Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[3G/2.2] Telefon sam pobiera pieniądze z karty

Problemy z urządzeniami z iPhone OS 2.x.x

Postprzez immortel N, 28 gru 2008, 15:01:19

Settettings -> General -> Network -> EDGE- tam są dane EDE,

Wylaczenie EDGE jest dostepne w iPhone 2G. w 3G nie ma tych ustawien w oryginalnym oprogramowaniu - dlatego trzeba robic JB zeby EDGE wylaczyc.
Jeżeli wydaje się, że wszystko działa dobrze, to z pewnością musiałeś coś przeoczyć.
immortel

Mój: iPhone 3GS
iOS: 3.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez lysyrafal Śr, 31 gru 2008, 18:44:56

Proszę o szybką odp, jeżeli świeci się sama ikona E to czy wtedy telefon pobiera coś z internetu, czy oznacza to tylko że tel jest w zasięgu EDGE ?

Edit: E oznacza "Wskazuje, że znajdujesz się w zasięgu
sieci EDGE i że iPhone może łączyć się
z Internetem, wykorzystując EDGE"
Wszystko wskazuje na to, że tel nie łaczy sie sam tylko jest w zasięgu sieci EDGE, natomiast kółeczko oznacza zasięg GPRS, info zaciągnięte z instrukcji
http://manuals.info.apple.com/pl_PL/iPhone_Podrecznik_uzytkownika.pdf
lysyrafal

Mój: iPhone 3G
iOS: 2.2.1

Postprzez Codec Cz, 1 sty 2009, 13:59:29

E oznacza,że iPhone jest w zasięgu EDGE ijezeli masz standardowe ustawienia to będzie pobierał dane chyba co 15min(mogę się mylić)-wiec wyłaczyć wszelkie ustawienia typu: lokalizacja,sprawdzanie automatyczne poczty itp.-nie używać(nie zezwalac na położenie/łączenie z siecią) aplikacji/gier itd..jeżeli tego będziemy przestrzegac,to nie trzeba żadnych programów do wyłączania w/w opcji. :roll:
Sprawdzac/wyszukiwać czasem ręcznie po za domem wolnych stref WiFi :geek:
iPhone 8Gb - ORANGE (iTunes 9.2.0.61)
Codec

iOS: iOS 4
Jailbreak: Nie

Postprzez h4nd Pn, 12 sty 2009, 22:52:21

Jeśli po JB w bossprefs wylaczylem EDGE, w ustawieniach - uslugi lokalizacji itd i przy wylaczonym wifi Safari spiewa : "...nie mozna otworzyc, gdyz nie ma polaczenia internetowego." to nie musze sie martwic o niespodziewanie wysoki rachunek na koniec miesiaca mimo wyswietlania sie literki E? :P

Troche dlugo wyszlo ale chyba zrozumiale :)
h4nd

iOS: 2.2

Postprzez iAdmin Pn, 12 sty 2009, 22:54:27

Ikona E będzie zawsze jak będziesz w zasięgu EDGE, ale jak wyłaczyłeś EDGE przez BossPrefs możesz spać spokojnie.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez AION Wt, 20 sty 2009, 19:11:54

Nie trzeba niczego instalować aby poradzić sobię z problemem znikających z karty pieniędzy. Sam nie zrobiłem jeszcze jailbreak'a i rozwiązałem to w ten sposób:
Wszystko robimy z poziomu iPhona i wchodzimy kolejno w:
Ustawienia -> Ogólne -> Sieć -> Dane przez sieć komórkową

W zakładce "Dane przez sieć komórkową" przy pojęciach "APN", "Użytkownik" oraz "Hasło" miałem domyślnie powpisywane jakieś słowa. Wyczyściłem je i od tej pory telefon nie potrafi połączyć się z internetem poza wifi.
Gdy włączam Safari pojawia się komunikat "Nie udało się uaktywnić sieci komórkowej: Nie masz subskrypcji do usługi transmisji danych" i po chwili: "Nie można otworzyć strony...".
AION

iOS: 3.0

Postprzez immortel Śr, 21 sty 2009, 01:07:23

No to tez jest rozwiazanie tyle ze nieco mniej "eleganckie"..;P Jesli ktos za duzo usunie i potem zapomni co tam trzeba wpisac to bedzie problem. Nie ma z tym problemu gdy masz JB i BossPrefs :)
Jeżeli wydaje się, że wszystko działa dobrze, to z pewnością musiałeś coś przeoczyć.
immortel

Mój: iPhone 3GS
iOS: 3.1.2

Postprzez KOMODO Wt, 3 lut 2009, 00:15:27

Zainstalowalem sobie ten program... BossPrefs no i niby jak wylacze w nim EDGE to na safari stronki nie wczyta. (jak wlacze WIFI to wszystko ladnie smiga)

Ale denerwuje mnie to ze ta ikonka nadal jest :/ nie da sie jej calkowicie pozbyc ?? Wkurza mnie bo mi kase zjadla....
KOMODO

iOS: 2.2.1

Postprzez kgbmarek Wt, 3 lut 2009, 01:36:53

to uderz wyświetlaczem o jakiś kant stołu albo czegoś w tym miejscu gdzie jest i zniknie na zawsze :rotfl:
kgbmarek

Mój: iPhone
iOS: 3.1.3

Postprzez marcin1269 Pn, 10 sie 2009, 22:29:59

Witam miałem problem bo mój iphon łączył się z internetem co godzinę i ja musiałem za to płacić okazuje sie że są w nim ustawienia które należy zmienić by iphon tego nie robił
wygląda to tak
pierwszy krok wchodzimy w ustawienia drugi krok szukamy przycisku "poczta, kontakty, inne" następnie
dxuksmy nspidu "pobieraj nowe dane pusch" wchodzimy w to i przesuwamy na zero następnie zjeżdzamy niżej i wciskamy przycisk "dodatkowe" i mamy tam napisane fetch wchodzimy w to i zmieniamy na ręczne i w tym momęcie mamy spokuj jeżeli to niepomoże należy wrucić do menu "pobierz nowe dane" i wcisnąć "ręcznie"
u mnie zadziałało pozdrawiam
marcin1269

iOS: 3,0
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do iPhone OS 2.x.x