Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Problem dotyczący jakości zdjęć wyświetlanych w galerii

Miejsce na wszelkie tematy o iPhonie, iPodach niepasujące do pozostałych działów

Postprzez jakub1992 Cz, 11 sty 2018, 22:58:57

Witam wszystkich. Jakiś czas temu po zakupie nowego Iphone 7 zauważyłem, że ma robi słabej jakości zdjęcia jak na telefon za 3k złotych. Myślałem, że to błąd w moim egzemplarzu, podczas wizyty w autoryzowanym serwisie Apple gdy pokazałem załodze na czym polega problem wszyscy się bardzo zdziwili i powiedzieli, że nie zwrócili by na to uwagi gdybym im nie powiedział. Można by rzec, że uświadomiłem ich o istnieniu pewnego problemu, który zaraz opiszę.

Gdy robimy zdjęcie i wchodzimy w galerię żeby go zobaczyć, nie wyświetla się ono w pełnej jakości, jest lekko rozmyte, nieostre.

Na pierwszy rzut oka użytkownicy nie widzą tego spadku jakości, stąd to zdziwienie załogi serwisu kiedy pokazałem im, że faktycznie jakość jest gorsza niż być powinna. Jak to sprawdzić? Najlepiej zrobić zdjęcie Waszym iphonem jakiemuś dokumentowi, stronie książki z tekstem (tekst najlepiej obrazuje utratę jakości) wchodzimy wtedy w galerię i otwieramy zdjęcie tekstu następnie spróbujcie bardzo minimalnie go przybliżyć, dosłownie chwycić ekran dwoma palcami i jak najmniej tylko umiecie przybliżyć zdjęcie, zauważycie, że wtedy zdjęcie łapie o wiele większą ostrość, jest bardziej wyraźne , po prostu lepsze jakościowo.

Oczywiśćie nie mam włączonego strumienia zdjęć, zdjęcie nie ładuje się z biblioteki icloud, wszystko odbywa się offline. Jeśli np. chcę dodać zdjęcie na instagram to Iphone dodaje zdjęcie w gorszej jakości, nie tej którą uzyskujemy po przybliżeniu. Ja rozwiązuje problem tak, że robie screenshota po minimalnym przybliżeniu i wtedy używam zdjęcia w mediach społecznośćiowych, bo tylko wtedy widać lepszą jakość.

Czy myślicie, że to wina softu, to normalne? Apple nie powinno w tej kwestii zrobić jakiś zmian?
jakub1992

Mój: iPhone 7
iOS: 11.2
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iPhone, iPod