Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Blokada icloud na kupionym iPhonie 6s - uwaga na oszusta.

Dyskusje o chmurze Apple: iCloud, a także jej poprzedniku: Mobile Me

Postprzez kukal1 Śr, 19 lip 2017, 20:22:14

Cześć piszę na tym forum, bo może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. Kupiłem telefon od gościa który się nie wywiązuje się z umów i pochodzi z Piły. https://www.olx.pl/o...zytkownik/yb9z/ - tutaj są linki do konta użytkownika. Sprawa zaczęła się od tego że kupiłem od niego telefon iPhone 6s z tego linku. W opisie aukcji było napisane, że telefon był używany i uszkodzony (u2).Owszem telefon dotarł, ale kupując sprzedający obiecał, że jeżeli naprawie telefon poda mi na hasło do iCloud (na kilka minut), żebym przywrócił telefon do ustawień fabrycznych.

Drugą opcją jaką obiecał było to, że wyloguje się zdalnie - odłączy dostęp do konta poprzez witrynę internetową. Wiem, że jest to możliwe, ponieważ kontaktowałem się z firmą Apple. W trakcie kolejnej próby kontaktu z Panem Adamem i kolejnej prośbie o podanie loginu i hasła do konta, Pan Adam stwierdził, że „nie poda i hasła, bo boi się, że zrobię mu coś z kontem, że posiada pliki powiązane z tym kontem i ważne rzeczy” dlatego też nie zechciał udostępnić mi hasła. Dodam, że nie taka była umowa. Ponownie skontaktowałem się z Panem Adamem i zapytałem co proponuje, bo już pierwszy raz nie wywiązał się z umowy. Zaproponował, żebym wysłał telefon po 24 lipca i wtedy mi go wyczyści i odeśle. Zgodziłęm się, jednak następnego dnia napisał, że jednak nie wraca do Polski, że przebywa zagranicą. Zaproponował, abym za dostęp do konta zapłacił 500 PLN. Zgodziłem się, ale w między czasie wystawiłem telefon na OLX, aby go sprzedać, ponieważ straciłem zaufanie do Pana Adama. Pan Adam odezwał się do mnie i zarzucił, że chcę zarobić na sprzedaży telefonu (dodam, że wcześniej utrzymywał, „że nie zależy u na telefonie, że ma nowego iphona 7 i jeśli uda mi się go naprawić będę mógł z niego korzystać”) i nagle zmienił cenę za dostęp do konta, zażądał 800 PLN ( a nawet jeśli chciałbym sprzedać to co? – ale nie nie chcę go sprzedawać i nie kupiłęm go na żaden handel – po prostu gość się okazuje zwykłym przysłowiowym „psem ogrodnika”. Skontaktowałem się z firmą Apple i dowiedziałem się, że jest możliwe odblokowanie telefonu, jeśli poprzedni użytkownik wyloguje się z konta iCloud, co Pan Adam obiecał zrobić. Odblokowanie telefonu jest też możliwe po okazaniu dowodu zakupu (paragon)- czego Pan Adam również nie chce zrobić. Nie dokonałbym zakupu telefonu, gdybym wiedział od samego początku, że nie będę miał dostępu do kota iCloud (teraz zależy mi jedynie na tym żeby się odłączył przez Internet z tym telefonem). Byłem skłonny zapłacić 500 PLN za dostęp do konta, ale 800 PLN? To już przesada, oszukiwanie ludzi i wyłudzanie pieniędzy. Pan Adam zmieniał wersję 4 razy.

zdjecie ogloszenia

https://drive.google.com/file/d/0B3ZFbzDdz8E2cFpJWWJXNndFSkU/view?usp=sharing

Bardzo proszę o pomoc jeżeli znacie jakieś sposoby na rozwiązanie problemu

edit:

Sprawę zgłosiłem wczoraj, pójdzie do sądu....

Tel nie był raczej kradziony bo imei z tacki i z oprogramowania się zgadza.... Po prostu gościa żal dupę ścisnął, że go naprawiłem i chciał wyłudzić kolejne pieniądze- jeszcze przedwczoraj jak z nim rozmawiałem, to jak mu przedstawiłem opcje ze może się zdalnie wylogować i druga to żeby mi wysłał dowód zakupu to powiedział " co on z tego będzie miał" (mimo iż wcześniej przed zakupem powiedział, że jeżeli się da to zrobić to to zrobi - skan fragmentu rozmowy w załączniku) - i powiedział że jedyna opcja jest to ze możne mi sprzedać za 800 zl (dziś powiedział ostateczne 750 - buahaha).

Zmienił zdanie pierwszy raz (nie podał hasła i loginu - przed kupnem obiecał to zrobić), zmienił zdanie drugi raz (nie wylogował telefony z chmury co też obiecał zrobić), zmienił zdanie trzeci raz (proponował żebym odesłał telefon - on go zresetuje), zmienił zdanie czwarty raz (powiedział ze sprzeda za 500 zł konto - jeszcze bym zapłacił), ale jak już zawołał 800 zł twierdząc, że ja chce na nim zarabiać ,to jakiś absurd...... Nawet jak tak, to co, miałem prawo zrobić z nim co chce bo zapłaciłem za telefon, nie ukradłem go- ale nie, nie kupiłem go na handel tylko dla siebie. Przed kupnem zarzekał się, że już mu nie zależy na tym telefonie i że jak naprawie to będę korzystać...... z reszta widać w opisie ogłoszenia " Podejrzewam ,ze w serwisie apple jest on do naprawiania" - poinformowałem gościa, że tel naprawiłem, a on celowo utrudnia dostęp do dalszego jego użytkowania.

przypominam i ostrzegam https://www.olx.pl/o...zytkownik/yb9z/

link do fragmentu rozmowy

https://drive.google...iew?usp=sharing
kukal1

Mój: iPhone
iOS: 9.1
Jailbreak: Nie

Postprzez mjpox Wt, 25 lip 2017, 19:43:30

numer imei tacki nie ma nic do rzeczy z i nie jest żadnym potwierdzeniem że telefon nie jest kradziony, na portalu Olx. pl z tego co wiem po wysłaniu towaru sam zgadzasz się z jego stanem faktycznym, Olx jest po to aby przyjechać i sprawdzić przedmiot przed kupnem, podejrzewam że pan Adam to oszust i nigdy nie znał hasła do tego telefonu...
mjpox

Mój: iPhone 5
iOS: 8.4
Jailbreak: Nie

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iCloud