Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Atomowe baterie w smartfonach?

Nowinki ze świata nowoczesnych technologii, ale nie dotyczące bezpośrednio iPhone'a czy Apple

Postprzez albartos Pn, 28 sty 2013, 00:02:06

Nie wiem ile prawdy jest w tej baterii, bo nie chce mi się za bardzo sprawdzać, ale to co jest na tej aukcji ma służyć do zasilania podzespołów o znikomym zapotrzebowaniu na energię - ma oferować 0.8-2.4 woltów przy 50-350 nanoamperach (nie wiem na ile prawdziwe są te dane, proszę mnie nie zjechać :P) - to raczej za mało do zasilania telefonu, ale w sumie chyba możliwe do zbudowania.

Istniał pomysł budowy dosyć małych reaktorów jądrowych które miałby być zakopywane pod ziemią z zapasem paliwa na kilkanaście lat, ale miało to raczej służyć do zasilania wsi i niewielkich miasteczek. W urządzeniach przenośnych raczej by się nie sprawdziło ze względu na bezpieczeństwo. Tutaj powinno się dać zastosować ogniwa paliwowe, ale to pieśń przyszłości. Obecnie chyba największą szansą na poprawę komfortu pracy z telefonami jest rozwój technologii ładowania indukcyjnego, ale to też wymagało by opracowania jakiegoś wspólnego standardu, co pewnie nie uda się zbyt szybko.
Ostatnio edytowano Pn, 28 sty 2013, 00:04:18 przez albartos, łącznie edytowano 1 raz
albartos

Mój: brak
iOS: 0.0.0
Jailbreak: Nie

Postprzez agalin Pn, 28 sty 2013, 00:17:10

albatros: czytałem też jakieś artykuły oo tym... To miało być kilka metrów i bez wymiennego paliwa... Ale taka miniaturyzacja nie jest za bardzo możliwa - przecież trzeba jakoś tą energię wytwarzać (stosuje się do tego wodę...)
A co do badań nad bateriami... Przecież oczywiste, że są one prowadzone. Tyle że to wymaga opracowania nowych technologii - to nie jest ewolucja, jak w procesorach - tylko zupełnie nowa konstrukcja (jak przejście z NiCd/MH na Li-Ion) więc trwa parę lat co najmniej. Zobaczcie ile czasu się mówi o zastąpieniu procków krzemowych innymi (grafen, dna itp.)...
2012-07-18 Przyjechał kurier z Orange z nowym iPhone 4s Black... NARESZCIE! :D
2016-03-31 Przesiadka na 6s Space Grey.
agalin

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3.1
Game Center: Agalino

Postprzez telekrowa Cz, 21 lis 2013, 09:16:30

Rzeczywiście, taka bateria to byłaby rewolucja! Zdecydowanie jest to kierunek, który powinien zostać obrany przez producentów smartfonów.
//podpis usunięty przez administratora (niedozwolona reklama)//
telekrowa

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.2.1

Postprzez Lita Cz, 21 lis 2013, 10:35:05

telekrowa, za chwilę doczekasz sie żółtej kartki za odkopywanie starych tematów, w ktorych nic nowego nie wnosisz.
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone XS Max 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2017 TB,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cell
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Game Center: Lita13

Postprzez epicur Pt, 9 maja 2014, 12:32:43

Cóż, pomarzyć zawsze można... Tylko nawet jeśli człowiek doczeka takiej rewolucji w bateriach to i tak trzeba pamiętać, że z chińskimi wyrobami bywa różnie :D
epicur

Mój: iPhone 3G
iOS: 4.0

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Poprzednia strona

Powrót do Technology News