Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

No jak tak można... Google zamknie Readera 1 lipca

Nowinki ze świata nowoczesnych technologii, ale nie dotyczące bezpośrednio iPhone'a czy Apple

Postprzez iAdmin Cz, 14 mar 2013, 09:44:30

Google poinformowało, że 1 lipca zamknie usługę Reader czyli czytnik RSSów.

Tuż po wyszukiwarce dla mnie to podstawowa usługa Google z jakiej korzystam każdego dnia (głównie poprzez aplikacje na iPadzie, iPhonie i MBA). Mogli już GMaila zamknąć a nie Readera :evil:

Trzeba będzie znaleźć inny sposób na czytanie newsów z RSSów, ale z Readerem Google było o tyle dobrze, że można było się na niego zalogować z bardzo dużej ilości aplikacji. Znudził mi się jeden czytnik, instalowałem inny i wszystkie źródła RSS'owe miałem dostępne z automatu po zalogowaniu się na konto Google.

Bardzo, bardzo zły ruch i dla mnie niezrozumiały. Niedobre Google, bardzo niedobre. :twisted:

Przy okazji Google zamknęło także prace nad Snapseed w wersji na Windowsa i Mac'a, ten program zostanie tylko na iOS.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez FiTzu Cz, 14 mar 2013, 10:33:19

iAdmin, myślę że zamknięcie Readera może niekoniecznie oznaczać koniec tej aplikacji, może oznaczać, że będzie miałą drugie życie w innej formie...
Nie pomagam na PW. Do zadawania pytań służy forum.
Chcesz wygrać aplikację? Sprawdź aktywne konkursy -> Konkursy myiPhone
.Bombing.For.Peace.Is.Like.Fucking.For.Virginity.
FiTzu

Mój: iPhone 6
iOS: 9.3
Jailbreak: Nie
Game Center: iFiTzu

Postprzez marduk Cz, 14 mar 2013, 12:43:42

No bez jaj, to chyba jakiś żart?! Reader to jest główna rzecz do jakiej wykorzystuje zarówno iPhone jak i iPada. No co im przyszło do głowy teraz to ja nie wiem -.-
marduk

Mój: iPad 3 gen.
iOS: 6.1

Postprzez iAdmin Cz, 14 mar 2013, 13:03:23

FiTzu napisał(a):może oznaczać, że będzie miałą drugie życie w innej formie...

Skoro wyłączą Google Readera to co ma żyć w innej formie? Nie będzie można synchronizować kanałów pomiędzy urządzeniami jeśli aplikacje opierają się tylko na google'owym readerze.

Deweloperzy czytników RSS mają do lipca czas na rozwiązanie tego problemu, część pewnie nigdy nie doczeka się aktualizacji i od 1 lipca będą bezużyteczne. Pozostałe będą opierać się pewnie o własne serwery i przenoszenie wszystkich kanałów do innej aplikacji będzie uciążliwe.
Przydałby się jakiś czytnik RSSów z obsługą iCloud. Zna ktoś taki? Ale zwykły czytnik, nie pseudogazety pokroju Zite, Flipboard które nie przypadłby mi do gustu i najzwyczajniej w świecie nie lubię z nich korzystać.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez marduk Cz, 14 mar 2013, 13:10:54

Też poproszę informacje o takim czytniku z którego będę mógł synchronizować RSSy zarówno z urządzeń mobilnych jak i PC. Nie wyobrażam sobie teraz sytuacji żeby każdy czytnik miał swoje osobne źródło feedów bez synchronizacji między sobą. To będzie jakaś masakra...
marduk

Postprzez iAdmin Cz, 14 mar 2013, 13:42:02

Jeszcze 3,5 miesiąca mamy na korzystanie z Google Readera, więc na gwałt nie trzeba szukać alternatyw i możliwe, że coś sensownego powstanie.

Twórcy Feedly już zapowiedzieli, że pracują nad projektem Normandy, który będzie klonem Google Readera opartym o silnik Google App. Przejście z Readera na Normandy ma być niby płynne 1 lipca, ciekawe czy rzeczywiście takie będzie i czy Normandy będzie współpracowało tylko z Feedly czy także z innymi czytnikami.

Google announced today that they will be shutting down Google Reader. This is something we have been expecting for some time: We have been working on a project called Normandy which is a feedly clone of the Google Reader API – running on Google App Engine. When Google Reader shuts down, feedly will seamlessly transition to the Normandy back end. So if you are a Google Reader user and using feedly, you are covered: the transition will be seamless.

http://blog.feedly.com/2013/03/14/google-reader/
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez marduk Cz, 14 mar 2013, 13:43:55

Hehe dokładnie ten sam link miałem właśnie zamiar wkleić. Przeczytałem o tym na dobreprogramy :P
marduk

Postprzez iAdmin N, 30 cze 2013, 19:11:49

Przypominam, że jutro Google Reader kończy żywot.
Jeśli jeszcze nie wyeksportowaliście w Google Takeout swoich kanałów RSS to najwyższa pora, aby to zrobić
https://www.google.com/takeout/?pli=1#custom:reader
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Technology News