia@tlen.pl
sstudnia

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.3

Postprzez annnit Śr, 8 wrz 2010, 14:09:58

Ja miałam problem ze zdjęciem simlocka w Orange.
Poszłam do głównego salonu firmowego w Warszawie i tam powiedziano mi że nie zdejmą mi simlocka bo na paragonie nie ma żadnego numeru imei. Ponadto że paragon nie wystarczy bo nie ma tam żadnych danych osoby kupującej. I tak naprawdę to że mam pudełko i paragon nie dowód że kupiłam ten telefon.

A Iphona odkupiłam poprostu od kogoś kto wymienił go przy przedłużaniu umowy z orange.
Tak więc nie wiem jak to jest tak naprawdę z tym pop....wymianą simlocka u tego operatora.

A taka mała zapaytajka:
czy to prawda że podczas zdejmowania simlocka wgrywany jest automatycznie najnowszy soft?
annnit

Postprzez iPeter Pt, 10 wrz 2010, 15:31:38

Ta sama firma na Alledrogo oferuje tą samą usługę za 145zł ;)
iPeter

Mój: iPhone 4
iOS: 4.3.2
Game Center: iPeteros

Postprzez rolands So, 11 wrz 2010, 00:13:20

Obecnie od 10 dni sa problemu z serwerami Orange Pl, by sciagnac simlocka trwale. Generalnie problem ma ponoc zniknac albo w poniedzialek tj.13.09. lub za 2 tyg.. Nikt nie wie a Orange.pl szykuje nowa strone na 14 wrzesnia, wiec kto wie czy ten problem nie jest zwiazany z upgradem bazy danych.
rolands

iOS: 4.0.2

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do iOS, iPhone, iPad, Apple News