Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Przenoszenie biblioteki iTunes

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez FiTzu Cz, 29 sty 2009, 17:42:29

W niniejszym tutku przedstawię jak przenieść bibliotekę iTunes z partycji systemowej, w której domyślnie się znajduje, w dowolne inne miejsce na dysku.

Tutek opracowany w oparciu o ten temat, z pomocą użytkownika Herby

Czego potrzebujemy?

-hmm biblioteki iTunes
-iTunes na kompie
-wolne miejsce na dysku innym niż C:\
-iPhone'a lub iPod'a Touch
;)

1. Najpierw zmień położenie folderu iTunes Music z domyślnego na wybrane w iTunes
"Edycja" -> "Preferencje" -> "Zaawansowane" -> "Położenie folderu iTunes Music"
oraz zaznacz opcję "Dodając pliki do biblioteki, kopiuj je do folderu iTunes Music"
Obrazek
2. Skonsoliduj bibliotekę iTunes
"Plik"->"Biblioteka" -> "Skonsoliduj bibliotekę muzyczną..." -> "Konsoliduj"
i poczekaj, aż proces przebiegnie do końca
3. Zamknij iTunes
4. Idź do:
WinXP: C:\Documents and Settings\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Moje dokumenty\Moja muzyka\
Win Vista: C:\Users\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\Music\
MacOS: /Users/NAZWA_UŻYTKOWNIKA/Music/
i przenieś cały folder iTunes w wybrane miejsce na Dysku np. E:\Biblioteka iTunes\
5. Przy włączaniu iTunes przytrzymaj klawisz SHIFT do pojawienia się komunikatu:
Obrazek
Wybieramy opcję "Wybierz bibliotekę..." i wyszukujemy w naszym nowo utworzonym folderze np. na dysku E:\ pliku iTunes Library.itl
6. Od tej pory iTunes będzie zapisywał wszystko w utworzonym przez Ciebie folderze
7. Pojawia się problem, aplikacje w "Biblioteki" -> "Programy" są 'głuche'. Zaradzić temu można na kilka sposobów:
:arrow: albo w "Biblioteki" ->"Programy" zaznaczamy wszystkie aplikacje i usuwamy, a następnie wchodzimy w (w moim przypadku) E:\Biblioteka iTunes\iTunes\Mobile Applications i zaznaczamy wszystkie pliki *.ipa, klikamy prawym klawiszem myszy i "Otwórz" (może to troche potrwać jak się ma dużo aplikacji) i będą się one dodawały do "Biblioteki" ->"Programy"
:!: w ten sposób zgrywamy wszystkie aplikacje które kiedykolwiek zainstalowaliśmy na iPhone i nie usunęliśmy wcześniej z "Biblioteki" ->"Programy" :!:
:arrow: albo w "Biblioteki" ->"Programy" również zaznaczamy wszystkie aplikacje i usuwamy, a następnie podpinamy iPhone'a.
W "Urządzenia" -> "Nazwa Twojego iPhone'a" klikamy prawym klawiszem myszy na Nazwę Twojego iPhone'a i wybieramy opcję "Przenieś zakupione rzeczy" (jeśli macie włączoną auto-synchronizację, to powinien sam się o to zapytać). iPhone przeniesie teraz wszystkie aplikacje z AppStore'a zainstalowane w danej chwili na telefonie
:!: W ten sposób przenosimy tylko te aplikacje, które mamy zainstalowane na telefonie :!:

:idea: WAŻNE: Zaznaczenie wszystkich aplikacji w "Biblioteki" -> "Programy", a następnie ich usunięcie jest punktem OBOWIĄZKOWYM. Jeśli pominiecie ten punkt, to programy w "Biblioteki" -> "Programy" będą się dublować !!!
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez iNarek Wt, 7 kwi 2009, 21:14:12

Dzisiaj przeniosłem biblioteki na dysk E:\ Wszystko działa jak działało czyli znakomicie. Jednak szykuję się do formatu systemu. Mam orginalnego Windowsa XP Professional SP3 i chcę wgrać orginalnego Windowsa Vistę Ultimate 64bit SP1. W związku z tym mam dwa pytania:

1. Czy iTunes będzie działać pod 64 bitowym systemem?
2. Jak to będzie z tymi bibliotekami? Jeżeli zainstaluję Vistę, a później zainstaluję iTunes to samo mi się połączy z biblioteką? czy będę musiał robić nową?
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez luk4sz Wt, 7 kwi 2009, 22:10:57

64-bitowe wydania systemu Windows Vista wymagają 64-bitowego instalatora iTunes 8

http://www.apple.com/pl/itunes/download/

Biblioteka pewnie nie ma znaczenia od systemu, więc prawdopodobnie będzie działać.
luk4sz

Postprzez FiTzu Wt, 7 kwi 2009, 23:35:18

iMAREQ napisał(a):2. Jak to będzie z tymi bibliotekami? Jeżeli zainstaluję Vistę, a później zainstaluję iTunes to samo mi się połączy z biblioteką? czy będę musiał robić nową?

Jeśli wgrasz do ścieżki podanej w tutku to powinien sam się połączyć, a jeśli nie, to po prostu podczas pierwszego uruchomienia iTunes x64 wciśnij "Shift" i podaj właściwą ścieżkę do biblioteki.
FiTzu

Postprzez iNarek Śr, 8 kwi 2009, 07:03:04

Wielkie dzięki. Po zainstalowaniu iTunes na Viście samo się zsynchronizuje w biblioteką, czy musze jakoś w opcjach grzebac? może trzeba to zrobić tak jak w punkcie 5 powyższego tutoriala?
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

iOS: 10.3.1
Game Center: F0rfiter

Postprzez Lita N, 10 maja 2009, 18:39:41

a ja mam może i głupie pytanie.
Jakiś czas temu przenosiłam moja muzykę na dodatkowy dysk twardy (G) , w iTunes wskazałam(już nie raz) ścieżkę do plików muzycznych, jednak iTunes zwykle tę ścieżkę "gubi" i muszę na nowo ręcznie wskazywać miejsce docelowe plików muzycznych, co jest trochę uciążliwe przy większej ilość muzy. Czy przeniesienie biblioteki na ten sam dysk (G - przenośny) co pliki muzyczne pomoże?
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone 6, 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2010,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cellular
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

iOS: 10.2.1ß
Game Center: Lita13

Postprzez FiTzu N, 10 maja 2009, 18:44:58

Podejrzewam, że problemem jest fakt, że jest to dysk przenośny. Wystarczy że włączysz iTunes bez tego dysku i zaczyna wariować...
FiTzu

Postprzez Lita N, 10 maja 2009, 18:48:11

znaczy muszę cała muzę z powrotem wrzucić na C... nie uśmiecha mi się , mało miejsca mi się robi :(
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez FiTzu N, 10 maja 2009, 19:05:27

Niee. Ja robie tak, że mam również na zewnętrznym dysku. Ale kiedy nie mam dysku ze sobą (np. uczelnia) to nie włączam iTunes. Bo jak kiedyś włączyłem bez dysku to mi też wariował. Z zapewne nie masz tylko partycji C:\ na kompie to zgraj bibliotekę na drugą partycję...
FiTzu

Postprzez Lita N, 10 maja 2009, 19:12:09

ja mam vistę i mam tak jak była wgrana firmowo - C i D (Presario) gdzie na D jest w ogóle mało miejsca... A na C mam już tylko 40 GB wolnego...
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)