Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Skaner antywirusowy w Mac App Store

Wszelkie rozmowy o oprogramowaniu na Mac OS

Postprzez iAdmin Śr, 28 mar 2012, 19:58:10

Nie śledzę zbyt uważnie aplikacji z Mac App Store (na pc mi to niepotrzebne), ale na appshopper jest zakładka mac i czasami do niej zaglądam.

Dzisiaj pojawił się w Mac App Store program do skanowania maka pod kątem niebezpiecznych plików: Bitdefender Virus Scanner

Nie wiem czy to pierwszy tego typu program (pewnie nie) w sklepie z aplikacjami na Mac OS X, ale darmowy więc pewnie ktoś skorzysta.

Obrazek

Nie jest to antywirus działający w tle tylko skaner na żądanie.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez kubalon1 Pn, 10 lis 2014, 16:55:27

Wiadomość ma trochę czasu, ale po ostatnich kłopotach z safari i spowolnieniem systemu na macbooku proszę o informację,jak ten antywirus się sprawuje w praktyce, czy warto jakiś antywirus instalować. Za każdą sugestie będę
kubalon1

Mój: iPhone 6S
iOS: 10.1.1
Jailbreak: Nie

Postprzez mymon Pn, 10 lis 2014, 22:18:47

instalowanie antywirusów jest bez sensu (zwłaszcza na unixach/linuxach) bo do zainstalowania czegokolwiek potrzebne jest hasło
więc najlepszy sposób na brak problemów to rozważne instalowanie aplikacji wymagających użycia hasła
do usuwania adware dobry jest AdwareMedic
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez kubalon1 Pn, 10 lis 2014, 23:28:22

Dzięki uwaga cenna AdwareMedic zainstalowany Bitdefender Virus Scanner kosz, choć ciekawy i darmo
kubalon1

Mój: iPhone 6S
iOS: 10.1.1

Postprzez FiTzu Wt, 11 lis 2014, 02:08:03

mymon, No niby tak, ale jak ostatnio zainstalowałem sobie darmowego Avasta to znalazł trochę dziwnych śmieci "wirusów". Pomimo że należę raczej do świadomych użytkowników to i tak coś dziwnego się trafiło, m.in. Jakiś wirus mi usiadł mailu...
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Game Center: iFiTzu

Postprzez mymon Wt, 11 lis 2014, 09:58:14

pewnie znalazł wirusy pod winde - pod OSX są one bezużyteczne
użytkuję lunuxy/uniksy kilkanascie juz lat bez anywirusów i jest OK
Z Windą tak dobrze już nie ma bo tam wiele rzeczy robi się bez wiedzy użytkownika ale nie oszukujmy się antywirus to żadna gwarancja choć jest ogromnie pomocny a niektóre są naprawdę bardzo intuicyjne to najpierw jest wirus a potem lekarstwo ;)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Software