Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

kilka kont na jednym Gmail

Wszelkie rozmowy o oprogramowaniu na Mac OS

Postprzez bartolos N, 23 mar 2014, 22:18:21

Cześć,
Czy w iPhone 5s w aplikacji Gmail mogę wysyłać wiadomości z kilku kont mejlowych?
Jedno konto Gmail mam tak skonfigurowane, że zbiera mi pocztę prywatną i służbową z kilku domen i odsyła pocztę też z kilku domen. Wystarczy zdecydować, jako kto chce się daną wiadomość wysłać i wychodzi ona z gmaila przez serwer ten lub inny.
W androidzie na Galaxy S2 pięknie to mi teraz chodzi, ale spoglądam nieśmiało w stronę iPhona... ostatnio Nokia 1020 wyleciała przez okno właśnie z tego powodu.
Czy iPhone też wyleci? czy daje radę?
Przeszukałem forum i widzę że króluje głównie niekompatybilność kontaktów. Specjalista w sklepie też wyjął dumnie własnego 5s ale nie umiał mi na temat obsługi kilku kont jednym Gmailem nic powiedzieć.
Czy ktoś tego tak używa?
Nie chcę na służbową pocztę odpowiadać z konta prywat@gmail.com
pozdrawiam
b:)
bartolos

Mój: brak
iOS: 1.2.3
Jailbreak: Nie

Postprzez mymon N, 23 mar 2014, 23:50:23

aplikacji do obsługi maili jest tyle ze życia Ci nie starczy żeby wszystkie sprawdzić :P
systemowa apka nie zrobi tego tak jak gmail ale jest kilka innych kombajnów które obsłużą kilka kont bez problemu
problem niekompatybilności kontaktów dotyczy chyba tylko niekompatybilnych użytkowników :crazy:
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez bartolos Pn, 24 mar 2014, 08:26:07

Czyli na systemową aplikację nie mogę liczyć w tej materii?
Czyli żeby w pełni skorzystać z funkcji Gmail muszę doinstalować dodatkową aplikację? W Nokii 1020 tak właśnie musiałem zrobić. Telefon się synchronizuje, na systemowej aplikacji daje znać z opóźnieniem, że jest poczta, po czym należy to ominąć i uruchomić inną aplikację żeby na pocztę odpowiedzieć, o ile nie została wcześniej przypadkiem zamknięta.
I tu też? Poważnie? :hmm:
bartolos

Postprzez mymon Pn, 24 mar 2014, 13:31:55

zainstaluj sobie itunes i poszukaj aplikacji do poczty czy gmail w sklepie
jest tego sporo, są screeny i opisy jak ten: Gmail
warto też przeszukać forum bo kilka fajnych klientów poczty zostało już zrecenzowanych
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Postprzez bartolos Pn, 24 mar 2014, 19:11:39

Może ktoś jednak używa kilku adresów email obsługiwanych przez jedno konto Gmail bezpośrednio z systemowej poczty iPhone 5s?
Dzięki @mymon za link i radę. Chodziło mi bardziej o czyjeś praktyczne doświadczenie w temacie. Prześledziłem trochę wątków i konkretnej odpowiedzi nie znalazłem, szanuję czas forumowiczów. Czytanie specyfikacji i screenshot'ów nie wystarczy, gdyby tak było nie podsyłałbyś mi linka z trzema -3/3 negatywnymi opiniami pod aplikacją, przecież chciałeś jak najlepiej ;)
Kto w praktyce, może da się jednak?

b:)

--DODANO--

Dzięki wszystkim za rady.
od kilku tygodni używam Gmaila od Google na 5s i
DZIAŁA kilka kont podpiętych do jednego konta Gmail.
:D

Nie działa kilka innych śmiesznych rzeczy po przesiadce z androida, ale nie kopnę leżącego :im_stupid:
W każdym razie GMAIL działa jak chciałem.
bartolos

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Software