Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Laik planuje kupić IPhone 5

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez blackcats Cz, 22 lut 2018, 11:48:41

Witam
Noszę się z zamiarem zakupu IPhone'a 5. Model nie taki nowy, bardzo duży wysyp tego telefonu na allegro (większość w stanie krzywdzącym oko) wobec tego mam parę pytań. Za ile "warto" pchać się w ten telefon? Jak to jest z gwarancją? Potrzebuje dowodu zakupu? Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego modelu? Jak jest z baterią, trzyma poziom po aktualizacjach softu czy trzeba biegać po ładowarkę co chwilę?
Może użytkuje ktoś i wypowiedział by się o wadach i zaletach na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam
blackcats

Mój: iPhone 3G
iOS: 9
Jailbreak: Tak

Postprzez robertk572 Cz, 22 lut 2018, 18:37:43

Kupno iP 5 To błąd. Jeśli podoba ci się ten model, to kup iPhone SE. Z zewnątrz wyglada identycznie, a ma podzespoły z iP 6S. Szybki w działaniu jak rakieta. I co ważne-będzie jeszcze miał wsparcie na kolejne parę lat.
 Telefon-iPhone SE iOS 10.3.3 SILVER 16 GB
 Komputer-HP G71-340US 17"
 Komputer-MacBook Pro 15.4"
 Telefon-iPhone 5 SILVER iOS 6.1.4 JB 16 GB
robertk572

Mój: iPhone SE
iOS: 10.3.3
Jailbreak: Tak

Postprzez mjpox Pt, 23 lut 2018, 05:23:20

j/w kolega Robert572 ma rację, nawet iphone 5s obecnie jest po prostu przestarzały, jeśli masz niewielkie wymagani od telefonu, to wolno działający 5s mógłby Cię zadowolić, możesz obejrzeć na YT test porównujące działanie iphone 5/5s/6/7/8 na iOS 11 :) na pewno trochę Ci to zobrazuje sytuację.

Cokolwiek nie kupisz, pamiętaj że obecnie 16GB pamięci to po prostu za mało.

Odpowiadając Tobie:
1. może za 500 zł kupiłbym 5s, natomiast piszę z czapki, nie wiem jakie są ceny.
2. gwarancja Apple obowiązuje 1 rok od dnia aktywacji, zapewne 90% oferowanych jest już 2-3 lata spokojnie PO gwarancji.
3. jeśli telefon jest ze sklepu lub salonu np. Orange, bywa że miał drugi rok gwarancji od sklepu/ rękojmi od salonu.
4. do gwarancji potrzebny jest dowód zakupu (tej sklepowej), do applowskiej wystarcza że u nich w systemie telefon jest na gwarancji.
5. Bateria to loteria, na plus dla Ciebie jest że w najnowszym iOS który niedługo wyjdzie, będzie opisany w ustawieniach stan bateria i ewentualne zalecanie jej wymiany. Miałem kiedyś iPhone 5, sam wymieniłem baterie na zamiennik z allegro za 30zł i działała wyśmienicie, natomiast różne są opinie o zamiennikach, samodzielna wymiana to także pewne ryzyko, ja lubię takie rzeczy robić i mam do siebie zaufanie, oszczędność była.

6. jeśli znajdziesz z gwarancją to cena będzie odpowiednio wyższa, jeśli szukasz niedużego iphone, koniecznie zwróć uwagę na iPhone SE (używany) lub iphone 6s, będą działać lepiej od starej już niestety piątki (6 letni telefon!)

jako ciekawostkę dodam: ostatnio kupowałem dwa iPhone 7 plus, i musiałem trochę się naszukać i poczekać aby znaleźć oba z gwarancją na przynajmniej rok (jeden miał 2 miesiace apple i rok sklepu, drugi w sumie dwa lata po roku każdej) co uważałem za "fart" .

Jak masz inne pytania - czekam

Pozdrawiam serdecznie
mjpox

Mój: iPhone 5
iOS: 8.4
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iPhone, iPod