Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Iphone 5 Simlock R-SIM 9

Usuwanie, omijanie simlocka, problemy z simlockami we wszystkich generacjach iPhone'ów.

Postprzez NewGuy Cz, 2 lip 2015, 15:49:39

Witam, otóż mam pewien problem z simlockiem, zaraz go opisze, jednak na wstępie
chciałem napisać, że jestem nowy na forum i nowy z iphonem, więc prosze tłumaczyć mi wszystko jak debilowi i nie używać jakiś technologicznych slangów :D

Problem jest następujący - kupiłem używanego Iphona 5 z simlockiem w brytyjskiej sieci O2. Chcąc zaoszczędzić na zdejmowaniu simloca, postanowiłem kupić karte R-SIM 9 + Nano Cloud.
Wysuwam więc "szufladke" na karte i wkładam tam R-SIMa, a na niego karte z Play. Wsuwam do Iphona i czekam. No i pojawiło się okienko od R-SIMa. Prosi mnie o wybranie sieci na jaką jest zablokowany Iphone, więc wybieram z listy O2 UK. Kolejne okienko pytające o model - wybieram i5. I ostatnie okienko, gdzie trzeba wybrać wersje systemu, wybrałem więc "ios 7... - ios 8.x" (mam 8.3). Wyszło info, że wszystko jest okay i mam zresetowac telefon. Resetuje więc. Telefon się włacza i mam informacje aby aktywowac telefon. Odblokowuje ekran i jest napisane, że trwa aktywacja telefonu i może to chwile potrwać, następnie wyskakuje info, że karta jest zła, i że mam użyć tej od operatora bo simlock... No i czemu tak?

Wyjąłem karte i wsadziłem jeszcze raz, ale to samo...
Wsadzałem samą karte bez R-SIMa, ale to nic nie zmieniało, bo w sumie co
miałoby zmienić... Choć.. jak wkładam karte z R-SIMem to wyskakuje informacja
"karta sim zagrala sygnal" co kolwiek miałoby to oznaczać :D
Dodam, że na opakowaniu karty R-SIM jest napisane, że działa z systemi 8.x, i że nie potrzeba jailbreakingu, jeśli ma to jakieś znaczenie, nie znam się...

Tu może podam jeszcze jakieś dodatkowe informacje, może się przydadzą.. nie wiem...
A więc, gdy sprawdzam telefon na internecie po przez IMEI, to mam napisane, że jest blokada na O2, jednak gdy wchodze w ustawienia ogólne telefonu, i sprawdzam informacje o nim to w kolumnie "sieć" mam "Play 19.0"...
Może jeszcze taka informacja jedna... nim przyszła mi karta R-SIM, to oczywiście z ciekawości musiałem od razu wsadzić tam karte z Play... i mimo, że było napisane, że karta jest nieprawidłowa, to miałem zwykły zasięg, miałem nawet "3G" i mogłem wybrać możliwość aktywowania telefonu nie przez siec WiFi, a przez internet z telefonu, a co za tym idzie z pakietu karty z Play...
Nie wiem czy to sie sprzyda. W każdym razie pomóżcie :) Z góry dzięki za odpowiedzi, gratulacje jak doczytałeś do końca.
Pozdrawiam!
NewGuy

Mój: iPhone 5
iOS: 8.3
Jailbreak: Nie

Postprzez Brylantoos Cz, 2 lip 2015, 19:19:04

A próbowales z inna karta niz Play?
Mialem kiedys iphone 5 z r-sim w play i wszystko dzialalo dobrze (karte sim mialem docieta z wiekszej)
Po jakims czasie wymienilem na oryginalna nano z play i iphone przestal znajdowac siec.
Dalem go siostrze ktora ma karte t-mobile.Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy iphone na karcie t-mobile dzialal normalnie.
Kiedys czytalem ze te kary r-sim nie zawsze wspopracuja z kartami play.

Simlock z O2 chyba nie jest tak bardzo drogi wiec jezeli zamierzasz zostac z iphone to warto zaiwestowac.

Obys sie nie zrazil do marki przez blokade simlock.
Brylantoos

Mój: iPad 2
iOS: 6.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez NewGuy Cz, 2 lip 2015, 19:40:40

Zrazić sie na pewno nie zraze, już pokochałem ten telefon i apple :)
Z innymi kartami nie próbowałem... spróbuje dziś lub jutro i powiem czy działa,
a na razie niech i inni wypowiadają swoje opinie :P
NewGuy

Postprzez iMoCks Cz, 2 lip 2015, 21:46:30

Ile dałeś za R-Sim? 10-15 euro? Dołożył byś 10 i miał byś telefon bez simlocka dożywotnio i nie było by problemów. :)

-- DODANO --

Hah... co ja gadam... Nawet w tej samej cenie miał byś unlock. :)
R-sim pro kosztuje na ebayu w UK około 10 GBP
Unlock z o2 dla iPhone 5 kosztuje 11 GBP...
Oszczędziłeś, nie ma co. :D
Lenovo IdeaPad 305 Intel i3, 6GB RAM, Radeon R5 2GB, 480GB SSD SanDisk Ultra II

MacBook Air 13" Late 2014 Intel i5, 4GB RAM, 128GB SSD

iPhone 8 Plus 64GB Gold.
iMoCks

Mój: iPhone 7 Plus
iOS: 11b3

Postprzez NewGuy Cz, 2 lip 2015, 22:56:46

Za r-sim dałem 39zl. Z tego co widzialem to zdjecie simlocka z o2 kosztuje 109zl. Napisales, ze mozna zdjac juz za jakies 70zl, mozna jakis link? :)

No i wciaz czekam na jakies rozwiazanie problemu, z inna karta sprobuje jutro :P
NewGuy

Postprzez iMoCks Cz, 2 lip 2015, 23:08:01

Za r-sim dałeś 39 zł za zdjęcie simlocka zapłacił byś 56 zł. :)

http://www.ebay.co.uk/itm/IPHONE-3GS-4- ... 1c472ce91f

Z usług tego Pana korzystałem bardzo często i szczerze mogę polecić.
Warto czasami zapytać na forum zanim wywalisz kasę w błoto. :D
Lenovo IdeaPad 305 Intel i3, 6GB RAM, Radeon R5 2GB, 480GB SSD SanDisk Ultra II

MacBook Air 13" Late 2014 Intel i5, 4GB RAM, 128GB SSD

iPhone 8 Plus 64GB Gold.
iMoCks

Mój: iPhone 7 Plus
iOS: 11b3

Postprzez NewGuy Pt, 3 lip 2015, 19:22:56

No dobra.. z druga karta nie dałem rady.. przycialem dobrze, pasowała, działała, ale z R-Simem już była za gruba, i popsułem ją na etapie "odchudzania"... ale myśle, że i tak by nie działało.

Dzięki za link iMoCks, rzeczywiście trochę spieprzyłem, jak z r-simem sie nie uda, to skorzystam z usług tego pana, tym bardziej, że sprawdzony :)
NewGuy

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Unlock-Simlock