Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

iPhone 5 R-Sim 8 Pro + PLAY LTE

Usuwanie, omijanie simlocka, problemy z simlockami we wszystkich generacjach iPhone'ów.

Postprzez krissolek Pn, 8 gru 2014, 19:01:27

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam do Was pytanie. Proste, lecz nie potrafię znaleźć na nie jednoznacznej odpowiedzi. Zamierzam przenieść numer z T-Mobile do PLAY z racji ciekawszej oferty LTE. Tutaj pojawia się problem, ponieważ mój iPhone posiada Simlocka na UK. Po wgraniu patch'a, który teoretycznie powinien zmienić ustawienia tak, że będzie działało z PLAY okazuje się, że jedna prędkość internetu jaka jest dostępna to EDGE. Czy da radę to obejść ? Może instaluje zły patch ?
Pozdrawiam,
krissolek

@edit:
Chodziło mi o R-Sim 9 pro
krissolek

Mój: iPhone 5
iOS: 6.1
Jailbreak: Tak

Postprzez mjpox Pn, 8 gru 2014, 20:22:00

dostałem kilka dni temu, od poufnego "wyjadacza" że takowy patch jest, sam tez go szukałem- lecz wszędzie gdzie chcę go pobrac, przekierowuje do konkretnej strony http://www.rsim5.com/instructionview.php?id=32

niestety w tej chwili ona nie działa, nie wiem na jak długo i czy wogole będzie działać

co do samego Play- problemem jest tutaj karta sim Play, typ karty to USIM i ona jako jedyna w polskich sieciach sprawia takie problemy z internetem.
mjpox

iOS: 8.4
Jailbreak: Nie

Postprzez krissolek Pn, 8 gru 2014, 22:46:50

Po przeczytaniu wszelkich aukcji ( strona już działa ) na których znajduje się Activation Code stwierdziłem, że tak na prawdę ten patch jest bezużyteczny. Jedyne co robi, to poprawia zasięg sieci. Nie umożliwia korzystania z LTE, gdyż dalej będzie dostępne tylko EDGE. Niestety takie coś mnie nie urządza i mocno zastanawiam się nad przejściem do play :hmm:
Ostatnio edytowano Pn, 8 gru 2014, 22:47:38 przez krissolek, łącznie edytowano 2 razy
krissolek

iOS: 6.1

Postprzez mjpox Wt, 9 gru 2014, 01:26:51

patcha nie trzeba kupować, dostajesz go do pobrania an stronie

http://www.rsim5.com/nano4g/

wchodzisz przez wifi/edge z iP i instalujesz - sprawdzę to u siebie może jeszcze dzisiaj

pamiętaj że trzeba z tego co wiem, odpowiednio skonfigurować "internet" w ustawieniach aby LTE miało prawo działać

no i musisz mieć dostęp (zasięg)
mjpox

iOS: 8.4

Postprzez jasio6 So, 2 maja 2015, 17:57:12

Witam,
mam IP 5 z R-SIM 9 pro + karta play, karta jest wycięta z dużej karty, która ma ponad 3 lata. Karta działa tylko z patchem "3to2 gpp" i oczywiście internet mam tylko EDGE. Inne patch'e niestety nie chcą się instalować. Możliwe jest, że stara, duża karta play jest USIM? Istnieje działający patch który pozwala na uruchomienie netu przynajmniej 3g?
jasio6

Mój: iPhone 5S
iOS: 7.1.2

Postprzez zibi2 So, 2 maja 2015, 18:30:08

Niestety na dziś nie. :bezradny:
zibi2

Mój: iPhone 6S
iOS: 10

Postprzez jasio6 So, 2 maja 2015, 22:10:57

zibi2 napisał(a):Niestety na dziś nie. :bezradny:

szkoda, dzięki :(
ale to, że karta działa tylko po patchu oznacza, że jest usim, mimo że duża i stara? ;)
jasio6

Mój: iPhone 5S
iOS: 7.1.2

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Unlock-Simlock