Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Spotkajmy się na IRC! #myiphone @ Freenode

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez onedeep69 Śr, 12 maja 2010, 11:43:52

Temat przyklejam, aby trochę więcej ludzi miało szansę go zobaczyć i sprawdzić kanał IRC forum. Tym samym wzrosną szanse aby kanał stał się oficjalnym.
/FiTzu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem użytkownikiem tego forum już od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że jedynej rzeczy jakiej mi tu dotychczas brakowało jest kanał IRC.

Najpierw małe info dla bardziej zorientowanych:
#myiphone @ freenode
/server irc.freenode.net 6667
/join #myiphone

Najprostszą metodą jest wejście poprzez stronę internetową webchat.freenode.net

Kanał jest nieoficjalny, chyba, że staff podłapie pomysł i pozwoli mi nad nim pracować i go rozwijać, wtedy osiągnie status OFICJALNEGO. Serdecznie zapraszam, pozwoli to uniknąć na pewno wielu off-topiców :)

Dla mniej zorientowanych:
Czym jest IRC? ---> zapraszam tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/IRC
Do tego będzie nam potrzebny klient IRC, jeżeli korzystasz z windowsa, możesz skorzystać np. z mIRC, a ściągniesz go tutaj ---> http://www.mirc.com/get.html
Następnie w okienku status wystarczy, że wpiszesz kolejno:

1 /server irc.freenode.net 6667
2 /join #myiphone

Całość wydaje mi się na tyle prosta, że nie przewiduję dokładniejszego poradnika, jednakże w przypadku problemów proszę pisać.

P.S.
Jakby staff zechciał wesprzeć nowy kanał kontaktu to proszę o przyklejenie tematu, ewentualne zamieszczenie go w Ogłoszenia.
Ostatnio edytowano N, 16 maja 2010, 11:46:03 przez FiTzu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dodany link do webchata, przyklejenie
onedeep69

Postprzez iMoCks Śr, 12 maja 2010, 11:50:21

A nie lepiej zrobic to na bardziej ogolnych serwerach? Czy nie chcesz zeby byl typowy "bajzel" ktory czesto robi sie na IRCu?
Bo jakos nie chce mi sie odpalac kolejnej sesji, zeby posiedziec na jednym kanale.
Ostatnio edytowano Śr, 12 maja 2010, 11:51:19 przez iMoCks, łącznie edytowano 1 raz
iMoCks

Postprzez onedeep69 Śr, 12 maja 2010, 11:54:37

Freenode - wybór padł dlatego, że panuje tam ogólny porządek i serwery są stabilne. Dlatego raczej nie chciałbym tej sieci zmieniać, co ważniejsze serwery nie splitują często, co nie ukrywajmy, trochę przeszkadza.

Camaro, z jakiego klienta korzystasz? Jak z mIRCa, to nikt nie karze Ci odpalać kolejnej (też nie wiem co masz tutaj na myśli) wystarczy - /connect irc.freenode.net - reszta pozostanie bez zmian, będziesz w jednym programie/okienku połączony z dwoma serwerami, co za problem?
onedeep69

Postprzez FiTzu Śr, 12 maja 2010, 11:56:12

Pomysł interesujący, ale jak znam życie umrze śmiercią naturalną jak kanał na Palringo. Ale zobaczymy.

Szkoda że klient irc'a na iPhone chyba każdy jest płatny.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez onedeep69 Śr, 12 maja 2010, 11:58:08

FITzu, tutaj się mylisz,

irssi pod konsolę jest bezpłatne.

Umrze, albo i nie umrze, ja swoją pomoc w razie czego dołączam również przez IRC. Miło by było gdyby inni również dołączyli.
onedeep69

Postprzez iMoCks Śr, 12 maja 2010, 12:21:26

onedeep69, w tym problem ze nie uzywam mIRCa tylko irssi + ekg na drugiej powloce, jezeli odpale kolejna powloke na freenode bede mial totalny syf na koncie. A odpalenie kolejnego okna nie wchodzi w gre. Z checia bym pomogl ale jestem typowym zwolennikiem ogolnodostepnych serwerow na ktorych siedzi troche ludzi i tak jak napisalem wczesniej, dla jednego kanalu nie bede odpalal kolejnej sesji.
iMoCks

Postprzez onedeep69 Śr, 12 maja 2010, 12:31:41

Camaro, jak korzystasz z irssi tak jak z reszta i ja to naprawdę nie wiem, gdzie widzisz problem, ctrl + 1 na status okno, dajesz /connect irc.freenode.net, potem ctrl + x zmieniasz sobie na jakim serwie ma nasłuchiwać polecenia join itp. oczywiście robisz to na status oknie i joinujesz normalnie.

Obecnie korzystam z sieci:
quakenet, efnet, freenode, ircnet...

Irssi jest na tyle rozwinięte, że nie musisz nic dodatkowo odpalać.

Poza tym nie wiem co masz na myśli pisząc 'ogolnodostepne' - przecież freenode jest ogólnodostępne i nikt tam nikogo nie ogranicza.

Ale wybór należy do Ciebie, jeżeli chcesz dołączyć - pomogę ci, jeżeli nie - to nie.
onedeep69

Postprzez iMoCks Śr, 12 maja 2010, 12:45:40

Ok. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
iMoCks

Postprzez rudi Śr, 12 maja 2010, 17:42:05

Się dołączam i polecam.
rudi

Mój: brak
iOS: 3.1.3
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Śr, 12 maja 2010, 18:22:35

W sumie to jestem za. Przyda się kanał irc forum.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do iPhone, iPod