Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Nagła awaria iP4

Problemy z urządzeniami z iOS 6.x.x

Postprzez diablo-82 N, 9 cze 2013, 08:50:57

Witam, jest iP4 z softem 6.1.2 oraz JB. Nagle telefon sam z siebie przeszedł w tryb safe mode i po wybraniu restart z powrotem wracał w ten tryb. Nie pomagało nic. Zacząłem z cydii usuwać po kolei paczki, bo być może któraś była odpowiedzialna za ten błąd. Po chwili nagle telefon mi się z restartował i nie mógł się uruchomić tylko restartował się cały czas na jabłuszku, ani tego włączyć ani wyłączyć. Postanowiłem podpiąć po itunesa i przywrócić z pomocą shifta system 6.1.2. Oczywiście wprowadziłem telefon w tryb dfu (chyba) no pokazał się kabelek na ekranie, a itunes od razu go wykrył w trybie awaryjnym. Wskazałem plik systemu ale wywalał błąd 3194. Doczytałem, ze coś ma plik host do rzeczy więc robiłem w nim zmiany jak wskazywały poradniki w necie. Nic nie pomogło. Wyskakiwał dalej ten błąd, a jak np. usunąłem ten plik host to potem wyskakiwał błąd 21. Wyczytałem, że 99% jak jest błąd 21 to jest uwalona płyta główna w telefonie, czy to prawda? Czy da się naprawić jakoś ten problem? Jeśli faktycznie uwalona została płyta główna, to ten cały JB na iphony jest do dupy. Nie dość, że zamula telefon i bateria krócej trzyma, to i go j***ć potrafi.
diablo-82

Mój: iPhone 4
iOS: 7.0.4
Jailbreak: Tak

Postprzez mativip N, 9 cze 2013, 08:53:42

Zrob restore do 6.1.3 jezeli nie masz na kompie SHSH dla 6.1.2 ze swojego iPhone'a to nie zrobisz restore do tego softu. Jedynie do najnowszego.
mativip

iOS: 6.1
Jailbreak: Nie

Postprzez diablo-82 N, 9 cze 2013, 09:05:15

o a to jest 6.1.3? Dziwne, że w itunes jak i w telefonie mi nie wyskakiwało że jest nowa aktualizacja.

-- DODANO --

odtwarzając ip4 bez szifta pobiera oprogramowanie ale tez wyskakuje błąd 21. Czy mam rozumieć, że pobrać 6.1.3 i z shiftem go zrobić?
pewnie i tak wywali błąd.

-- DODANO --

Nie wiem jakim cudem mi to w końcu poszło, ale się udało. Znalazłem w necie jakieś dodatkowe adresy IP i wpisałem je do pliku host. Na początku nie ruszało, wyskakiwały te same błędy ale zacząłem przeklinać, krzyczeć i chyba się coś gdzieś wystraszyło i poszło :D Teraz wiem jedno, nigdy więcej JB.
diablo-82

iOS: 7.0.4

Postprzez rzuq Śr, 11 wrz 2013, 15:59:14

ale jakie adresy wpisałeś?
rzuq

Mój: iPhone 3GS
iOS: 3.1.3
Jailbreak: Nie

Postprzez mireklakowski22 Śr, 11 wrz 2013, 20:25:03

wpisywałeś pewnie 6.1.2 a masz wpisac 6.1.3 i wtedy bedzie wszystko działało, spróbuj i napisz czy problem rozwiazany
mireklakowski22

Mój: iPhone 3G
iOS: 3.2.1

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS 6.x