Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Mapy topograficzne na iPhone4?

Aplikacje do nawigacji, mapy, gps

Postprzez tomero Pt, 17 cze 2011, 14:24:55

Witam wszystkich

Poszukuję aplikacji na iphona4 dla map topo.
Wiem że istnieje wiele tego typu programów ,tyle że wszystkie one obsługują "swoje" mapy pobrane np. z www.To mnie nie zadowala :( .
Aplikacja jakiej szukam powinna mieć mozliwość załadowania (import) z PC ,pliku graficznego (np.jpg,tiff,bitmapa,png itp.) który to jest odpowiednio zkalibrowany pod kątem siatki geo., datum i innych potrzebnych parametrów . Taką skalibrowaną mapę (np.jpg) można przygotować w specjalnym programie (OziExplorer). Znalazłem coś takiego jak BitMap (http://nixanz.com/ios/bitmap) . Jest OK ,tylko ma pewne ograniczenia , a przygotowane mapy (kalibracja) nie zawsze są poprawnie odczytywane.
Generalnie ,ideałem byłby odpowiednik TrekBuddy.(http://www.trekbuddy.net/forum/viewforum.php?f=14)

Następną aplikacją jaką szukam to narzędzie dla GPS'a jaki jest w tel. Odczyt położenia , jakość sygnału , ilość satelit , generalnie odczyt fix'a.

Do Admina:
Jeśli istnieje gdzieś w serwisie dyskusja czy post na podobny temat to przepraszam i proszę o wskazanie.
tomero

Mój: iPhone 4
iOS: 4.1
Jailbreak: Tak

Postprzez karooluss Pt, 13 sty 2012, 19:38:45

Odświeżam i podpinam się
karooluss

Mój: brak
iOS: Froyo
Jailbreak: Nie

Postprzez tomero Wt, 8 maja 2012, 09:52:36

karooluss napisał(a):Odświeżam i podpinam się

Witam

Czy udało Ci się coś znaleźć w temacie ?
Ja rozpracowałem wspomnianego "BitMap" i nie jest najgorzej.

Pozdr.
tomero

Mój: iPhone 4
iOS: 4.1
Jailbreak: Tak

Postprzez Rafau69 Cz, 13 wrz 2012, 18:59:41

Ja również korzystam Z BitMap. Nie jest najgorzej, chociaż dość problematyczny jest brak obsługi plików .map i konieczność konwersji do formatu .bitmap. Dzisiaj znalazłem aplikację "Multiplans - offline maps", która wygląda na nieco bardziej rozbudowaną niż BitMap. Z opisu na stronie wydawcy wynika, że daje nawet możliwość kalibrowania map w postaci pliku graficznego z poziomu aplikacji w sposób podobny do tego znanego z oziexplorera. Kosztuje 2,39€. Jeśli ktoś by się skusił to proszę o recenzję. :)
Rafau69

Mój: iPad
iOS: 6

Postprzez sidadam Cz, 13 wrz 2012, 22:23:21

To ja pytam :P Idąc na grzyby zostawiam auto na parkingu leśnym...chcę zaznaczyć punkt gdzie auto jest...OK zaznaczone ;) łażę po lesie szukam grzybów ;) ...chcę wrócić i co teraz, gdzie jest auto :hmm: chcę wrócić do tego punktu z kompasem lub ze współrzędnymi jak :lol: jaka aplikacja pomoże :o
iPhone 6S Plus 64GB Gold
sidadam

Mój: iPhone 6S Plus
iOS: 9.1
Game Center: sidadam

Postprzez chudy125 Pt, 14 wrz 2012, 08:55:31

Ja w lesie uzywam googole maps. Jest wystarczajace.
chudy125

Mój: iPhone 3GS
iOS: 6.0.1

Postprzez kubalon1 Pt, 14 wrz 2012, 10:26:49

Take Me To My Car naprzykład i pare innych wprawdzie w lesie nie korzystalem ale w innych miastach sprawdza się Jest jeszcze ciekawa apka Concierge Car Finder
kubalon1

Mój: iPhone 6S
iOS: 10.1.1

Postprzez s-plan Pt, 15 kwi 2016, 11:53:59

Odkopuję.
@tomero - ja znam aplikację maps n trax, pozwala na wyświetlanie własnych map.
Też szukam apek, które umożliwiają wyświetlanie własnych plików mapowych. Jeśli znacie coś więcej niż wspomniane BitMap i maps n trax to dajcie znać.
galileos
s-plan

Mój: iPhone 3G
iOS: 9

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Nawigacja GPS