Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

IMessage popsute.

Problemy z urządzeniami z iOS 9.x.x

Postprzez kicuch Pn, 26 wrz 2016, 12:09:06

Witam,

Posiadam Iphone 4s i do przedwczoraj IMessage działało poprawnie.
To znaczy, bardzo często piszę do mojej dziewczyny, która ma też Iphone i ja nie zawsze posiadam połączenie z internetem, więc czasem piszemy przez IMessage, a czasem przez zwykłe SMS.
Wszystko było w porządku. Wszystkie wiadomości, czy IMesage, czy SMS, były w jednym "folderze" we Wiadomościach. Kiedy zmienialiśmy, to czego używamy, do pisania, to po prostu telefon zmieniał w "folderze" chmurki z niebieskich, na zielone.
Kiedy nie miałem internetu, to bez problemu mogłem wysłać SMS, poprzez kliknięcie "Wyślij jako SMS".
Niestety przedwczoraj, coś mi się popsuło i Iphone przestał rozpoznawać IMessage i od tej pory mam dwa "foldery", gdzie mam IMessage i drugi, gdzie mam same SMS.

Czy mógłbym prosić o pomoc? Czemu nagle, bez żadnych przyczyn, tak się stało?
kicuch

Mój: iPhone 4S
iOS: 7.0.2
Jailbreak: Nie
Game Center: kicuch

Postprzez macmaniac Pn, 26 wrz 2016, 16:55:40

spróbuj wyłączyć imessage i włączyć ponowie, potem sprawdź, czy zostało uaktywnione pod twój numer telefonu i email.
macmaniac

Mój: iPhone 5
iOS: 10

Postprzez kicuch Pn, 26 wrz 2016, 17:34:45

Po restarcie, mam swoje Apple ID, potem zaznaczone dwa ptaszki, przy swoim numerze telefonu i maila.
Przy "Starcie nowej konwersacji", mam zaznaczony ptaszkiem tylko swój email, a mój numer jest odznaczony.
kicuch

Mój: iPhone 4S
iOS: 7.0.2
Game Center: kicuch

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS 9.x