Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

REGULAMIN FORUM

Newsy ze świata Apple, iOS, iPhone, iPad bez OS X i komputerów Mac

Postprzez iAdmin Pn, 28 kwi 2008, 21:20:24

REGULAMIN FORUM WERSJA SKRÓCONA

1. Przeczytaj pełny regulamin forum, który znajduje się niżej.

2. Jeśli tego nie zrobisz prawdopodobnie prędzej czy później dostaniesz bana bądź ostrzeżenie za źle zadawane pytania, w złym dziale itp.

3. Poradnik jak zadawać mądrze pytania


REGULAMIN FORUM WERSJA PEŁNA


§1 Zasady ogólne

1. Zanim założysz temat sprawdź używając opcji "Szukaj" czy podobny temat nie był już wcześniej założony, być może już jest na forum odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli jest już temat poruszający Twój problem dopisz się do niego, nie zakładaj drugiego identycznego.

2.Wątek należy zakładać w odpowiednim dla niego dziale. Jeśli nie pasuje do żadnego innego działu załóż temat w dziale "Na luzie". Jeśli jednak pomylisz dział, temat zostanie bez uprzedzenia przeniesiony do właściwego działu.

3. Tytuł temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i powinien jednoznacznie określać jego zawartość. Kategorycznie zabrania się tytułowania wątków następująco: "Pomocy", "Pytanie", "Problem", "Błagam o pomoc", "Prośba" itp. Autorzy tak zatytułowanych tematów będą upominani i proszeni o zmianę na konkretny a sam temat przeniesiony do kosza, a jeśli tego nie zrobią temat zostanie zamknięty.

4. Trzymaj się dyskusji, nie zbaczaj z tematu. Posty zbyt odbiegające od tematu wątku będą usuwane bez ostrzeżenia.

5. Pisz wyraźnie: nie formatuj niepotrzebnie tekstu, nie pisz samymi DUŻYMI literami. Staraj się pisać poprawnie stylistycznie, gramatycznie a przede wszystkim ORTOGRAFICZNIE, nie nadużywaj emotikon - forum to miejsce na dyskusje, a nie przepychanka troli kto potrafi więcej emotikon wkleić.
Zastrzega się prawo dla moderatora/administratora do upominania i uwydatniania błędów pisowni, aby zmobilizować autora postu do samowolnego poprawienia postu.

6. Posty typu "Ok", "Dzięki", "Super" itp. zupełnie nic nie wnoszące do tematu będą usuwane bez ostrzeżenia.

7. Zakazane jest używanie wulgaryzmów również w postaci np. "k..." itp., bez nich wypowiedź również będzie miała swój założony sens i są zbędne. Posty zawierające wulgaryzmy mogą być usuwane bez ostrzeżenia w całości, a w najlepszym wypadku będą edytowane przez moderatora/administratora.

8. Jeśli chcesz zacytować jakąś wypowiedź nie cytuj jej w całości tylko ten fragment, do którego się odnosisz.

9. Nie obrażaj innych użytkowników forum, nie poniżaj innych, nie poruszaj tematów, które mogłyby obrazić innych (np. religia).

10. Nie pisz kolorem czerwonym i czerwonopodobnym, ten kolor zastrzeżony jest dla administratora.
Nie pisz również żadnym jaskrawym kolorem, forum przez to jest nieczytelne.

11. Kategorycznie zabrania się linkowania do plików, do których nie masz praw autorskich (wyjątek to strona producenta programu).
Zakaz dotyczy także linków do stron, które zawierają instrukcje jak zdobyć takie pliki. Niedozwolone jest również kierowanie do stron mogących zaszkodzić użytkownikom forum (stron z niebezpiecznym oprogramowaniem).
Dotyczy to również postów, w których użytkownicy będą chcieli uzyskać informacje na ten temat (przede wszystkim różnego rodzaju instrukcje wgrywania nielegalnie ściągniętych aplikacji).
Tego typu wątki, posty czy podpisy będą usuwane.
Ten punkt regulaminu nie odnosi się do samego procesu Jailbreak'a, który na dzień dzisiejszy na terenie Polski nie jest nielegalny.
Nie wolno ponadto udzielać informacji na wszelkie tematy, które mogą przyczynić się bezpośrednio lub pośrednio do łamania prawa.

12. Użytkownicy forum proszeni są o raportowanie postów naruszających powyższe zasady.
Przy każdym poście jest ikonka wykrzyknika w trójkącie na żółtym tle służąca do tego celu. Prosze nie nadużywać tej opcji i zgłaszać wyłącznie posty łamiące regulamin forum.

13. Pamiętaj o opcji "EDYTUJ"! Każdy swój post możesz wyedytować, nie pisz więc posta pod postem jeśli czegoś zapomnisz bądź chcesz poprawić błąd. Do tego służy opcja "Edytuj".

14. Nie pisz tego samego posta w dwóch i więcej różnych miejscach. Niezastosowanie się do tego punktu będzie skutkowało usunięciem obu (lub więcej_ postów i w konsekwencji uniemożliwiona będzie pomoc autorowi takich postów.

15. Użytkownik załączający plik do swojego postu ponosi za niego odpowiedzialność, która nie może spadać na moderatora/administratora.
Moderator/Administrator ma jedynie obowiązek usuwać materiały niezgodne z regulaminem forum.

16. Moderator/Administrator nie ma obowiązku powiadomienia autora postu o jego usunięciu, które nastąpiło w wyniku naruszenia regulaminu lub edycji postu. Jeśli dostaniesz takie powiadomienie lub prośbę o zmianę postu aby spełniał regulamin forum będzie to tylko i wyłącznie dobra wola moderatora/administratora.

17. Moderator/administrator ma prawo ingerencji w posty użytkownika jeśli zajdzie taka potrzeba. Ma również prawo do przenoszenia tematu do odpowiedniego działu, usunięcia w przypadku naruszenia regulaminu

18. Linkowanie do stron zewnętrznych nie jest całkowicie zabronione, ale jest bardzo cienka granica pomiędzy linkowaniem w celach czysto informacyjnych a spamem. Natarczywe linkowanie ciągle do tej samej strony bez zbędnego powodu będzie traktowane jako spam, linki będą usuwane a ich autor otrzyma ostrzeżenie lub czasowy/stały odpoczynek od pisania na forum.

19. Po wysłaniu posta autor ma określony czas na jego edycję (6 godzin), po tym czasie edycja postu będzie możliwa tylko przez administratora/moderatora.


§2 Tutoriale

1. Tutoriali dostępnych na forum w dziale "Sprawdzone porady" nie wolno kopiować, prawa autorskie należą do autora tutoriala i kopiowanie całości bądź części jest możliwe wyłącznie za zgodą autora.

2. Pisząc tutorial staraj się zamieszczać screeny i dokładne opisy jak krok po kroku należy daną czynność wykonać.


§3 Profile, podpisy, awatary

1. Zabrania się umieszczania w awatarach/sygnaturach/polach profilu treści niezgodnych z regulaminem forum.

2. Jeśli chcesz reklamować swoją stronę w podpisie umieszczając link/linki bądź adresy, zwróć się z prośbą do administratora o zgodę.
Wszelkie próby nachalnego linkowania będą traktowane jako spam i użytkownik taki zostanie zbanowany. Jedynym miejscem na wpisanie adresu swojej strony internetowej jest pole "Strona www" w profilu.

3. Podpis (stopka) nie może zawierać zbyt wielu grafik, wysokość maksymalna obrazka w podpisie to 60 pikseli. Obrazek nie może być adresem strony internetowej.
Podpisy nie spełniające tej reguły będą edytowane i dostosowywane bez ostrzeżenia.

4. W profilu w polu strona www nie może być adres strony zawierającej treści sprzeczne z regulaminem tego forum.

§4 Rejestracja w serwisie i wyrejestrowanie

1. Osoba rejestrująca zgadza się na sporadyczne otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.

2. Użytkownik ma prawo do usunięcia swojego konta z serwisu bez podania przyczyny. W razie chęci usunięcia konta osoba proszona jest o poinformowanie o tym administratora, który usunie konto z bazy danych.

3. W serwisie można posiadać WYŁĄCZNIE jedno konto. Zakładanie wielu kont jest niedozwolone i konta takie będą kasowane bez ostrzeżenia.

4. Nazwa profilu (nick) nie może łamać regulaminu forum czyli nie może być wulgarny, powszechnie uznany za obraźliwy, nie może być także adresem strony www czy jednoznacznie identyfikować taką stronę (jest to ewidentna niedozwolona reklama i rodzaj spamu).

§5 Kary

1. Użytkownik łamiący regulamin może być ukarany ostrzeżeniem, banem czasowym a w ostateczności usunięciem konta i banem stałym.


§6 Polityka prywatności

1. W serwisie myiphone.com.pl zainstalowane jest oprogramowanie do śledzenia statystyk.
Zbiera ono między innymi takie podstawowe informacje jak:
rozdzielczość ekranu, zainstalowanej wersji Flasha czy Javy, głębi kolorów, geolokalizacji (służącej przede wszystkim do jak najlepszego dopasowania tematycznego reklam), rodzaj Twojej przeglądarki internetowej (np. Firefox czy Internet Explorer), czas jaki spędzasz w serwisie i strony jakie w tym czasie odwiedzasz itp.


§7 Postanowienia końcowe

1. Regulamin forum ma być przestrzegany przez wszystkich użytkowników forum.

2. Administrator jako twórca forum ma prawo do nieprzestrzegania wybranych punktów regulaminu.

3. Zastrzega się możliwość zmiany regulaminu.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
Avatar użytkownika
iAdmin
Administrator
 
Posty: 15111
Dołączył(a): Pt, 12 paź 2007, 19:56:24
Lokalizacja: /System root#
Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak


Postprzez iAdmin So, 5 mar 2011, 20:05:34

Zdaję sobie sprawę, że i tak praktycznie nikt nie czyta regulaminu więc na samym jego początku dodałem regulamin w wersji mocno skróconej :)
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
Avatar użytkownika
iAdmin
Administrator
 
Posty: 15111
Dołączył(a): Pt, 12 paź 2007, 19:56:24
Lokalizacja: /System root#
Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS, iPhone, iPad, Apple News

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości