Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Zakup mackbook-a

Miejsce na pytania o wycenę sprzętów firmy Apple i akcesoriów do nich

Postprzez turek78 N, 4 wrz 2016, 14:33:12

Drodzy, od kilku lat używam iPhona, chciałbym rozpocząć przygodę z Mac-iem, co polecilibyście używanego w budżecie do 3000 zł?
Komp ma być głównie do netu z matrycą od 13''.
Dzięki za wszystkie sugestie.
turek78

Mój: iPhone 6
iOS: 8.1.3
Jailbreak: Nie

Postprzez mymon N, 4 wrz 2016, 20:09:12

jakiegokolwiek MB z i3/i5/i7 z min 4GB RAM
popatrz na rynku wtórnym za takim Air 13" z 2012 z 8GB i 256GB SSD - powinien CI starczyć na długo a że nie jest to już najnowszy model to w tym budżecie powinieneś się zmieścić ;)
Pamiętaj że w MB Air (wszystkich) ani Pro po 2012 nie da się już wymienić RAM.. Można wymienić dysk SSD na większy ale te są dość drogie więc lepiej kupować coś kosztem dysku na rzecz RAM (ale mam w domu 2 MB Air z 4GB i nie mam się do czego doczepić więc to też nie jest jakiś "must have")
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez turek78 Pn, 5 wrz 2016, 18:52:28

mymon dzięki za przedstawienie tego na co mnie stać, teraz przynajmniej wiem czego szukać.
Ale niestety nie wiem jeszcze gdzie, lepiej szukać od prywatnych czy jakieś poleasingowe?
I na co zwracać uwagę?
turek78

Postprzez mymon Pn, 5 wrz 2016, 21:32:40

ja bym kupował albo refurba (na wyspach sporo tego się robi bo tu są autoryzowane serwisy w każdym centrum handlowym) .. albo z drugiej ręki na alledrogo bo co by nie mówić polacy MacBooki szanują.. oklejają je foliami noszą w miękkich etui/skinach i w ogóle stawiają im ołtarze - sam jednego kupiłem bodajże miesięcznego jeszcze z foliami ;)
Wiadomo jak kupisz model 2012 to jakieś tam ślady użytkowania muszą być (lekko dotarty touchpad czy klawisze) ale jeśli MB nie jest dojechany.. widać że nie jest chamsko porysowany czy poszczerbiony to można brać.. nie wiem tylko jak w PL działa ten escow czy PayU - czy po tygodniu można domagać się zwrotu kasy? :roll:
pełny hardwareowy test MB zajmuje jakieś 2 godziny (w zależności od ilości pamięci) więc nawet w tem sam dzień można oddać/odesłać :kciuki:
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
mymon

Postprzez iAdmin Wt, 6 wrz 2016, 09:32:33

W Polsce dddać można sprzęt kupiony od firmy, jeśli kupi przez allegro od osoby prywatnej to nie ma znaczenia czy zapłaci osobiście gotówką czy przez PayU - sprzedawca nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu sprzętu.
Jeśli używka od osoby prywatnej bez gw to najlepiej z odbiorem osobistym; uprzedź sprzedawcę, że chcesz gruntownie przetestować maca przed zapłatą i jak coś test wykaże nie teges to podziękujesz i poszukasz dalej.

Sam mam MBA z 2012 jeszcze i do tej pory działa świetnie, ale dołożyłem wtedy do 8GB RAM kosztem dysku (został 128GB).
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2

Postprzez mymon Wt, 6 wrz 2016, 09:54:56

Nigdy się w to PayU nie wgryzałem bo od samego początku mnie irytowało (problem z kartami kredytowymi etc.. może teraz jest lepiej ale kiedyś to była komedia)
iAdmin czyli nie ma tak jak w przypadku PayPala ze w ciągu 40 dni możesz żądać zwrotu kasy bo sprzęt jest uszkodzony (np ma zgrzaną grafikę/płytę/procka i po 2-3 godzinach zwyczajnie się wykrzacza?) bo jeśli tak to po kiego ten PayU tam w ogóle jest?
BTW Dysk możesz wymienić.. opisywałem w innym wątku mój upgrade (jestem mega zadwolony)
Ostatnio edytowano Wt, 6 wrz 2016, 17:33:41 przez mymon, łącznie edytowano 1 raz
mymon

Postprzez turek78 Wt, 6 wrz 2016, 17:16:20

Panowie, bardzo dziękuję za cenne informację. A może macie jakiś sprawdzony sklep bądź użytkownika Allegro ktôrego możecie polecić?
turek78

Postprzez mymon Wt, 6 wrz 2016, 17:36:33

Jeśli chcesz refurba to szukaj na ebay (najlepiej z wysp bo te niemieckie czy francuskie klawiatury to normalnie kalambury) albo na grouponie (widziałem tam sztuki juz sprowadzone z wysp w dobrych pieniądzach)
a jak chcesz zadbanego z drugiej reki to musisz szukać od osób prywatnych na alledrogo
mymon

Postprzez kacluk1987 Śr, 7 wrz 2016, 13:58:55

w uk masz np cex.co.uk można tam kupićmacbooka air za ok500f late 2014 w stanie bdb z ich 2letnią gwarancją:)

ja od nich kupiłem- mój air miał 120cykli na baterii i już rok działa idealnie
iPhone 3g-->iPhone 3gs-->iPhone 5c-->iPhone 6

komputer: Macbook air 13" late 2014
kacluk1987

iOS: 10.1.1
Game Center: kacluk1987

Postprzez turek78 Pt, 7 paź 2016, 20:03:06

Drodzy, znalazłem ofertę: MacBook Pro Retina 13", i5 2,6 GHz, 8 Ram, 256Gb SSD, grafika Intel Iris , matryca retina 2560x1600,  stan jak nowy, bez żadnych rysek ani na górze, ani na spodzie, liczba cykli baterii - 22, pokazuje ok.12h pracy, Klawiatura qwerty normalna. Produkcja wrzesień  2014. Za około 4 tyś. Już jestem zdecydowany, na tranzakcję będę miał zapewne kilka minut, na co zwrócić uwagę i co mógłbym sprawdzić przez ten czas?
turek78

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Wycena sprzętu