Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Ładowanie iPhone 5

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez jackadam Cz, 22 lut 2018, 11:48:27

Witam,
Posiadam iPhone'a 5 i od początku były problemy z ładowaniem. Przez pierwszy kabel można było ładować tylko, gdy się pokręciło kablem, drugi kabel ładował na początku normalnie, potem przestał. Byłam w serwisie, pan sprawdził na swoim kablu, stwierdził, że wszystko u niego ok, to kupiłam kolejny kabel. I dzisiaj znowu nie ładuje. Telefon był cały czas podłączony, rozładował się, potem sam włączył i miał 4%. Okazało się, że ładuje wtedy, gdy jest wyłączony, co trochę utrudnia użytkowanie. Czy może być coś nie tak z gniazdem ładowania, oprogramowaniem czy jeszcze coś innego? Odwiedzić jeszcze raz serwis?

PS. Telefon kupiony od przyszłego teścia za bezcen, oryginalny, żadnych problemów wcześniej z nim nie było.
jackadam

Mój: iPhone 5S
iOS: 10.1
Jailbreak: Tak

Postprzez robertk572 Cz, 22 lut 2018, 19:16:52

Na odległość to można tylko zgadywać. Moim zdaniem używając wadliwe i nieoryginalne kable, został uszkodzony układ ładowania. Ale jest tez możliwe ze bateria telefonu jest już mocno wyeksploatowana i nadaje się tylko do wymiany. Zainstaluj jakąś diagnostyczną aplikację (typu Battery Life lub Battery Docktor) i zrób test.
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3.3 SILVER 16 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 SILVER iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone SE
iOS: 10.3.3
Jailbreak: Tak

Postprzez mjpox So, 24 lut 2018, 06:39:14

Koniecznie sprawdź wykałaczka czy wejście
Lighting nie zawiera tzw kotów kurzowych czyli brudu kurzu ze spodni, miałem podobny problem i to był cały myk aby wyjąc wykałaczka ten brud.

Inna sprawa jest taka ze koedys zamówiłem z AliExpress osiem sztuk przewodów do IPhone i do dzisiaj wszystkie działają, najpierw na IPhone 5 teraz na 7 plus i nie było problemów. No ok jeden nie działał ale liczyłem się z tym!:D
mjpox

Mój: iPhone 5
iOS: 8.4
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iPhone, iPod