Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

System pochwał

Postprzez Nosek Pt, 10 wrz 2010, 19:07:01

@łukasz tak to ja chciałem inny kolor nicka - zdaje się ze różowy, ale tylko po to aby rozweselic i podkolorowac to forum... Bo jest tu smutno i ponuro jak w grobie.

@iadmin nie warto nic już na forum zmieniać bo jest na pierwszym miejscu w wyszukiwarce w Google? Co za nonsens... Sprzedano ponad 200mln urządzeń z ios... Wiec po cholerę update'y i nowe urządzenia..? Dla mnie to nie jest żaden argument, a przejawa czystego lenistwa - sorry. Iadminie pamiętaj! 'Kto stoi w miejscu, ten się tak naprawdę cofa.' Ostatnio padł rekord unikalnych odwiedzin? Wszystko są to albo sempy czekające na info o jb 4.1, albo idioci ,którzy zrobili update do 4.1 i maja przycisk do papieru... Tak naprawdę to forum ma 30-40 użytkowników, którzy stale odwiedzają i są aktywni na forum.

Nie zależy mi strasznie na systemie pochwał, jest to tylko kolejna sugestia jak ożywić tą zdychającą społeczność.

Przez ostatni rok najwieksza chyba zmiana było dodanie linku do irc'a w belce na górze... Ehh...
Nosek

Mój: iPhone 5S
iOS: 10.3.3
Jailbreak: Nie
Game Center: Nwerty

Postprzez luk4sz Pt, 10 wrz 2010, 19:12:33

Eee tam nowa logo już jest, użytkowników dziennie jest aktywnych około 100 w godzinach szczytu, tak to jest koło 50, nie zapominaj że są też tacy co zaglądają tu często i tylko czytają.

Nie wiem jak system + i - miałby wpłynąć na poprawę statystyk forum.

A no i na przestrzeni ostatniego roku powstał dział z tłumaczeniami programów, repo forumowe w cydii. Tak więc jest czym się chwalić. Tak naprawdę szata graficzna jest tylko dodatkiem. Jak pójdziesz na kolacje i zobaczysz wypasioną sale i różnego rodzaju bajery, a na stole zobaczysz tylko butelkę z wodą i chleb to jeszcze szybciej wyjdziesz.
luk4sz

Postprzez iAdmin Pt, 10 wrz 2010, 19:15:18

Nosek, z całym szacunkiem ale system pochwał jakkolwiek zwany (plusy, piwka, iphoniki, etc.) to nie jest krok w przód a raczej w tył i zniżanie się do poziomu jak to Lita
Lita napisał(a): forum LG Cookie - średnia wieku 14 lat

Część prac na forum jest niewidoczna dla użytkowników bądź zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka (jak zmiana szaty graficzne), ale od czystego phpBB3 to forum dzieli sporo.

Jak masz inną propozycję faktycznego ożywienia forum, a nie przyciągania nabijaczy postów i multikont (a do tego prowadzi wdrożenie systemu pochwał) to śmiało pisz, każdy pomysł czy opinia pozytywna czy krytyczna jest dobra.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez ko11 Pt, 10 wrz 2010, 19:24:11

luk4sz napisał(a):nie zapominaj że są też tacy co zaglądają tu często i tylko czytają.
.

zgadzam się;p może i mało się udzielam ale spędzam na tym forum codziennie dużo czasu:]
ko11

iOS: 8.4
Game Center: krzych600v

Postprzez Nosek Pt, 10 wrz 2010, 20:03:41

iAdmin napisał(a):Część prac na forum jest niewidoczna dla użytkowników bądź zmiany nie są widoczne na pierwszy rzut oka (jak zmiana szaty graficzne), ale od czystego phpBB3 to forum dzieli sporo.

Wybacz że to powiem, ale ani skryptu samego forum ani skina nie stworzyłeś ty... skorzystałeś z gotowca (no logo zmieniłeś) oboje o tym wiemy. Instalacja forum zajmuje nie więcej niż 5 min, nie widziałem też żadnego skryptu, którego dodanie zajmowałoby więcej niż godzinę spokojnego "CTRL+C, CTRL+V". Dodatkowych skryptów na forum nie ma chyba więcej niż 10 (nie wiem które były w paczce instalacyjnej, które dodałeś sam). W każdym bądź razie postawienie forum na gotowym skrypcie jest porównywalne z trudnością zrobienia zupki chińskiej. Podobnie z resztą jest z backupem bazy, jedno kliknięcie w panelu. Nie to, że coś sugeruję... Chwała ci za to że opłacasz serwer i domenę.

iAdmin napisał(a):Jak masz inną propozycję faktycznego ożywienia forum, a nie przyciągania nabijaczy postów i multikont (a do tego prowadzi wdrożenie systemu pochwał) to śmiało pisz, każdy pomysł czy opinia pozytywna czy krytyczna jest dobra.

A kto będzie zakładał 5-6 kont aby dodać sobie pochwałę, skoro jedynym profitem będzie jakiś tytuł? Równie dobrze teraz ja mogę założyć X kont aby sobie pospamować itp. BTW do phpBB jest mod, dzięki któremu jedno IP = jedno konto (zalogować się możesz z każdego konta)... Powiesz proxy i po sprawie... Pewnie tak... Ale możesz zablokować IP bramek proxy, prawda?

I jak już gdzieś pisałem... jestem w stanie zrobić całego skina dla phpBB, jedynie co musisz zrobić to naprowadzić mnie na to jak go sobie wyobrażasz... Ja ostatnio polubiłem używać kolorów pastelowych... Ale gdybym zrobił skina w takie kolorystyce to zapewne TY (i oczywiście Lita :P ) powiedziałbyś że taka kolorystyka jest dobra dla forum młodzieżowego, tudzież dziecięcego. To tak jakbyś zamawiał spodnie u krawcowej... nic nie powiesz to zrobi takie jakie jej się podobają, tobie już nie koniecznie muszą.

Więc jeśli naprawdę chcesz coś zmienić i potrzebujesz jakieś pomocy to zapraszam na PM... Jeśli te "chęci" to tylko taka polityczna gadka to ....

P.S
Onedeap69 stworzył ten cholerny kanał irc'a... Zaproś w końcu całą grupę trzymającą na rozmowę na irc'u/skype (nie tam jakieś PM czy inne ustrojstwa)... ustalcie godzinę i podyskutujcie o rozwoju tego forum... Zróbcie sobie listę co byście chcieli aby było zrobione... Opublikujcie tą listę, a jestem pewien, że wszystkie punkty z tej listy zostaną zrealizowane w ciągu miesiąca. A estetyczna i tętniąca życiem strona sama przyciągnie większą liczbę userów (np. moja dziewczyna nie wchodzi tutaj bo "nie może patrzeć na to forum", za to bardzo chętnie odwiedza myapple.pl).
Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Postprzez luk4sz Pt, 10 wrz 2010, 20:07:57

Jeśli Ci chodzi o rozmowy między "grupą trzymającą władzę" to mamy swój kanał do wymiany poglądów, nie musimy bawić się w PW czy inne ustrojstwa :)

Swoją drogą widziałem ten skin w oryginale i jednak one się "trochę" różnią

Skoro mówisz że możesz zrobić takie super wypasione forum to proszę bardzo. Zrób dla siebie takie i się tam udzielaj. Przecież na tym "brzydkim i zacofanym" forum nikt Cię nie trzyma.

Także powodzenia.
luk4sz

Postprzez mymon Pt, 10 wrz 2010, 20:15:28

Nosek, tak z ciekawości: ile postów ma Twoja dziewczyna na myapple? bo jeśli kolory maja wpłynąć na to ze będzie więcej recenzji ciekawych aplikacji czy tutkow dla OSX to jestem za ale coś mi się zdaje ze kolor forum nic tu nie zmieni ;)

Co do rang to jest kilka osób na forum które maja trzycyfrowy wynik a pieprzą takie bzdury ze czytać się odechciewa

Podziękowania składałem kilku osobom za dobrego tutka czy recenzje i w sumie nie bardzo widzę sens wprowadzenia takiej funkcji - Nie chce mi sie konkurować z Toba ani reszta "iludzi" w tej kwestii

Podchodzę do tego forum jak do codziennej gazety a jak mogę w jakiś sposób komuś pomoc przy okazji to git
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez iAdmin Pt, 10 wrz 2010, 20:30:44

Nosek, nie tylko logo jest zrobione, ale nie mam zamiaru wyliczać co się różni a co nie...
Gdyby wszystko było takie proste to oprócz myapple (było znacznie wcześniej i większa obszerniejsza tematyka) i tego forum byłyby inne duże serwisy z forami, a nie ma chyba żadnego o podobnym poziomie merytorycznym (polskojęzycznego) włącznie z wypomnianym przez Ciebie pierwszym miejscem w Google.

Zauważ też, że od początku na tym forum nie tolerowane było piractwo i mimo tego forum rozrosło się dość znacznie.
A wszelkiej maści konkurencja, która wyrosła po debiucie iPhone'a 3G u siebie nie tylko wspiera piractwo, a ma też pirackie pliki więc część piratów automatycznie przyciąga tam a nie tutaj.

Wygląd strony to kwestia gustu a gustów jest tyle ile ludzi.
Może inaczej - znajdź mi stronę, która z wyglądu będzie podobać się wszystkim bez wyjątku.

Po pierwsze - zawartość merytoryczna i sprawność działania, po drugie - wygląd a nie odwrotnie.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

iOS: 9.0.2

Postprzez Nosek Pt, 10 wrz 2010, 20:33:28

luk4sz napisał(a):Skoro mówisz że możesz zrobić takie super wypasione forum to proszę bardzo. Zrób dla siebie takie i się tam udzielaj. Przecież na tym "brzydkim i zacofanym" forum nikt Cię nie trzyma.

A ty dalej swoje... Zachowujesz się jak kościół katolicki w średniowieczu... Przypomnę Ci, że księża uważali, że cywilizacja jest już na tyle rozwinięta ,że wszelkie zmiany są niepotrzebne, a wręcz niepożądane! Dzięki temu ludzkość straciła kilka stuleci...
Podobnie jest z forum... brak zmian nie przyniesie żadnych korzyści... Wręcz przeciwnie, konkurencja przejmie część użytkowników...

Żebyś się już na mnie tak nie gniewał drogi Łukaszu... Jestem Ci wdzięczny za nowe logo...

A co do "brzydkiego i zacofanego forum"... nie powiedziałem że jest brzydkie... tylko już nudne i ponure... brakuje mu świeżości i życia... Gdyby nie te konkursy, to myślę że TO forum by padło już dawno temu.

BTW
Łukasz czy ty jesteś do wszystkiego tak negatywnie nastawiony, jak tutaj na forum? (nie odpowiadaj to pytanie retoryczne)
mymon napisał(a):Nosek, tak z ciekawości: ile postów ma Twoja dziewczyna na myapple?

Nawet nie wiem, nie zaglądam tam....
mymon napisał(a):bo jeśli kolory maja wpłynąć na to ze będzie więcej recenzji ciekawych aplikacji czy tutkow dla OSX to jestem za

Ciekawszy wygląd przekłada się na większą ilość użytkowników, większa liczba użytkowników to wieksza ilość użytkowników aktywnych, większa liczba użytkowników aktywnych to więcej osób do pomocy, więcej rzeczowych tutków.... A z tego co pamiętam to piękno ma wzięcie... ba znam to z doświadczenia...
No chyba, że jesteśmy na forum myEMOiphone.com.pl - wtedy przyznam... ponure jest ok. :buahaha:

Pamiętam użytkownika (nicka niestety nie pamiętam)... reklamował tutaj swój kanał na yt.com "Borsuk TV"... chłopak miał zapał, ciekawe pomysły i umiejętności... Proponował zmiany... Skończyło się jak zwykle na niczym, i to nie dlatego, że jego zapasł wygasł... wszyscy byli przeciw zmianom.

iAdmin napisał(a):Po pierwsze - zawartość merytoryczna i sprawność działania, po drugie - wygląd a nie odwrotnie.

Owszem... Tak więc... nie zmieniajmy nic! Powiem inaczej... pokaż mi jaką kolwiek zmianę jaka tu nastąpiła w ostatnim roku! I nie mów mi o wielkiej zmianie loga.
Kika tygodni temu natknąłem się w necie na demko stylu którego ty używasz... i powiem szczerze... oprócz loga i ikonek nie dostrzegłem żadnej różnicy. Więc nie mów mi o wielkim nakładzie pracy.

Nigdy nie zrobisz czegoś co zadowoli wszystkich ale możesz zrobić coś co zadowoli większość.

Nic tu po mnie... i tak tu się nic nie zmieni, będzie tylko gorzej... szkoda mojego czasu na licytowanie się.
Ostatnio edytowano Pt, 10 wrz 2010, 20:48:04 przez Nosek, łącznie edytowano 1 raz
Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Postprzez luk4sz Pt, 10 wrz 2010, 20:40:11

Nie jestem negatywnie nastawiony do zmian. Tylko Ty zaproponowałeś jakiś tam system + i - i zostało już tutaj dokładnie Ci wytłumaczone że nie chcemy tego robić. Proponujesz zmianę wyglądu, dostałeś odpowiedź że zmiana jest w trakcie robienia.

Jak sam napisałeś nie jest to konkurs piękności, a forum ma już ponad 2 lata, a liczba użytkowników ciągle się zwiększa. Więc przestań mącić i zaproponuj coś dobrego, albo skończ.

Według Ciebie to forum niby umiera, a moim zdaniem jest zupełnie inaczej. I nikt nie powie że ja nie chce zmian bo sam sporo rzeczy już zaproponowałem. Jak chociażby nick gamecenter w profilu. Mała rzecz a cieszy.
luk4sz

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Propozycje zmian