Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[PORADNIK] Iphone 4 DOWNGRADE z iOS 7.X.X

Tutoriale, Pewne i skuteczne sposoby użytkowników

Postprzez marian44 Wt, 3 cze 2014, 08:58:41

Jeżeli właśnie kupiłeś iphone'a 4 z systemem iOS 7 lub zaktualizowałeś go do tego softu i zauważyłeś że telefon bardzo zwolnił to zapraszam do zapoznania się z tym poradnikiem. Za jego pomocą możemy zrobić downgrade do starszego oprogramowania (działa też update z każdego innego romu).

1. Potrzebne oprogramowanie: Itunes, iReb r7, iFaith v.1.5.9 oraz odpowiedni rom na który chcemy przejść czyli 6.1.3

2. Podłączamy telefon do komputera (z tyłu pod płytę główną, nie pod przedni panel), uruchamiamy redsnow-ok-show available SHSH Caches on server-Wyskoczy komunikat, klikamy TAK-Show list of available SHSH blobs on TSS server-szukamy 6.1.3, zaznaczamy i ściągamy na pulpit. Zamykamy iFaith i znowu go otwieramy-ok-Build signed IPSW w/Blobs-Browse for SHSH blobs-Wybieramy z pulpitu pliki SHSH 6.1.3 które przed chwilą ściągnęliśmy-wyskoczy komunikat, klikamy ok-Browse for an IPSW-Wybieramy nasz wcześniej ściągnięty rom 6.1.3 (916mb)-Buil IPSW- Tworzenie podpisanego romu które potrwa parę minut, po skończonej operacji pojawi się on na pulpicie. Po skończonej operacji wyskoczy nam instrukcja wprowadzenia telefonu w DFU, ignroujemy to, zamykamy iFaith.

2.1. Telefon oczywiście przez ten cały czas podpięty jest do komputera (włączony)

3. Nie odpinamy telefonu ale wyłączamy go, jak już jesteśmy pewni że jest wyłączony, uruchamiamy program iReb r7- Wybieramy iPhone 4 i postępujemy zgodnie z instrukcją. Chodzi o to żeby jednocześnie wcisnąć przyciski HOME i POWER, trzymać je przez 10 sekund i po 10 sekundach puścić tylko POWER, HOME nadal trzymamy przez kolejne 10 sekund. Telefon wejdzie w tryb DFU (ciemny ekran, nic się nie pokaże). Jak już weszliśmy w tryb DFU razem z iRebem to minimalizujemy go teraz (nie zamykamy)

4. Uruchamiamy iTunes 11.0.0.163- Program wykryje że telefon jest w trybie awaryjnym i zaproponuje odtworzenie jego oprogramowania-zgadzamy się- wciskamy lewy shift i wybieramy w itunes odtworz-wybierz podpisany rom który utorzyłeś za pomocą iFaith, jest na pulpicie. To wszystko, na ekranie telefonu powinien pokazać się pasek postępu. Po paru minutach mamy 6.1.3 na naszych dziadkach:)


*Jeżeli w polu wyboru plików SHSH w iFaith nie masz 6.1.3 to przykro mi ale nie zainstalujesz tego romu. Jeżeli masz inne np. 6.0.1, 6.1.2 to postępuj analogicznie, pobierz pliki shsh 6.0.1 i pobierz rom 6.0.1
*Dlaczego napisałem swój własny poradnik? Dlatego że te które są już na forum mi nie pomogły, sypały się błędy
Linki do programów:
1-Itunes: http://www.oldapps.com/itunes.php
2-Ireb r7: http://ih8sn0w.com/
3-Ifaith: http://ih8sn0w.com/
4-Romy: www.felixbruns.de/iPod/firmware/
marian44
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt, 30 maja 2014, 20:34:56
Mój: iPhone 4
iOS: 7.1.1
Jailbreak: Nie


Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Sprawdzone porady, Tutoriale (Software)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość