Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

pęknieta szybka...

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez nerka1985 N, 21 mar 2010, 20:41:55

:ugeek: dzieki ponoc wszystkie oryginałty to ściema roznią się miedzy sobą tylko cena
nerka1985

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.2.1
Jailbreak: Tak

Postprzez Bambosia N, 28 mar 2010, 14:01:06

Mam ten sam problem, kupiłam już szybkę, ale chciałabym wiedzieć gdzie tanio i z pewnością że wszystko będzie ok, mogę wymienić tę szybkę?
Bambosia

Mój: iPhone 4
iOS: 5.0.1
Jailbreak: Nie

Postprzez Jaca So, 24 kwi 2010, 17:15:01

Jak wiadomo zbiłem szybkę, fon działał dalej, zastanawiałem się nad wymianą, telefon był mi potrzebny(innego nie miałem w zastępstwie) więc z wymianą wstrzymałem się do jakiegoś czasu! W końcu nadszedł ten czas, na allegro zamówiłem szybkę z digi..coś tam, bo nie było sensu próbować z samą szybką. Szybka doszła i do roboty, wszystko szło poprawnie do momentu gdy trzeba było wyjąć wyświetlacz, a że do ułomków nie należę wyciągłem go, a jak! Efektem tego było uszkodzeniem wyświetlacza, hmmm...myślałem, że szlak mnie trafi, taki delikatny się okazał, a jak popatrzyłem uważnie dlaczego mi pękł, to już gule moje sięgnęły mi zenitu, ramkę wystarczyło lekko odchylić i wyświetlacz prawie sam wychodził, ot Ja głupi! No to buch na allegro szukać wyświetlacza (koszt 95zł były też tańsze) i chyba jakieś fatum zawisło nad moim fonikiem bo gość przysłał mi go po ponad miesiącu kiedy go postraszyłem policją, już chciałem kupować drugi u innego, ale postanowiłem czekać. Przesyłka w końcu dotarła do mnie! Ledwo rozpakowałem, a już fonik leżał na warsztacie(tj. na stole) gotów do złożenia do kupy! Poszło ładnie i gładko, po skręceniu iPhone ożył ponownie ku mojej radości!
Ale podsumujmy moje działania:
1. Obejrzałem kupę filmików na YT bardzo przydatna i pomocna rzecz, jednak przed rozbieraniem trzeba odświeżyć wiadomości, mój błąd kosztował mnie uszkodzeniem wyświetlacza.
2. Ktoś jak nie ma umiejętności manualnych to lepiej niech poszuka kogoś kto to zrobi fachowo, Ja postanowiłem zrobić wszystko sam i w sumie nic nie zaoszczędziłem, ale nabyłem doświadczenie i wiem, że teraz wymiana tych samych elementów staje się dla mnie pryszczem i z uśmiechem na twarzy.
3 Koszty naprawy z początku mnie kosztowały tyle co zakup szybki z digitizerem (60zł+10zł przesyłki), niestety uwaliłem wyświetlacz (95zł+10zł za przesyłkę) gdybym oddał komuś telefon do zrobienia to płacę od 120-150zł plus koszta wysyłki, więc na moim błędzie (uwalony wyświetlacz) straciłem jedynie 30-40zł, gdyby nie to to bym zaoszczędził 70-80zł (tydzień picia browca po 3szt. dziennie). Może i jestem zgredem, ale lubię bardzo piwo! :-]
4. Czegoś nowego się nauczyłem, że nie taki diabeł straszny jak go malują! Wystarczy zapoznać się z otaczającymi nas rzeczami, a nie będą nas przerażać, Ja wiem, są tacy co chcą zarobić i tacy co nie posiadają umiejętności manualnych, wszyscy chcą żyć jakoś dlatego tak ten świat się kręci. Ja kreuję swój świat, no może nie do końca, ale mam jakiś wpływ...
Powodzenia i pozdrawiam!
Rzeczą złą nie jest zadać pytanie, ale sztuką jest odpowiedzieć na nie z sensem i ze zrozumieniem!
Jaca

iOS: 5.01

Postprzez wores Cz, 24 mar 2011, 19:42:05

Nie wiem dlaczego ale na moim ekranie pół działa normalnie a na połowie jakby odcienie białego i czarnego sie popieprzyły. Wszystko to po wymianie LCD. Na poczatku wszystko ladnie a po czasie taka rzecz :( smuci mnie to prosze o rade.
wores

iOS: 5b4

Postprzez miki789 Wt, 24 paź 2017, 09:49:49

W firmie mam większość urządzeń Apple. Jak coś się dzieje to błyskawiczne naprawy pogwarancyjne realizuje applemobile.pl. Większość usterek naprawiają w przeciągu jednego dnia roboczego. Rzadko zdarzał mi się dłuższy czas oczekiwania. No i diagnostyka bezpłatna, a w niektórych serwisach dodatkowo dopłacasz. Z perspektywy właściciela firmy to dla mnie jednak duża przewaga.
miki789

Mój: iPhone 7
iOS: 7.2.1

Postprzez noro Śr, 17 sty 2018, 12:09:14

mi w idoit naprawiali i mialem od ręki naprawe + gwarancja 3 miesiace podpisana
http://idoit.pl/serwis-iphone-warszawa/
noro

Mój: iPhone 3G
iOS: ios
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia strona

Powrót do iPhone, iPod