Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Edukacja] Trening językowy (v 1.1)

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez FiTzu Pt, 28 maja 2010, 15:45:07

Trening językowy

Obrazek

Kategoria: Edukacja
Wersja: 1.1
Cena: 7,99 €
Rozmiar: 547 MB
Wymagania: iPhone, iPod Touch lub iPad, firmware 3.0 lub nowsze
Link bezpośredni do AppStore: klik

Screeny:
Obrazek
Spoiler:

Opis aplikacji:
Firma Jourist Verlags GmbH po raz kolejny przygotowała nam doskonałą aplikację swojego autorstwa. Poprzednią aplikacją firmy był Tłumacz Podróżny czyli rozmówki w 23 językach, który przez bardzo długi czas utrzymywał się czołówce płatnych aplikacji w Polskim AppStore.

Dzisiaj w AppStore pojawiła się nowa aplikacja - Trening językowy. Tym razem autorzy skupili się na tym, aby w formie aplikacji na telefon zaprezentować nam coś w rodzaju interaktywnego kursu nauki języków obcych. Co więcej - efekt jest rewelacyjny!

System nauki zaimplementowany w aplikacji opiera się na "systemie kartkownika" tj. tak jakbyśmy na karteczkach zapisywali słowa, których musimy się nauczyć, a następnie w zależności od tego jak dobrze je pamiętamy układali je na 2 kupki, aż dojdziemy do takiej wprawy że przetłumaczymy poprawnie wszystkie słówka, następnie zmieniamy kierunek tłumaczenia itd. W zależności od stopnia trudności słówka mogą być opatrzone obrazkiem lub nie.

Dostępnych jest 9 rodzajów ćwiczeń.
  1. Tłumaczenie z języka obcego (z ilustracją) - wybieramy odpowiednie tłumaczenie
  2. Tłumaczenie z języka obcego (bez ilustracji) - j/w
  3. Tłumaczenie na język obcy - j/w
  4. Wirtualny trening (łatwy) - wybieramy ilustrację przedstawiającą co oznacza słowo
  5. Wirtualny trening(średni) - j/w
  6. Dyktando - wpisujemy usłyszane słowo
  7. Zgadywanie słów - podajemy tłumaczenie zgodne z podaną ilością liter
  8. Wirtualny trening (trudny) - wybieramy odpowiednie tłumaczenie do ilustracji
  9. Trening wymowy - powtarzamy dany zwrot do mikrofonu (dokładnie tak jak go usłyszeliśmy)

Każdy z typów treningu możemy zastosować do konkretnego podtematu, lub całej grupy tematycznej.
Dostępne tematy to:
  • Kategoria ogólna - podstawowe zwroty, pozdrowienia, wyrażanie uczuć itp.,
  • Podróże - odprawa celna, rezerwacje, samolot itp.,
  • Hotel - rezerwacje, usługi, płatności itp.,
  • Transport lokalny - autobus, metro, taksówka, wynajem samochodu itp.,
  • Zwiedzanie - pytanie o drogę, fotografowanie, rozrywki itp.,
  • Bank - wpłaty i wypłaty, wymiana walut,
  • Środki komunikacji - poczta, telefon, internet,
  • W restauracji - zamawianie jedzenia, płatności itp.,
  • Żywność i napoje - owoce, mięso, alkohol itp.,
  • Zakupy - usługi, odzież, akcesoria, obuwie itp.,
  • Naprawy/Pranie - naprawy, pralnia,
  • Sport/Czas wolny - kemping, plaża itp.,
  • Zdrowie/Apteka - symptomy, u lekarza, pierwsza pomoc itp.,
  • Pielęgnacja - fryzjer i inne,
  • Wzywanie policji.

Aplikacja może pomóc w nauce zarówno komuś bez znajomości języka jak i pomóc w przypomnieniu zapomnianych treści ludziom, którzy po prostu zdążyli już nieco zapomnieć.
Każde z 2100 słówek w każdym z dostępnych języków jest opatrzone zarówno obrazkiem jak i wymową przez native speaker'a z danego kraju. Pozwala to opanować zarówno kojarzenie słów z konkretnymi sytuacjami, ale także pozwala nauczyć się płynnej i poprawnej wymowy w danym języku.

Aplikacja obsługuje 24 języki obce, które możemy opanować: angielski (brytyjski), angielski (amerykański), niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, portugalski, duński, holenderski, fiński, szwedzki, norweski, polski, czeski, słowacki, rosyjski, grecki, węgierski, turecki, chiński, japoński, koreański, arabski, hebrajski oraz tajski. Podobno w przygotowaniu są już kolejne języki, które ukażą się wraz z przyszłą aktualizacją programu.

Po włączeniu aplikacji po raz pierwszy okazało się, że jednak nie jestem totalnym ignorantem jeśli chodzi o moją wiedzę z języka nimieckiego i włoskiego których się swojego czasu uczyłem. Teraz mam zamiar zaglądać do aplikacji codziennie, aby powtórzyć materiał i aby nie zapomnieć tego czego już się nauczyłem. Z czasem zapewne spróbuję też opanować podstawy innego języka (zawsze fascynowały mnie języki skandynawskie oraz język japoński). Wprawdzie aplikacja nie uczy całości gramatyki języka, ale jeśli ktoś z was opanuje któryś z języków na poziomie "Bardzo dobrym" to wystarczy chyba chwilka z książką aby zrozumieć zawiłości gramatyki danego języka.

Przyznam szczerze, że zastanawiało mnie czym może być ta nowa aplikacja Jourist Verlags GmbH i firma bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła tym jaki możliwości ma ta aplikacja. Bez wątpienia będzie to kolejny bestseller firmy w polskim iSklepie. Polecam gorąco wszystkim przetestować tę aplikację, ponieważ przydać się ona może dosłownie każdemu kto ma jakąkolwiek styczność z językami obcymi.

Interfejs użytkownika jest całkowicie spolszczony, tak aby każdy polak był sobie w stanie poradzić z zawiłościami innych języków. Czytelność i prostota obsługi przypadnie do gustu każdemu dzięki jasnemu podziałowi na kategorie i jasnym komunikatom. Aplikacja tak samo jak Tłumacz Podróżny działa w pełni offline, więc nie wymaga połączenia z internetem do funkcjonowania.

Krótki przewodnik po aplikacji:
  1. Włączamy aplikację
  2. Wybieramy interesujący nas język
  3. Wybieramy poziom (na początku dostępny jest tylko poziom "nie ma żadnej znajomości" języka)
  4. Wybieramy zakres tematyczny (albo wszystko, albo konkretne działy czy poddziały tematyczne)
  5. Wybieramy ćwiczenie (dobrze jest zacząć od tych prostszych, aby zrozumieć działanie interfejsu)
  6. W przypadku ćwiczenia pierwszego zobaczymy Obrazek, słowo/zwrot w wybranym języku oraz 3 odpowiedzi
  7. Klikamy guziczek "play" aby usłyszeć jak brzmi to słowo w języku obcym, zaznaczamy odpowiednią odpowiedź i klikamy "Potwierdź", a następnie decydujemy czy znamy ten zwrot/słowo na tyle dobrze, aby mógł się pojawić na poziomie wyższym znajomości
  8. Jeśli jakieś słowo całkowicie nas nie interesuje, lub nie chcemy po prostu udzielić odpowiedzi, to klikamy "Opuść"
  9. W kolejnych ćwiczeniach również musimy używać guziczka "play" aby wiedzieć co mamy wpisać; w przypadku ostatniego ćwiczenia używamy ikonki mikrofonu aby powtórzyć usłyszaną frazę
  10. Po zakończeniu konkretnego ćwiczenia zostaniemy poinformowani o tym ile udzieliliśmy poprawnych odpowiedzi spośród wybranego zakresu tematycznego; słówka które przenieśliśmy na wyższy poziom pojawią się w nim
  11. Jeżeli po pewnym czasie stwierdzimy, że jednak oszukiwaliśmy samych siebie i nie umiemy tyle na ile pokazuje aplikacja, to całą zabawę możemy zacząć od początku poprzez kliknięcie ikony kosza na śmieci w oknie wyboru poziomu

Pozostaje mi jedynie dodać, że dziękuję bardzo firmie Jourist Verlags GmbH za udostępnienie mi kodu promocyjnego, który pozwolił mi na napisanie tej recenzji.

Życzę także wszystkim, którzy zdecydują się zakupić aplikację miłego jej użytkowania.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Recenzje App z AppStore