Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Nawigacja] Sygic Aura Drive Central Europe GPS Navigation

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez iAdmin Cz, 20 sty 2011, 21:05:20

Sygic Aura Drive Central Europe GPS Navigation

Kategoria: Nawigacja GPS
Wersja: 2.1
Cena: 34,99 €
Rozmiar: 1,02 GB
Wymagania: iPhone, iPod Touch, iPad z firmware minimum 3.0 (urządzenia bez wbudowanego GPS'a wymagają oczywiście zewnętrznego odbiornika GPS)
Link bezpośredni do AppStore: klik

Screeny:
Obrazek
Spoiler:

Opis aplikacji:

Sygic Aura Drive Central Europe GPS Navigation to kolejna nawigacja typu turn-by-turn od Sygic z mapami następujących państw:
Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Węgry, Polska, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Liechtenstein
Dostawcą map jest Tele Atlas.
Wielkość pliku w App Store: 1,02 GB
Ilość zajmowanego miejsca po instalacji: 1,14 GB
Wolne miejsce potrzebne na czas instalacji: dokładnie nie wiem, pewnie minimum 2-3 GB.
Aktualizacje map: póki co darmowe i raczej tak zostanie.

Dostosowanie do iOS 4.x, iPada i ekranu Retina iPhone’a 4:
Nawigacja Sygic Aura Drive Central Europe to ładniejsza i bardziej towarzyska siostra nawigacji Mobile Maps (także od Sygic).
Dlaczego? Otóż w Aura Drive postawiono na 3D (sprzętowe akceleracja grafiki 3D) i funkcje społecznościowe.
Odbyło się to kosztem przejrzystości menu i łatwości nawigacji po nim w normalnych warunkach, czyli podczas jazdy. Brakuje także kilku funkcji, które są w Mobile Maps, ale są tez funkcję, których w Mobile Maps nie ma.

Aura Drive korzysta oczywiście z multitaskingu. Podobnie jak Mobile Maps zawiera także mechanizmy oszczędzania baterii poprzez automatyczne wyłączenie odbiornika GPS jeśli aplikacja pracuje w tle i nie ma wyznaczone trasy.

Grafiki dostosowane są do Retiny, a sama aplikacja działa także na iPadzie (automatyczne dopasowanie do rozdzielczości iPada).

Nawigacja: wybór trasy, personalizacja:
  • nawigacja do adresu lub kodu pocztowego (kody pocztowe formatem dostosowane do kraju czyli np. w Polsce pięciocyfrowe z myślnikiem, w UK kombinacja liter i cyfr itd.))
  • nawigacja do ulubionych
  • nawigacja do domu
  • nawigacja do kontaktu (bezpośrednio z aplikacji możliwość zadzwonienia do kontaktu, znalezienia parkingu w pobliżu (z bazy POI))
  • przegląd historii
  • nawigacji do współrzędnych geograficznych (długość i szerokość geograficzna z dokładnością do sekund)
  • nawigacja do punktu na mapie (przeglądamy mapę z regulowanym powiększeniem i zaznaczamy punkt ręcznie)
  • nawigacja do POI (hotele i restauracje są w menu na poziomie tym co pozycje wyżej, pozostałe punkty użyteczności publicznej posegregowane w kategorie są w zakładce POI)
  • Wybór trasy: szybka, ekonomiczna, krótka,
  • Tryb poruszania się: auto, pieszy
  • Drogi płatne: akceptacja, unikanie bądź pytanie za każdym razem

Planowanie podróży, wyznaczanie trasy:
W porównaniu z Mobile Maps nawigacja Aura Drive nie ma jednej ważnej możliwości: tworzenie i zapisywanie wielu planów podróży (czyli potocznie mówiąc np. menadżera wyprawy wakacyjnej).

Jest natomiast możliwość wyznaczenia trasy przez żądany punkt czy POI - robimy to po domyślnym wyznaczaniu trasy według ustalonych wcześniej preferencji czyli tak samo jak w Mobile Maps.
Brakuje tylko możliwości zapisania wielu tras.

Komunikaty głosowe:
Sygic Aura Drive podobnie jak Mobile Maps ma do wyboru 21 języków komunikatów głosowych, w tym oczywiście język polski (damski głos Magdy)
Poziom nawigowania głosowego podobna o ile nie identyczna jak w Mobile Maps, czyli stoi na wysokim poziomie.

Pozostałe funkcje:
  • Fotoradary: TAK (ostrzeganie przed fotoradarem – odległość konfigurowalna z osobna dla terenu zabudowanego i poza zabudowanym; możliwość wyboru dźwięku ostrzeżenia przed fotoradarem)
    Pokazywanie radaru na mapie, pokazywanie i ostrzeganie przez policyjnymi patrolami.
  • POI: TAK i możliwość dodawania własnych punktów POI (po adresie, z ulubionych, współrzędne geograficzne, z historii etc.). Jeśli włączymy pokazywanie zdjęć Panoramio na liście POI pojawią się także miejsca robienia zdjęć jak i same zdjęcia.
    Dodatkowo istnieje możliwość oceniania punktów POI
  • Przeglądanie mapy: działa bardzo szybko, budynki 3D wyglądają bardzo ładnie jak na nawigację; oprócz zoomu możemy poruszać się także jak po okręgu za pomocą suwaka, na którym znajdują się informacje o kierunkach świata. Dzięki temu możemy budynki 3D oglądać z każdej strony (możliwość.
  • Kolorystyka: dzienna, nocna, automatyczny dobór
  • Widok 2D/3D: TAK oraz opcja: północ zawsze na górze
  • Szczegóły mapy: przecznice miejskie, budynki (3D, 2D), punkty charakterystyczne
  • Drogowskazy: wyłączone, włączone i zminimalizowane
  • Zdjęcia (panoramio)
  • Asystent zmiany pasów
  • Klawiatura QWERTY: Tak (klawiatura z iOS)
  • Ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości: ostrzeżenie wizualne i/lub dźwiękowe, konfiguracja progów prędkości po przekroczeniu których aplikacja nas ostrzeże
  • Dźwiękowe powiadomienia o przyjaciołach w pobliżu i o nadchodzących wiadomościach
  • Zarządzenie baterią: wspomniane wcześniej wyłączanie GPSa (czas konfigurowany od 0 do 60 minut);
  • Plany wydajności na baterii i na zasilaniu zewnętrznym: wysoka wydajność (duża dokładność GPSa ale krótki czas pracy), zoptymalizowane i oszczędzanie zasilania
  • Księga podróży: stoper (ręczne tworzenie znaków za pomocą stopera w trybie pieszego), automatyczne wykrywanie okrążen lub ustawianie dystansu.
  • Informacje o krajach świata:
    -podstawowe dane jak dopuszczalne prędkości, dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi, numer kierunkowy do danego kraju;
    -rozszerzone informacje zawierają m.in. walutę, ruch (prawostronny/lewostronny), strefa czasowa, czas letni/zimowy i kilka innych
  • Pogoda na świecie (aktualizowana na bieżąco, chyba, że wyłączona jest transmisja danych) z prognozą na najbliższy tydzień.
  • Przewodniki po miastach:
    • Austria: Graz, Innsbruck, Salzburg, Wiedeń
    • Czechy: Praga
    • Niemcy: Berlin, Bonn, Dusseldorf, Frankfurt nad Menem, Hamburg, Monachium, Nuremberg, Stuttgart
    • Węgry: Budapeszt
    • Polska: Kraków, Warszawa
    • Szwajcaria: Bazylea, Genewa, Lozanna, Zurych

Funkcje społecznościowe
Wspomniałem wcześniej o funkcjach społecznościowych w Aura Drive.
Przy uruchomieniu aplikacji tworzymy sobie konto Aura Drive, które możemy podłączyć także do naszego konta na Facebooku i Twitterze.
Jeśli stworzymy sobie grupę przyjaciół, którzy także będą korzystać ze społecznościowych możliwości Aura Drive, będziemy mogli np. widzieć ich na mapie, wysyłać wiadomości.

Możemy także wysyłać z poziomu aplikacji swoją pozycję GPS do kontaktu z książki adresowej iPhone'a oraz oczywiście do przyjaciół z Aura Drive.

Podsumowanie:
Sygic Aura Drive to drugi udany produkt firmy Sygic.
Jak już pisałem na początku: w Aura Drive postawiono na wygląd, funkcje społecznościowe.
Generalnie nie można się do tego przyczepić, ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy Mobile Maps a Aura Drive pod względem przydatności nawigacji wybrałbym Mobile Maps (bardziej intuicyjne menu, prostsze w obsłudze w ruchu).
Funkcje społecznościowe w nawigacji GPS osobiście nie są mi potrzebne, ale jeśli komuś bardzo zależy na implementacji formuł społecznościowych wszędzie gdzie to możliwe: Sygic Aura Drive będzie nawigacją w sam raz.

Jedyną opcją za dodatkową dopłatą podobnie jak w Mobile Maps jest Real Time Traffic czyli dane o ruchu drogowym, utrudnieniach etc.w czasie rzeczywistym (potrzebna włączona transmisja danych z oczywistych względów).
Tej opcji nie testowałem i szczerze mówiąc nie wiem czy i jak działa w Polsce, ale koszt rocznej subskrypcji Real Time Traffic na całą Europę (czyli powinno w Polsce działać) to 19,99€.

Kategorycznie zabraniam kopiowania tej recenzji w całości czy w jakichkolwiek częściach bez zgody autora, czyli mojej
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez iAdmin Wt, 8 lut 2011, 14:18:14

Dzisiaj nawigacje Sygic z serii aura Drive otrzymały aktualizacje map, POI, fotoradarów itp.
Zmieniona została także cena, Aura Drive Central Europe jest teraz w cenie 24,99 €
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez Lita Wt, 8 lut 2011, 14:59:41

fajnie :-] mam nadzieję że poprawili też buga z nagłym wyłączaniem aplikacji w czasie pracy...
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone XS Max 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2017 TB,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cell
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Jailbreak: Nie
Game Center: Lita13

Postprzez iAdmin Pt, 18 lut 2011, 19:19:28

Ogromna promocja nawigacji Sygic do końca weekendu:
Aura Drive CE tylko za ... 11,99 €
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez zoozool So, 19 lut 2011, 08:48:42

Gdzie moge zakupic dodatkowe opcje jak np traffic?
zoozool

Mój: iPhone 4
iOS: 4.3.2
Jailbreak: Nie
Game Center: zoozool

Postprzez iAdmin So, 19 lut 2011, 13:15:13

Nie korzystałem z dodatków więc dokładnie krok po kroku nie powiem, ale trzeba założyć sobie konto na sygic.com i na stronie sygic kupić dodatki, zalogować się na to samo konto w nawigacji sygic i dodatki powinny być dostępne.

EDIT: chyba ktoś z Sygic pomylił się przy promocjach i wczorajsze wyjątkowo niskie ceny były tylko przez kilka-kilkanaście godzin.
Teraz cena Aura Drive to 23,99 € a Mobile Maps Europe 39,99 € ...
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Recenzje App z AppStore