Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Menadżer kopii zapasowych] iPhone Backup Extractor

Opis programów do obsługi iPhone'a, menadżerów plików, etc.

Postprzez iAdmin Śr, 15 cze 2011, 10:14:50

iPhone Backup Extractor

Cena: 24,95 USD, wersja free bez opłat ale ograniczona funkcjonalnie
Wersja: 3.0.3
System: Windows XP/Vista/7 32-bit i 64-bit (wymagane biblioteka .NET 2 Framework); Linux i Mac OS X (wymagany Mono framework
Strona producenta: www.iphonebackupextractor.com
Link do pobrania aplikacji: klik

Screeny:
Obrazek
Spoiler:

Opis:
Wiele razy na forum użytkownicy pytali o sposoby wyciągania danych z kopii zapasowych, jakie iTunes tworzy przy synchronizacji urządzeń z iOS.
Jeśli odpowiadałem na tego typu pytania przeważnie polecałem do tego celu program iPhone Backup Extractor, więc najwyższy czas wziąć go pod lupę.

iPhone Backup Extractor to prosta w obsłudze aplikacja z ogromnymi możliwościami. Z kopii zapasowej (dowolnego urządzenia z iOS) potrafi wyciągnąć wszystko co tylko iTunes zachował podczas synchronizacji pod warunkiem, że ... kopia zapasowa nie jest szyfrowana.
W opcjach iTunes można włączyć szyfrowanie kopii zapasowej z zabezpieczeniem hasłem i takich danych iPhone Backup Extractor niestety nie odzyska. Z zaszyfrowanymi kopiami w tym programie możemy zrobić tylko jedno: sprawdzić czy pamiętamy dobrze hasło.
Obrazek

Ok, to na początek taki minus, teraz czas na plusy.

Po włączeniu aplikacji ładowane są od razu wszystkie kopie zapasowe z domyślnego do tego celu folderu iTunes. Jeśli kopie mamy także gdzie indziej możemy wskazać folder z takimi kopiami.

Wybieramy właściwą kopię zapasową, z której chcemy wyciągnąć dane.

Obrazek

Pracować z iPhone Backup Extractor można w dwóch trybach: Simple i Expert czyli prostym i złożonym.

W Simple Mode jednym klikiem odzyskamy wybrane dane.
Wczytane informacje z kopii zapasowej są podzielone na poszczególne zbiory (zdjęcia, kontakty, kalendarz, sms, nagrania, wideo, poczta głosowa, notatki, historia połączeń i dane lokalizacji). Przy każdym zbiorze jest informacja z dostępną ilością danych.
Po kliknięciu na taką liczbę wybieramy tylko miejsce na dysku gdzie dane mają być wydzielone i gotowe.

W Simple Mode dane są odzyskiwane do formatu, który możemy odczytać (np. .csv, VCard, .ical, html, kml). Pliki multimedialne oczywiście pozostają w formacie oryginalnym.

Jeśli zależy nam na odzyskaniu danych z kopii zapasowej w oryginalnym formacie (np. SMSy w systemie plików iPhone'a są w formacie .db) oraz chcemy przejrzeć całą kopię zapasową i wybrać sobie co chcemy odzyskać to tryb Expert będzie idealny.
W tym trybie widzimy całą kopię zapasową w hierarchii plików takiej, jaka jest w iOS.

Obrazek

Dla mniej zaawansowanych użytkowników w trybie Expert może być ciężko znaleźć to czego się szuka (w lokalizacji odpowiednich danych pomóc może ten temat).

W każdym bądź razie w trybie Expert kopia zapasowa nie ma przed nami żadnych tajemnic. Przy okazji możemy sobie sprawdzić co tak naprawdę iTunes kopiuje podczas archiwizacji.

I to by było na tyle jeśli chodzi o opis możliwości iPhone Backup Extractor.
Teraz czas na małe podsumowanie, porównanie wersji darmowej i pełnej i ceny.

Powyższy opis dotyczył wersji pełnej. Wersja free iPhone Backup Extractor poradzi sobie z odczytaniem tych wszystkich rodzajów danych, które wyżej wymieniłem ale ... odzyska za jednym razem tylko ułamek informacji.
Wersja darmowa nie może być także wykorzystywana komercyjnie, ale z ograniczeniem ilości odzyskiwanych danych chyba nawet nie miałoby to sensu.

Pełne porównanie wersji darmowej i pełnej znajdziecie także na stronie producenta

Wersja pełna kosztuje obecnie niespełna 25 USD i po zakupie otrzymujemy także wsparcie poprzez email oraz możliwość bezpłatnej aktualizacji programu przez rok.

Gdy nastanie era iCloud programy tego typy co iPhone Backup Extractor zapewne stracą na znaczeniu, ale podejrzewam że wielu użytkowników nie będzie chciało robić archiwizacji do chmury i zostaną przy tradycyjnej, przez iTunes. Dla nich iPhone Backup Extractor będzie nadal rozwijany.

Dziękuję firmie Reincubate Ltd. za przekazanie licencji umożliwiającej przetestowanie pełnej wersji programu.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez stuntman Śr, 15 cze 2011, 11:14:37

Szkoda, że wersja darmowa ograniczona jest do 4 wpisów tylko, w tym przypadku można tylko sobie przetestować, jak to działa, jeśli ktoś myśli faktycznie o korzystaniu z tej aplikacji pozostaje mu tylko kupno pełnej wersji.

Mimo to aplikacja wydaje się być nieodzownym elementem restore'ów, zmian iPhone itd. i z pewnością ułatwi pracę serwisantom - w celach indywidualnych to raczej za duże pieniądze by raz na ruski rok (jak nic się z iPhonem nie dzieje) korzystać z niej. Może to takie marudzenie na siłę, no ale cóż :P
Whatever you do, don't be another brick in the wall.
Nokia 3330Nokia 3510iNokia 6800SE K750iiPhone 2G 3.1.3SE C702iPhone 3G 4.2.1SE Xperia Arc
stuntman

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.2.1
Jailbreak: Nie

Postprzez iAdmin Śr, 15 cze 2011, 11:26:42

Wersja darmowa ma pokazać jak aplikacja działa i że w ogóle działa poprawnie.
Kopie zapasowe można przecież zawsze przywrócić bezpośrednio do urządzenia, ale jak ktoś ma dużo kopii, wielu urządzeń i chce tylko coś odnaleźć to tego typu aplikacja się przydaje..

stuntman napisał(a): i z pewnością ułatwi pracę serwisantom

O ile razem z urządzeniem na pendrivie zaniesiemy do serwisu wszystkie kopie zapasowe. ;)
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

iOS: 9.0.2

Postprzez bam87 So, 18 cze 2011, 23:18:07

Przydatna aplikacja, miałem kilka kopii zapasowych z poprzednich Iphonów, pierwsza chyba z września 2008, fajnie jest poczytać stare sms'y np. od byłych miłości :)

sms excel:rekord/różne nr
4000 sms :) - okres kwiecień - początek czerwca :P
Same drobiazgi , szczęściu nic nie trzeba więcej.
M v3
bam87

iOS: 9.2.1
Game Center: bamciu

Postprzez mymon Pn, 20 cze 2011, 09:09:59

straszne zdzierstwo :P
do szybkiego zarządzania backupami używam darmowego JuicePhone
i jestem zadowolony - nie wiem czy jest równie dobry co Backup Extractor bo szkoda mi 25$ na coś co można zrobić samemu za free :P

Wartym sprawdzenia bo równie dobrym i trochę tańszym jest iPhoneDisk z 14 w pełni funkcjonalnym Trialem (wydanym przez producenta darmowego iPhone Explorer) ;)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez BlacChyna Pt, 28 sie 2015, 17:05:58

Recommend you can use iPhone Backup Extractor, which can easily extract all lost data from iPhone.
Kod: Zaznacz cały
http://www.recovery-tool.com/ios-recovery/ios-backup-extractor.html
BlacChyna

iOS: 6.3

Postprzez konradwhite Pt, 22 gru 2017, 16:33:41

Pytanie zasadnicze, gdzie w kopii zapasowej przechowywane sa zakupione książki w iBooks?
konradwhite

iOS: 10.3.3

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Recenzje App do obsługi iPhone'a