Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Problem z HDD na USB

Wszelkie inne dyskusje związane z Mac OS

Postprzez todziu Cz, 7 wrz 2017, 08:35:39

Witam - niedawno kupiłem iMAC-a po podłączeniu dysku 500GB poprzez USB do komputera pokazuje zawartość systemu plików na tym dysku tylko do odczytu - natomiast na laptopie z Windowsem jest OK zapis i odczyt - jak można to zmienić ?

ps. tylko bez FORMATU ;-) mam duzo danych

Pozdrawiam
todziu

Mój: iPhone 5
iOS: 7.0.x
Jailbreak: Nie

Postprzez iNarek Cz, 7 wrz 2017, 21:27:41

Dysk zewnętrzny masz prawdopodobnie w systemie plików NTFS, stąd na windows działa bez zarzutu. Mac obsługuje NTFS tylko do odczytu, ale możesz to ominąć instalując wtyczkę Paragon NTSF albo Tuxera NTFS. Wtedy będziesz mógł korzystać z tego dysku (i innych) normalnie, jak na Windows.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Jailbreak: Nie
Game Center: F0rfiter

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Dyskusja ogólna (Mac OS)