Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Tajemnica dzialania interfejsu bluetooth na iphonach/ipadach

Newsy ze świata Apple, iOS, iPhone, iPad bez OS X i komputerów Mac

Postprzez rosinmi Śr, 11 maja 2011, 15:41:46

czesc,

dzis znajomy mnie zapytal jakie sa minusy uzywania iphona i czym sie rozni od innych smartfonow i niestety zeszlo na bluetootha. jak wiemy nie da sie bez JB zrobic pewnych, podstawowych wydawaloby sie rzeczy, z uzyciem tego interfejsu, stad zaczalem sie zastanawiac jak BT na iphonie identyfikuje urzadzenia i okresla, ktore z nich sa wykrywalne i mozna sie z nimi polaczyc a ktore nie.

ktos ma jakies pojecie?

pozdrawiam,
Michal
rosinmi

Mój: iPhone 4
iOS: 5.1
Jailbreak: Nie

Postprzez FiTzu Śr, 11 maja 2011, 16:55:38

rosinmi, wykrywa urządzenia Audio(np. słuchawki) i inne obsługujące aplikacje telefon i iPod (np. TomTom Go).
Nie wykrywa, albo wykrywa albo nie łączy z urządzeniami do transferu plików.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez mientus Śr, 11 maja 2011, 17:24:37

FiTzu, tzn. że iphone4 powinien bez problemu wykryć słuchawki? Już dwa dni próbuję podłączyć nokia bh-505 i ni chu-chu. Słuchawki są sprawne na 100%. Nie widzi i koniec. Możesz na niego krzyczeć ile chcesz, a on się uparł i nie...
Miętus
mientus

Mój: iPhone 4S
iOS: 5.1.1
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Śr, 11 maja 2011, 18:09:36

Mi wykrywa słuchawki. Też z resztą nokiowe.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez rosinmi Śr, 11 maja 2011, 21:34:43

Ok, poszukalem troche i juz wiem. BT dzieli sie na profile ktore zarzadzaja konkretnymi polaczeniami i tak np dla urzadzen audio jest oddzielny profil, do transferu plikow oddzielny, do zestawow glosnomowiacych oddzielny, do wysylania kontaktow z ksiazki adresowej oddzielny, itp itd. iOS niektore profile ma poblokowane stad brak mozliwosci np wysylania zdjec czy laczenia sie z urzadzeniami typu zewnetrzny modul gps.
rosinmi

Mój: iPhone 4
iOS: 5.1

Postprzez marekdar Śr, 20 lip 2016, 15:53:02

Odgrzebię temat BT w iPhone. Moje pytanie dotyczy możliwości przesyłania kontaktów z avatarkami do zestawu audio w samochodzie. Otóż telefon wysyła kontakty bez avatarów. Zestaw jest dostosowany do wyświetlania zdjęcia dzwoniącego kontaktu (sprawdzone w Samsungach i Lumiach) a nie wyświetla go w przypadku iPhone'a 6S Plus.
Czy jest to celowa blokada w telefonie, czy brak odpowiedniego profilu (jest dostępny profil dostępu do spisu telefonów (PBAP)), czy może jest jakieś ustawienie w telefonie?
marekdar

Mój: iPhone 6S Plus
iOS: 10.0 b4

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS, iPhone, iPad, Apple News