Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Komunikat o zawirusowanym komputerze

Wszelkie rozmowy o oprogramowaniu na Mac OS

Postprzez Lita Pn, 10 lis 2014, 01:01:02

Moja znajoma ma poważny problem ze swoim MacBookiem Air. Poczatkowo pojawiał się on od czasu do czasu, niestety ostatnio wyskakuje przy każdym uruchomieniu Safari i oczywiście całkiem zawiesza przegladarkę:

Obrazek

Nie bardzo wiem jak to rozwiązać i pozbyć sie tego komunikatu, zwłaszcza, że znajoma w Minnesocie i problem rozwiązuję na odległość, z osobą która nigdy nie dłubała nic przy komputerze, a jego użyteczność ogranicza się u niej do korzystania z Internetu ;). A niestety problem ten całkowicie uniemożliwia korzystanie z internetu.
Wirus? czy może jakiś zwykły bug? Może po prostu shackowane Safari? Tylko jak sie tego pozbyć?
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone XS Max 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2017 TB,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cell
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Jailbreak: Nie
Game Center: Lita13

Postprzez Lita Pn, 10 lis 2014, 11:18:38

[Update]

W nocy usunęłyśmy krok po kroku MacKeepera (oczywiście znajoma nie wie jak znalazł się na jej komputerze), udało nam się oczyścić rozszerzenia Safari. W bibliotekach usunęłyśmy wszystko co związane było z MacKeeperem. Po zdjęciach starałam się odnaleźć aplikację/proces który powodowałby ten problem.
Na chwilę obecną, po usunięciu MacKeepera i update systemowych aplikacji (to tez juz jakiś czas czekało ;) ), dwóch restartach komputera, problem jakby zniknął.
Jednakże cały czas zastanawiam się czy winowajcą był MacKeeper czy coś innego?
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Postprzez kubalon1 Pn, 10 lis 2014, 12:34:19

Lita wielkie dzięki podsunęłaś mi rozwiązanie i nareszcie macbook odżył :D :D :D
kubalon1

Mój: iPhone 6S
iOS: 10.1.1

Postprzez mymon Pn, 10 lis 2014, 14:57:36

Najprawdopodobniej MacKeeper był zainfekowany ale przeleciałbym jeszcze system AdwareMedic bo skoro znajoma nie wie skąd jej się na kompie biorą aplikacje to może mieć tego więcej ;)
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez Lita Pn, 10 lis 2014, 19:09:43

To jest 17-sto letnia dziewczyna, która kompletnie nie zwraca uwagi na to co ściąga niestety. To znaczy może teraz zacznie być bardziej uważna, bo wizja życia bez internetu dla osoby w tym wieku jest absolutnie przerażająca ;)
Na chwilę obecną żadnych sygnałów z jej strony żeby problem powrócił.
_________
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Software