Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Metronom] Tempo (Metronome with Setlist)

Szczegółowe recenzje, ze screenami opisy innych (poza grami) aplikacji z AppStore

Postprzez FiTzu N, 31 sty 2010, 14:21:10

Tempo (Metronome with Setlist)

Obrazek

Kategoria: Muzyka
Wersja: 1.2.5
Cena: 1,59 €
Rozmiar: 1.4 MB
Wymagania: iPhone lub iPod Touch, firmware 2.2 lub nowsze
Link bezośredni do AppStore: klik

Screeny:
Spoiler:

Opis aplikacji:
Tak sobie ostatnio przeglądałem aplikacje muzyczne, w tym metronomy i kupiłem ten do którego link powyżej. Jest świetnym narzędziem dla muzyków. Ze sporą ilością funkcji.

Po pierwsze, jak na metronom przystało, wybija ustalone tempo. Na szczęście nie tylko 4/4, ale również kilka innych metrum. Na dodatek możliwe jest ustawienie wybijania tercji i innych zestawień nutowych (wybaczcie brak profesjonalizmu, ale z nutami od dawna nie mam do czynienia ze względu na tabulatury). Można ustawić który/które z wybijanych uderzeń będzie inne(świadczące zazwyczaj o początku taktu). Można również ustawić opcję mrugania całego ekranu na czerwono wraz z pierwszym uderzeniem w takcie. Oczywiście wysokość, ton oraz głośność wybijanego dźwięku również można wg własnego uznania ustawić.

Co najbardziej przekonujące do tego metronomu to "Setlist" w nazwie. Oznacza to, że każde metrum,rodzaj nut i dźwięk można ustawić sobie w liście, zatytułować to jak np. nazwa utworu i wybierać jak zakładki.

Nie wiem czy tempa są "doskonale" wymierzone, a bardzo często różnią się od tych występujących np. w Sonar'ze, czy Cubase'ie, ale raczej nie jest to metronom dla profesjonalisty służący do nagrywania, a do ćwiczenia równego grania.

Czegoś mi w nim brakowało, ale zapomniałem czego więc wystawiam ocenę 9/10 (-1 za to czego nie pamiętam, ale mi tego brakowało :P)

EDIT: Już wiem czego mi brakowało. Aplikacja w porównaniu do innych metronomów po prostu nie należy do najpiękniejszych. Jest za to stanowczo dużo bardziej funkcjonalna.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Recenzje App z AppStore