Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Przydatne skróty (hard reset, zrzut ekranu etc.)

Wszystko co związane z Apple Watch

Postprzez FiTzu Pt, 30 paź 2015, 11:12:35

Jestem szczęśliwym posiadaczem Apple Watch od niedawna, więc podzielę się z wami niektórymi przydatnymi niuansami :) Na początek - skróty klawiszowe.

Obrazek
źródło: apple.com

Jak wiecie, na Apple Watch'u mamy tylko dwa klawisze, a dokładniej jeden przycisk (nazwijmy go "boczny") i koronkę. Pomimo tego że jest to jeszcze mniejszy układ niż na iPodach, to wciąż jest sporo funkcji, które daje wciśnięcie tych klawiszy w odpowiednim czasie.

1. Jak zrobić zrzut ekranu z Apple Watch?
1. Przejdźmy do miejsca, którego zrzut ekranu chcemy zrobić.
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny.
3. Trzymając przycisk boczny wciśnij koronkę i puść koronkę.
4. Ekran rozbłyśnie w sposób znany z iPhone'a.
5. Zrzut ekranu znajdziemy w aplikacji Zdjęcia na sparowanym iPhone.

2. Jak zrobić Hard Reset (wymuszony reset) Apple Watch?
1. Przyciśnij i przytrzymaj przycisk boczny i koronkę przez około 10 sekund, aż urządzenie uruchomi się ponownie.

3. Jak wymusić zamknięcie przywieszonej aplikacji na Apple Watch?
1. Przyciśnij i przytrzymaj przycisk boczny do momentu pojawienia się ekranu suwaków wyłączania i puść.
2. Ponownie przyciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, ekran z suwakami zniknie i zostaniemy przeniesieni na "pulpit".

4. Jak włączyć tryb oszczędzania energii na Apple Watch?
1. Przyciśnij i przytrzymaj przycisk boczny do momentu pojawienia się ekranu z suwakami.
2. Przesuń w prawo suwak "REZERWA ENERGII".

PS. Jak znajdę więcej ciekawych funkcji, o których nie każdy musi wiedzieć to będę aktualizował temat.
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez stanislawj Pt, 28 lip 2017, 15:33:21

ad 2 próbuje zrobić reset ale coś nie wychodzi. Każą mi zrobić reset gdyż przy pierwszym uruchomieniu nie wybrałem właściwego języka i nie mogę teraz go zmienić ! próba parowania z iPhone nie udaje się. Tak więc jak gdzieś wyczytałem powinienem zrobić reset. Można prosić o pomoc? Z góry serdecznie dziękuję.
stanislawj

Mój: iPhone 7 Plus
iOS: 10.3.3

Postprzez iMoCks Pt, 28 lip 2017, 16:00:10

Przywróć go do ustawień fabrycznych - reset z punktu 2 to tylko twardy restart zegarka.
Lenovo IdeaPad 305 Intel i3, 6GB RAM, Radeon R5 2GB, 480GB SSD SanDisk Ultra II

MacBook Air 13" Late 2014 Intel i5, 4GB RAM, 128GB SSD

OnePlus 3 + Samsung Gear S2 Classic
iMoCks

Mój: iPhone 7 Plus
iOS: 11b3

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Apple Watch