Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[3.1.3/3.2] Spirit - Jailbreak dla 2G 3G 3GS iPad iPod

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez Nosek Pn, 3 maja 2010, 18:52:03

Przed zrobieniem JB Spirit'em należy:
- ściągnąć sam porgram =]7
- upewnić się ze mamy iTunes w wersji 9
- zrobić kopię zapasową naszego telefonu ( w razie utraty zdjęć po JB, czy innych danych przywrócimy je bez problemu ) Poprawione w najnowszej wersji programu
-upewnić się jaki system operacyjny mamy - jeśli jest to Vista/Win7 to program należy uruchomić ze zgodnością na 95/98, aby uniknąć błędu c0000005 Poprawione w najnowszej wersji programu, jeżeli występuje należy zastosować się do przekreślonej instrukcji.
- mając inny soft niż 3.1.3/3.1.2 (dotyczy iphone i ipod'a) należy zrobić Restore do 3.1.3/3.1.2, wypadku iPad'a wymagany jest 3.2
-upewnić się, że telefon jest AKTYWOWANY (tzn. można z niego normalnie korzystać!) Spirit nie przeprowadza tzw. hacktywacji.

Tak więc zakładam że jesteśmy już przygotowani, nasz iphone/ipad/ipod również.... A spirit jest ściągniety ze swojej oficjalnej strony -
Kod: Zaznacz cały
http://spiritjb.com
- jest to dość ważne aby uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.
Podłączamy telefon do PC/Mac'a, odpalamy iTunes, czekamy aż nasz telefon zostanie wykryty i rozpoznany przez iTunes, kiedy to nastąpi odpalamy Spirit'a... Należy się upewnić, że program sam wykryje nasz telefon, całość ma wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek
Oczywiście użytkownicy iPod'a/iPad'a zobaczą inną nazwę urządzenia, grunt to napis READY.

Nie musimy wchodzić w DFU, ani w Recovery... Przyciskamy przycisk "Jailbreak" z marszu... Czekamy chwilkę, telefon sam wejdzie w odpowiedni tryb, zobaczymy obrazek (coś a'la rozbłysk na ciemnym tle - wg. mnie to wybuchająca planeta =]7), po chwili telefon się włączy... A gdzieś na SB powinna pojawić się nowa ikonka, z nazwą "Cydia" =] Znaczy to że wszystko poszło jak po maśle i mamy untethered JB =]

W razie występowania jakichś problemów, np. brak zdjęć/muzyki/itp. przywracamy telefon z kopii zapasowej, którą wykonaliśmy wcześniej i wszystko gra =]

Po wykonanym JB, nadal nie będziemy mieli dostępu do partycji root, więc należy zainstalować z cydii dodatek o nazwie "afc2add".

Dla przypomnienia dodam, że:
- Spirit nie ściąga simlock'a!
- Spirit nie aktywuje telefonu!
- Spirit nie służy do wgrywania nielegalnego oprogramowania!
- Spirit pozwala na untethered JB - znaczy to mniej więcej tyle, że jailbreak jest na stałe, i nie trzeba podłączać telefonu do komputera jak było to w przypadku Blackra1n'a =]

P.S
Tym sposobem zrobiłem JB dziś dla 7 3gs'ów i ani razu nie miałem żadnego problemu, tak więc jeśli komuś coś nie wychodzi, to znaczy to ni mniej ni więcej, że przez swoje gapostwo/lenistwo coś pominęliście!

UWAGA!
Aby uniknąć problemów z softem 3.1.2, musi on być czysty, tzn. nieodblokowany żadnym innym narzędziem.
Program nie zdejmuje simlocka, nie ma możliwość jego usunięcia z 3G i 3GS jeżeli był on aktualizowany do 3.1.3 przez iTunes

Mirror Spirit'a dla Windows'a:
http://www.multiupload.com/HS305IO9UC

Mirror Spirit'a dla MacOSX:
http://www.multiupload.com/9LRL488RL4
Ostatnio edytowano Cz, 9 wrz 2010, 16:42:55 przez FiTzu, łącznie edytowano 9 razy
Powód: Aktualizacja, linki do najnowszej wersji.
Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Mój: iPhone 5S
iOS: 7.0.4
Jailbreak: Tak
Game Center: Nwerty

Postprzez matahari Pn, 3 maja 2010, 19:02:51

Nosek napisał(a):upewnić się, że telefon jest AKTYWOWANY (tzn. można z niego normalnie korzystać!) Spirit nie przeprowadza tzw. hacktywacji.

czyli ze iP 2G nie mozna tym programem Jailbreakowac :?:
matahari

Mój: iPhone 6
iOS: 9.0.2
Game Center: Yamaha XV 1900

Postprzez Nosek Pn, 3 maja 2010, 19:06:09

Możesz zrobić nim JB 2g, pod warunkiem, że 2G był wcześniej aktywowany i można z niego korzystać.
Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Postprzez Grigorij Pn, 3 maja 2010, 19:13:18

literówka:
Nosek napisał(a):unthreted JB

untethered ;)
Grigorij

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.1.3

Postprzez matahari Pn, 3 maja 2010, 19:13:37

Tak jest aktywowany i JB tez ma zrobiony moja dziewczyna z niego korzysta ale ma soft 3.0 wiec jak zmienie soft na 3.1.3 to bedzie nieaktywowany :(
matahari

Mój: iPhone 6
iOS: 9.0.2
Game Center: Yamaha XV 1900

Postprzez Nosek Pn, 3 maja 2010, 19:16:14

Fakt =]7 dzięki =]

@matahari - zdaje się że 2G po zdjęciu simlock'a na stałe, daje się aktywować każdą kartą, tak więc jeżeli pozbędziesz się simlocka np. redsn0w'em to aktywujesz go po update do 3.1.3 każdą kartą... - tak mi się wydaje, chociaż może być inaczej =]7
Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Postprzez mymon Pn, 3 maja 2010, 19:19:50

matahari, dla świętego spokoju zainstaluj z cydii bootneuter i simlock już nigdy nie wróci ;)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez arkadius Pn, 3 maja 2010, 21:03:36

Witam.
Tylko w celu potwierdzenia pisze. Wszystko działa jak należy trochę to trwało ale sprawdziłem wszystkie funkcje (ważne dla mnie) tj. wfi działa, gps czyli tomtom i nawigon działa, raporty działają, dzwonienie dzała :D , gry i programy dzałają. A teraz dla wszystkich niezdecydowanych dlaczego przeszedłem do 3.1.3: cydia muliła telefon mulił a bałem się przejść wyżej (poprzednio 3.1.2 ) bo wszystkie narzędzia jak dla mnie skomplikowane. Teraz jakieś około 2 min roboty i po kłopocie. Co do zdjęć to prawda usuwa wszystkie ale miałem kopię zapasową więc luzik :ok: .
arkadius

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.1
Jailbreak: Nie

Postprzez raist Pn, 3 maja 2010, 21:13:13

moze ktos wrzucic spirita na jakis serwer bo ich dzial download lezy
raist

Mój: iPhone 4S
iOS: 6.0.1
Jailbreak: Nie

Postprzez Nosek Pn, 3 maja 2010, 21:17:36

Cytat miesiąca:
Spoiler:

Piwo dla zwycięzcy! =]
Nosek

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)