Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

gładzik MBP mid 2010 - brak reakcji na dotyk

Dyskusje o sprzętowych problemach z komputerami Mac

Postprzez Lita N, 2 lut 2014, 16:07:15

Komputer z 2010 roku,
Pamięć 4 GB 1067 MHz DDR3
Procesor 2,4 GHz Intel Core 2 Duo
Grafika NVIDIA GeForce 320M 256 MB
Dysk Samsung SSD 840 PRO Series 128 GB + HDD Hitachi 250 GB

Od jakiegoś czasu zauważyłam dość irytujący problem w moim MBP (OS X 10.9.1). Otóż od czasu do czasu zauważam brak reakcji gładzika. Trochę to wygląda tak jakby "chciał a nie mógł" ;) Znaczy wskaźnik na ekranie lekko drgnie jakby się chciał przesunąć, ale nie daje rady. Po chwili (czasem około nawet 40 sekund) wraca do normy, a czasem zajmuje to dłużej. Nie jest to związane z obciążeniem RAM bo, mimo że jak na Mavericksa, jest go mało, to daje radę i komputer jako taki działa - znaczy nie jest to ani zawieszenie systemu anim zamulenie, bo klawiatura, w tym samym momencie, reaguje bezbłędnie.
Trochę wygląda to tak jakby gładzik się "zużył?"
Czy jest możliwe, że to wina systemu? Czy może te gładziki mają to do siebie że czasem sie po prostu psują?
naprawdę naprawdę razem, na pewno po prostu oddzielnie ... w ogóle, wziąć, ączać i wyłączać.
_________
 Telefon: iPhone XS Max 64GB,
 Komputer: MacBook Pro 13" 2017 TB,
 Tablet: iPad Pro 9,7 Cell
Apple Watch 4
Apple TV4K
Apple TV3
Lita

Mój: iPhone 6
iOS: 10.2.1ß
Jailbreak: Nie
Game Center: Lita13

Postprzez mymon N, 2 lut 2014, 16:16:27

W moim MBP MID 2009 wymieniałem TouchPada już dwukrotnie - nie używam myszki więc mocno się eksploatuje bo pracuję na nim kilkanaście godzin dziennie
Problem który opisujesz bardziej wskazuje na system - zacznij od resetu NVRAM i SMC
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop
Jailbreak: Tak

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Serwis i problemy ze sprzętem