Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Time Machine - pytania i odpowiedzi :)

Wszelkie rozmowy o oprogramowaniu na Mac OS

Postprzez iMoCks Śr, 19 gru 2012, 22:14:47

Partycja dla Time Machine musi być sformatowana w Mac OS Extended. Użyj narzędzia dyskowego do przeformatowania partycji i wszystko będzie śmigało.
iMoCks

Postprzez judasz Śr, 19 gru 2012, 22:53:59

a mogl bym poprosic o krok po kroku jak to zrobic :) naprawde nie bardzo to kumam ,dzieki z gory i pozdrawiam.

juz mam , dzieki sliczne za pomoc i pzdr.
judasz

Mój: iPhone 3G
iOS: 10.6.8
Jailbreak: Nie

Postprzez matahari Cz, 22 paź 2015, 19:31:05

Mam zamiar kupić jakiś dysk czy Time Capsule przestało być awaryjne :?: czy jednak wybrać coś tańszego i pewnie nie tak łatwego w użytkowaniu jak TC. Może polecicie coś konkretnego :hmm:
matahari

Mój: iPhone
iOS: 11.2.4
Game Center: Yamaha XV 1900

Postprzez iAdmin Cz, 22 paź 2015, 19:35:45

Zamiast Time Capsule spraw sobie lepiej jakiegoś NAS'a ze wsparciem TM. Polecam osobiście NASy Synology. Mam je od kilku lat, sprawują się bezproblemowo, a są o wiele bardziej funkcjonalne niż sam TimeCapsule.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez matahari Cz, 22 paź 2015, 21:57:56

Mógłbyś polecić i doradzić jakiś konkretny model :bezradny: musi łączyć się z MacBookiem Air i iPhonami
matahari

Postprzez iAdmin Cz, 22 paź 2015, 23:21:36

Zależy od budżetu: najtańsze 1 dyskowe kosztują niecałe 700 zł plus koszt dysku jeśli nie masz żadnego.
Polecam coś mocniejszego (np DS 215play pod multimedia) na dwa dyski w mirroringu jeśli zależy Ci na zabezpieczeniu danych (jak padnie 1 dysk z dwóch to kupujesz nowy, podmieniasz w miejsce popsutego i macierz się odbudowuje).
To już koszt dosc spory bo z lepszymi dyskami wychodzi pod 3k zł...
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez matahari Pt, 23 paź 2015, 00:29:48

Budżet skromny i nie chciałbym przekroczyć ceny TimeCapsule :ok:
matahari

Postprzez mymon Pt, 23 paź 2015, 08:49:09

Ja myślę że play pod "multimedia" można sobie odpuścić.. mam 214play i jestem rozczarowany jego transcodingiem (mój Vu Solo2 lepiej sobie z tym radzi a tam jest tylko BCM7356) W ogóle samymi możliwościami 214play jestem trochę rozczarowany.. pewnie niedługo go wymienię na min 3bay bo ma znacznie więcej możliwości
BTW teraz tunery domowe robią taką robotę że nie ma co inwestować w multimedialne NASy które za niedługo i tak będą za słabe.. NAS ma pełnić jedną podstawową funkcję w inteligentny sposób i robić to latami - przechowywać dane!
matahari rozwiązań budżetowych jest sporo.. możesz sobie taki TimeCapsule nawet z maliny zrobić czy z takiego mini servera EEE jak ten tu: [S] Asus Eee Box B202 - sam na takim latałem swego czasu (mam go nawet w szafie jako awaryjny backup dla servera EB1033) ale nie zrozum mnie źle.. dla laika nawet najtańszy synology będzie lepszy niż własnoręcznie postawiony "NAS" bo żeby samemu zbudować porządnego NASa to trzeba mieć jakieś pojęcie w tym temacie ;)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez matahari Pt, 23 paź 2015, 17:55:31

W zasadzie nie potrzebuje "NAS" do multimediów. Zależy mi na łatwym w obsłudze i bezawaryjnym sprzęcie do przechowywania zdjęć i robić kopie zapasowe MacBooka Air i iPhonów. Mam malinkę i jakiś dysk przenośny 500GB. Seagate ale nie wiem co i jak. :oops:
Synology znowu dostarczane są bez dysków więc dojdzie dodatkowy koszt i problem z wyborem odpowiednich dysków.
matahari

Postprzez artur_n Pt, 23 paź 2015, 18:20:29

Malina średnio nadaje się na tego typu zadania. Miałem ją dotychczas i niestety jej parametry są za słabe, wymieniłem ją na takiego Asusa B202 i teraz wszystko śmiga jak należy. Jest to chyba najtańsza alternatywa na taki serwerek tym bardziej że dysk już masz.
Everybody lies...
artur_n

iOS: 11

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software