Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

iPhone6S - problem z wykonywaniem połączeń

Problemy z urządzeniami z iOS 10.x.x

Postprzez Kiler86 Wt, 13 lis 2018, 10:25:23

Od kilku dni mam strasznie dziwny problem. Otóż nie mogę wykonywać połączeń wychodzących, ani nikt nie może się do mnie dodzwonić. Najpierw przełożyłem kartę do innego telefonu (Huawei, Samsung) i wszystko normalnie działało. Poszedłem do salonu reklamować, gościu włożył swoją kartę SIM do mojego telefonu (też Play) i mógł normalnie zadzwonić. Stwierdzi, że to może karta SIM i poszedłem wyrobić duplikat w Play. Niestety to nic nie pomogło. Włożyliśmy moją kartę do innego iPhone i normalnie mogłem dzwonić! Zrobiłem restart i przywróciłem iPhone do ustawień fabrycznych, zalogowałem się jako nowy iPhone i to też nie pomogło. Nie mogę dzwonić i odbierać połączeń tylko na moim iPhone 6S. Na każdym innym telefonie wszystko działa i każda inna karta działa w moim iPhone.

Ktoś ma pomysł, o co może chodzić? W iDream się zarzekają, że jak pójdzie na serwis, to wsadzą swoją testową kartę SIM i wszystko pójdzie, więc odeślą telefon. Generalnie zlewają temat. Play też mi nie pomoże, bo w innym telefonie wszystko działa. :(
Kiler86

Mój: iPhone 6S
iOS: 12.1
Jailbreak: Nie

Postprzez robertk572 Wt, 13 lis 2018, 19:20:23

A może pomyśl, o zmianie operatora, skoro są problemy z Play'em?
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3.3 SILVER 16 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 SILVER iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone SE
iOS: 10.3.3
Jailbreak: Tak

Postprzez Kiler86 Wt, 13 lis 2018, 21:17:43

Mam umowę na firmę i to jeszcze przez rok. Mam drugi numer w ramach abonamentu i on działa normalnie w iPhonie. W ogóle nie można wejść w przekierowanie numeru czy w pokaż mój numer - cały czas kręci kółko.

EDIT:

Przełożyłem kartę żony do mojego telefonu, wrzuciłem całą zawartość jej backupa i niestety jest problem z gubieniem zasięgu w czasie rozmowy. LTE przełącza się na 3G, zasięg z 5 kresek zjeżdża na 1 i tak w kółko. Podczas rozmowy słychać tylko co któreś słowo, generalnie rozmowa "ucieka". Czy to może być kwestia basebanda czy bardziej antena? Serwis to spokojnie przyjmie na naprawę czy będą teksty "u nas problem nie występuje"?
Kiler86

Mój: iPhone 6S
iOS: 12.1
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS 10.x