Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

RB2011UAS-2HnD-IN

Nowinki ze świata nowoczesnych technologii, ale nie dotyczące bezpośrednio iPhone'a czy Apple

Postprzez mymon Śr, 24 paź 2012, 21:39:12

Chyba najmocniejszy w tym momencie router biurowy na rynku
do nabycia w interprojekt.pl za 450pln
Cechy wyróżniające ten model mikrotika go od innych ruterow na rynku:

- dotykowy ekran
- SFP (swiatlowod)
- BGP, OSPF, MPLS, PPP, EoIP, PPTP, L2TP, GRE, iPsec, SNMP, QoS
- nieograniczony Firewall, connectios tracking, Load blalancing, traffic shaping
- VLAN, znaczenie pakierow, etc
- obsluga skryptow
- grafowanie interfejsow/hardwaeru
- wbudowanych torch (live packet analyzer)
- i million innych rzeczy ktore mozna ustawic na swrwerze z linuxem (nie ma rzeczy sieciowej której ten router nie umiałby zrobić)

do tego 5xGbit i 5x100Mb
2x 4dBi (z 24dBi karta) 802.11b/g/n

Jest to ruter przeznaczony dla ludzi którzy maja jakieś sieciowe podstawy bo cały interfejs opera się na linuxie (i nie jest to jakiś tam badziew typu DDWRT tylko porządny router OS który bez problemu ogarnie iBGP czy PPPoE server na kilkuset klientów) jest tez ładne graficzne GUI ale cały sposób tworzenia reguł jest analogiczny do linuxowych komend/skryptów
bez dobrej znajomości sieci/linuxa lepiej kupić coś z DDWRT

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo iż mieszkam w klocku i jestem osaczony ruterami z UPC to bez problemów połączyłem się AP na 144Mb co w rzeczywistości daje transfery rzędu 80-120Mb/s
z doświadczenia wiem ze po dobrym zoptymalizowaniu sieci w domu można wyciągnąć 160Mb/s po WiFi (po Eth bez problemu puszczam 500Mb/s)
Obrazek

Obrazek

Jakby ktoś sie zastanawiał i miał jakieś pytania to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez iMoCks Śr, 24 paź 2012, 22:13:15

Mymon, mam jedno z podstawowych pytan dla mnie waznych. Filtrowanie pakietow np. przy atakach DDoS. Jest tam cos takiego?
iMoCks

Postprzez mymon Śr, 24 paź 2012, 22:22:46

tak samo jak w Linuxie - tworzysz regule która po kilku takich próbach dodaje gościa do black-listy

Nie ma przycisku blokuj wirusy czy DOS - jeśli umiesz problem logicznie/sieciowo ogarnąć w głowie to dasz sobie rade - jeśli nie to kup SonicWall'a
Jak mówiłem to jest router dla ludzi którzy ogarniają temat - jeśli znasz mechanizmy sieciowe to wiesz jak ustawić limit połączeń żeby Ci to nie zabiło normalnego ruchu do tego wiesz na jakie połączenia zwracać uwagę to kilka reguł zrobisz w kilka sekund - jak coś to podpowiem/udostępnię swojego firewalla
Spoiler:

RouterOS obok CISCO i Junipera używanie jest przez ISP - u mnie na miki wisi kilka tysięcy klientów
ilość pakietów jaka przez to przelatuje zabiłaby każdy router za mniej niż kilka tysięcy euro
Oczywiście nie odpalałbym na tym EBGP bo to nie ta polka (trzeba znać swoje miejsce w szeregu) ale IBGP bez problemu 8-)
Ostatnio edytowano Śr, 24 paź 2012, 22:45:34 przez mymon, łącznie edytowano 1 raz
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
mymon

Postprzez kacluk1987 Śr, 24 paź 2012, 22:43:49

mam jedno zasadnicze pytanie..??
Po co??
na co ci w bloku taki router??
jak już koniecznie chciałeś mikrotika mogłeś użyć np tego:)

RouterBoard 751G-2HnD level 4
http://www.cyberbajt.pl/produkt/4294/routerboard-751g2hnd-level-4.html
iPhone 3g-->iPhone 3gs-->iPhone 5c-->iPhone 6

komputer: Macbook air 13" late 2014
kacluk1987

Mój: iPhone 6
iOS: 10.1.1
Jailbreak: Nie
Game Center: kacluk1987

Postprzez mymon Śr, 24 paź 2012, 22:48:59

Dlaczego mikrotik? bo lubię decydować o ruchu w sieci i móc w każdym momencie sobie coś sprawdzić - nic innego nie daje takiej swobody i kontroli ruchu w sieci - bez wątpienia jest to najbardziej fleksi ruter na rynku

Dlaczego 2011-2HnD? bo w tym przedziale cenowym jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem
RB751G-2HnD mam na zbyciu - WiFi w tym nadaje się do kawalerki :P

taka fajna rzecz której nie umie DDWRT a przydaje się do wybranie odpowiedniego kanału
Obrazek
jak widać u mnie nie ma wolnego spectrum a mimo to łączę się z miki na 144Mb/s 8-)
albo sprawdzenia ile zużywa VoIP w celu optymalizacji kolejkowania ruchu
Obrazek
mymon

Postprzez magott N, 30 gru 2012, 09:34:25

Za ile chcesz sprzedać 751? Ja się zastanawiam nad zakupem RouterBoard 751G-2HnD level 4 lub RB2011UAS-2HnD-IN. Czy zasięg w 751 jest aż tak tragiczny? Będę wdzięczny za info - jak chcesz sprzedać odezwij się na maila magott (@) tlen (.) pl
magott

iOS: brak
Jailbreak: Nie

Postprzez mymon Cz, 23 maja 2013, 14:28:32

zasięg w 751 jest tragiczny ale problem rozwiązuje zewnętrzna antena (z tym ze tracisz MIMO) - wcisnąłem to rodzicom i są zadowoleni 8-)
mymon

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Technology News