Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

redsn0w zatrzymuje się na waiting for reboot - rozwiązanie

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez luk4sz Wt, 14 lip 2009, 18:43:46

Spotkalem się już z paroma takimi przypdkami na tym forum, sam dzisiaj go doświadczyłem i udało znaleźć mi się rozwiązanie.

Jak wiadomo podczas robienia JB programem redsn0w musimy wprowadzić telefon w tryb DFU, jednak czasami dzieje się tak że proces zatrzymuje się na waiting for reboot (oczekuje na restart iPhone). Jest to spowodowane mega bajzlem w sterownikach systemu windows, jako że ich kasowanie jest dosyć trudne opisze jak to obejść i cieszyć się pełnią mocy naszego telefonu. Mamy 3 możliość:

1) Klikamy prawym guzikiem myszy na uruchom jako administrator (windows vista wyświetli UAC, musimy potwierdzić). Jeżeli trym DFU się uda to :D, jeżeli nie przechodzmiy dalej.

2) Zmieniamy porty USB, na którym może zaskoczy, jeżeli mamy ich 6 czy 8 to podpinamy tam gdzie nigdy nie wpinaliśmy kabla USB z iPhonem. Jeżeli nic z tego to niżej.

3) Klikamy w opcje windows uruchum ponownie, czekamy aż system się zamknie i będzie odpalać się na nowo, w tym czasie klikamy ciągle w guzik F8, dobijamy się do zaawansowanego startu, tam wybieramy tryb awaryjny (safe mode), dzięki temu ładują się tylko podstawowe sterowniki, te od iPhone zostaną na nowo zrobione, JB powinien przejść bez problemów :)

Jeżeli uda nam się zrobić JB w 3 punkcie to czyszczenie sterowników i tak będzie potrzebne, to rozwiązanie jednorazowe, za każdym razem przy robieniu nowego JB punkt numer 3 będzie musiał zostać zrobiony na nowo.

Powodzenia :kciuki:
luk4sz

Postprzez baele Śr, 2 wrz 2009, 10:19:06

Witam,

a jesli zadna z tych opcji nie dziala?

Bede wdzieczny za pilna odpowiedz:-)
baele

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.0
Jailbreak: Nie

Postprzez luk4sz Śr, 2 wrz 2009, 11:36:41

Niestety tylko to znalazłem na necie jak miałem ten problem i mi to pomogło.
luk4sz

Postprzez miniuwojt Śr, 2 wrz 2009, 15:35:05

Ja miałem też taki problem na Windowsie XP, poszedłem do kupla ma on Mac Booka tam to samo , ale znalazłem na internecie inny sposób wystarczy w momencie gdy pisze waiting for reboot wyciągnąć kabel i od razu wpiąć , i wszystko przeszło potem bezproblemowo . :) Wiem że działa to na macu nie wiem jak to jest na Windowsie bo tego nie próbowałem a znalazłem to na jakieś stronie o Mac-u . Polecam
miniuwojt

iOS: 4.0
Jailbreak: Tak

Postprzez Hawkey Śr, 23 cze 2010, 15:01:12

niestety mi nie pomoglo ;/ zadna opcja tu podana nie dziala. iP3gs 3.1.3
Hawkey

Mój: iPhone 4S
iOS: 5.1.1

Postprzez smile84 So, 3 lip 2010, 16:07:47

juz wiem.
w momencie kiedy czekamy z "waiting for reboot" wyciagamy kabel
na wyłączonym iphone wciskamy jednoczesnie home i power do ukazania jabłuszka i szybko podpinamy kabel

działa :)))
smile84

iOS: 3.1.3

Postprzez mysior-14 Pn, 12 lip 2010, 15:57:33

A mi nic nie pomogła, nawet to ostatnie. Nie wiem co się dzieje. Waiting for progres i nic. Ty, a może zapierdziele nim o ścianę to sie obudzi :D
mysior-14

Postprzez Maxord Wt, 13 lip 2010, 00:58:50

Mam inny sposób:

1. Włącz redsn0w
2. Postępuj zgodnie z instrukcjami.
3. Gdy pojawi się "Waiting for reboot" i jesteś pewien, że tak zostanie (poczekaj z 30 sekund) to wyłącz go i czytaj dalej. (po pokazaniu się Waiting for reboot powinieneś usłyszeć dźwięk oznaczający podłączenie lub odłączenie urządzenia - ja miałem to drugie, ale PRZED wyłączeniem redsn0w ! - nie wiem czy to ważne)
4. Włącz Menadżera Urządzeń (prawy na Mój Komputer i "Zarządzaj")
5. Rozwiń listę "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej"
6. Na pierwszym miejscu powinno być coś w stylu "Apple Mobile Device USB Driver". Kliknij na to.
7. W nowym okienku wybierz zakładkę "Sterownik".
8. Kliknij "Szczegóły sterownika". Zobaczysz listę plików sterownika. Wszystkie powinny się znajdować w folderze System32 lub System32\Drivers. Jedyne pliki, które MOGĄ być na tej liście, by wszystko dobrze działało to: libusb0.sys (jeśli zainstalowałeś libusb), usbaapl.sys (domyślny po instalacji iTunes), usbaaplrc.sys (domyślny po instalacji iTunes). Jeśli widzisz tam inne pliki, to napisz w tym temacie jakie to są. Potem czytaj dalej.
9. Kliknij Aktualizuj sterownik i wyszukaj w Internecie.
10. Jeśli działa lub też nie, napisz w tym temacie. Mi ten sposób pomógł wiele razy.

Instrukcja działa na 100% na redsn0w 0.9.5beta5-5 i moim iPhone 3G 8GB.
Ostatnio edytowano Wt, 13 lip 2010, 01:05:46 przez Maxord, łącznie edytowano 4 razy
Maxord

Postprzez mysior-14 Wt, 13 lip 2010, 17:03:05

Ludzie. Znalazłem sposób. U mnie tylko on zadziałał. Jak jest waiting for rebot ciśniemy power i home, pokaże sie znaczek o podłączeniu do itunesa to trzymamy dalej, aż zacznie się ładować. Mi tylko ten sposób zadziałał. Próbowałem na awaryjnym, przez blackra1n, uruchom jako administrator, szybkie odlączenie i podłączenie, odłączenie włączenie i podłączenie i nic. Tylko to. :im_stupid:
mysior-14

Postprzez kacluk1987 Pn, 26 lip 2010, 14:08:24

Wiecie co ludzie.. pomyślcie.. w windows vista, windows 7 wszystkie aplikacjie do iphone odpalać powinno się w trybie zgodności z win98.. a będzie śmigać aż miło:P
iPhone 3g-->iPhone 3gs-->iPhone 5c-->iPhone 6

komputer: Macbook air 13" late 2014
kacluk1987

Mój: iPhone 6
iOS: 10.1.1
Game Center: kacluk1987

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)