Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

PrePaid SIM USA (Apple SIM?)

Ogólne dyskusje o Apple (poza sprzętami z iOS)

Postprzez Lita Pn, 30 sty 2017, 23:37:01

Od dwóch dni siedzę i przeglądam oferty różnych sieci w USA ale nie do końca wszystko pojmuję.
Karty będę używać głównie powiedzmy turystycznie, nie jadę do USA na stałe. Będę w USA średnio ok 3 razy w miesiącu na powiedzmy dwa - trzy dni, plus jakies pewnie ze dwa w roku dłuższe pobyty, ok tygodniowe. Jako nie rezydent USA nie mogę podpisać kontraktu - wiadomo. Poszukuje więc dobrego, ale tez nie najdroższego rozwiązania.

1. w większości ofert prepaid określona jest miesięczna opłata - czy to oznacza że podpisuje się zobowiązanie że będzie się co miesiąc zasilać kartę określoną kwotą?
    2. czy nie ma kart na sam internet, bez rozmów?
    3. w której sieci najlepiej zakupić taką kartę?
    4 czy ktoś jest może rozeznany w kartach Apple Sim - raz miałam do czynienia z tą kartą, zakupiona z iPadem, ale została u koleżanki w USA. Wyglada ciekawie gdyż można wybrać już w trakcie aktywacji karty, jaki plan i którego operatora nam najbardziej odpowiada. Pytanie czy można dostać tę kartę w Apple Store samodzielnie, bez urządzenia i jeśli tak, to ile ona kosztuje?
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone 6, 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2010,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cellular
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Jailbreak: Nie
Game Center: Lita13

Postprzez henryk44 Wt, 31 sty 2017, 18:05:53

Przecież iPad Pro Cellular ma osadzoną kartę Apple SIM,która jest wbudowana w urządzenie i mogłaś ją zostawić tylko razem z iPadem.Pozdrawiam!
henryk44

Mój: iPhone 6S
iOS: 10.3

Postprzez Lita Wt, 31 sty 2017, 21:56:51

Ale ta karta była przy iPad Air 2 , który był kupiony w Stanach i ma go koleżanka. Ja mojego kupiłam w Polsce i on karty nie ma.
Także ponawiam pytanie - czy można karte Apple SIM zakupić w Apple Store? I jak tak, to za ile?

Jesli nie to z jakiej sieci i jakiego prepaida najlepiej korzystać?
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez Lita Wt, 31 sty 2017, 22:06:21

O rany, jednak chyba ma osadzoną kartę Apple SIM :D Myslałam, że mają ją tylko wersje dla karajów wymienionych na stronie Apple (Stany, Japonia, Wielka Brytania i Niemcy) Nie przyszło mi nawet do głowy żeby to sprawdzić :im_stupid:
Fajnie. To znaczy że będę mogła sobie juz na miejscu ogarnąć plan taki, jaki będę chciała, dobrze rozumiem? A przyjmie płatność za pakiet polską kartą? Ktos wie?
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez robertk572 Śr, 1 lut 2017, 19:28:06

1. Jeśli masz Apple SIM Card, to sobie możesz wybrać dowolny plan internetowy, od dowolnego operatora na dowolny okres:
http://www.apple.com/ipad/apple-sim/
Z tym ze działają one tylko na sprzęcie typu iPad i dają dostęp tylko do internetu. Możesz używać iPada jako telefon po zainstalowaniu App typu TalkaTone. Możesz nawet sobie wybrać amerykański numer tel;
http://www.talkatone.com/
2. To zależy jaką kartą dysponujesz: jeśli jest to karta kredytowa-to problemów nie będzie. Ale jeśli dysponujesz tylko kartą debetową, to musisz wiedzieć ze generalnie mówiąc karty tego rodzaju z Europy są w USA nie akceptowane.
3. Jeśli chodzi o operatora na telefon, to ze względu na krótki okres pobytu doradziłbym NextPlus lub TalkaTone. Są to serwisy typu VoIP dające amerykański numer telefoniczny.
http://www.nextplus.me/
Z tym ze w przypadku NextPlus możesz też kupić SIM Card tej sieci i używać jak zwykły serwis telefoniczny ($9.95/mies). I co najważniejsze-nie ma żadnych zobowiązań. Można zerwać w każdej chwili a po jakimś czasie aktywować ponownie ale już z innym numerem.
http://www.nextplus.me/go/
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3.3 SILVER 16 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 SILVER iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone SE
iOS: 10.3.3
Jailbreak: Tak

Postprzez matahari Śr, 1 lut 2017, 19:53:02

rzez Lita wczoraj, 22:06

O rany, jednak chyba ma osadzoną kartę Apple SIM Myslałam, że mają ją tylko wersje dla karajów wymienionych na stronie Apple (Stany, Japonia, Wielka Brytania i Niemcy) Nie przyszło mi nawet do głowy żeby to sprawdzić
Fajnie. To znaczy że będę mogła sobie juz na miejscu ogarnąć plan taki, jaki będę chciała, dobrze rozumiem?

Ja też nie miałem pojęcia że taką kartę mam w iPadzie :D
Czy jak teraz jestem w Niemczech i wykupię jeden plan taryfowy i póżniej wrócę do Polski to będę mógł wykupić w PL w innej sieci :?: :bezradny:
matahari

Mój: iPhone
iOS: 11.2.4
Game Center: Yamaha XV 1900

Postprzez robertk572 Śr, 1 lut 2017, 20:00:09

matahari napisał(a):Czy jak teraz jestem w Niemczech i wykupię jeden plan taryfowy i póżniej wrócę do Polski to będę mógł wykupić w PL w innej sieci :?: :bezradny:

Tak wynika z tego co jest n/t napisane na stronie Apple:

-"With Apple SIM in select iPad Wi-Fi + Cellular models, you get the convenience of choosing a cellular data plan from carrier partners right on your iPad — so you can stay connected when you’re not near a Wi-Fi hotspot.1 Apple SIM comes preinstalled in iPad Wi-Fi + Cellular models in some countries, is embedded in the 9.7-inch iPad Pro, and is available for purchase at most Apple Store locations.2 When you travel, Apple SIM gives you the flexibility to stay connected in more than 100 countries and territories around the world. So when you reach your destination and want to check your email, find directions, or send a message back home, you can purchase a cellular data plan for the duration of your trip — whether it’s a day, a week, or a month."
robertk572

Postprzez Lita Cz, 2 lut 2017, 03:01:47

robertk572, bardzo dziękuję. Wyczerpująca i zwięzła odpowiedź :)
Rozumiem, że o tych kartach debetowych to w Internecie nie są akceptowane? Bo w sklepach fizycznych nigdy jeszcze nie miałam z żadną problemów.
Mam kredytową wiec luz - zapłacę nią :)
A nie wiesz czy mając taki plan wykupiony na Apple Sim na iPadzie można uruchomić hotspot i udostępnić internet na czas np wykonania telefonu dla iPhone? Telefon jednak trochę wygodniejszy do rozmów ;)
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Postprzez robertk572 Cz, 2 lut 2017, 05:00:53

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie gdyż z wyboru, nigdy nie miałem iPada i nie mam zamiaru go mieć. A tym samym nie interesowałem się tym tematem.
A jeśli chcesz tani plan na telefon, to polecam NextPlus. Jest to serwis typu VoIP dajacy własny, telefoniczny numer amerykański. Z tym ze jesli chcesz, możesz też kupić SIM Card tej sieci i używać jak zwykły serwis telefoniczny ($9.95/mies). I co najważniejsze-nie ma żadnych zobowiązań. Można zerwać w każdej chwili a po jakimś czasie aktywować ponownie ale już z innym numerem.
http://www.nextplus.me/go/
robertk572

Postprzez Lita Cz, 2 lut 2017, 11:47:03

tak, patrzyłam na to :) I w rezultacie na razie zainstalowałam TalkaTone. W sumie to chyba jedno i drugie fajne, ale mi bardziej zależy na Internecie - na telefonie mam tez MobileVoip więc jakoś z telefonami nie jest źle, tyle że potrzebny do tego jest Internet i tu pojawiają się schodki - o ile w hotelach itd będzie sieć bez problemu o tyle gdzieś na mieście juz nie koniecznie, chyba że będę co chwila stawała pod McD lub Starbuck, a to niekoniecznie mi się uśmiecha. Stąd pytanie czy internet z iPada można udostępnić dla iPhone jeśli w iPadzie jest karta Apple Sim . Ale to może w takim razie napisze zapytanie do Apple albo sprawdzę metoda prób i błędów juz w sobotę ;)
_________
Apple Watch Series 2
Apple TV2 JB
Apple TV3
Lita

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Apple Ogólnie