Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Lista najlepszych tweaków, aplikacji z Cydii (iOS 6.x)

Oprogramowanie do iPhone'a, iPada z App Store i Cydii

Postprzez iAdmin Cz, 7 lut 2013, 19:44:56

Czarny kolor - aplikacje darmowe
Niebieski kolor - aplikacje płatne

iPhone
Tweaki typu "must have" (wg mnie)
  • Zephyr - tego mi najbardziej brakowało na iPhonie bez JB. Niesamowicie ułatwia korzystanie z iPhone'a jedną ręką zastępując przycisk Home muśnięciem palcem z dołu ekranu do góry (ma jeszcze więcej funkcji ale nawet tylko dla tej warto go kupić).
  • NCSettings - przełączniki funkcji (3G, WiFi, GPS rtc.) w centrum powiadomień. Powinien być instalowany w procesie JB razem z Cydią :P Alternatywą jest również bezpłatny SBSettings, ale od iOS 5 używam tylko NC Settings.
  • iFile - menadżer plików, jedyny i niepowtarzalny, niezbędnik moim zdaniem.
  • FolderEnhancer - przyspiesza przechodzenie pomiędzy folderami (od razu z jednego do drugiego folderu jednym tapnięciem zamiast minimalizowanie folderu i dopiero za drugim tapnięciem wejście do drugiego folderu)
  • biteSMS - alternatywna do systemowej aplikacja do obsługi wiadomości bez porównania z większą ilością funkcji niż natywna "apka". biteSMS w wersji darmowej wyświetla mały bannerek w oknie aplikacji. Po wykupieniu licencji pełnej bannera nie ma.
  • FullForce for Phone - rozszerza do pełnego ekranu niedostosowane do iPhone'a 5 aplikacje. Nie wszystkie będą się rozciągać tak jak tego oczekujemy, ale i tak warto. Darmowa alternatywa: ScreenExtender.
  • LockInfo 5 - organizer, wyświetla wiele informacji na LockScreenie i modyfikuje Centrum Powiadomień. Alternatywą jest również płatny IntelliScreenX 6, ale po wykupieniu rok temu licencji na ISX za 9,99$ jego twórcy kazali sobie znów płacić 4,99$ za aktualizację, która nie wnosi nic nowego poza zgodnością z iOS 6... Miałem wcześniej również wykupioną licencję na LockInfo i tutaj aktualizacja pod kątem iOS 6 była darmowa, więc wybór oczywisty.
  • Mail Enhancer Pro - czyli tuning natywnej aplikacji Mail o wiele nowych funkcji. Część z nich zostało zaimplementowanych w iOS 6 (m.in. osobne sygnatury dla skrzynek mailowych) ale i tak warto.
  • Springtomize 2 - prawdziwy kombajn, który umożliwia m.in. zmianę ilości ikonek w rzędzie, kolumnie, zmianę ich wielkości, zmianę nazwy operatora etc. Mnóstwo tweaków w jednym, dlatego warto wydać te 3 dolary.
  • WeeKillBackground Pro - mały pasek w centrum powiadomień, po tapnięciu którego usuwane są wszystkie aplikacje z tła (paska wielozadaniowości). Wersja darmowa (bez Pro) także to umożliwia, ale warto docenić autora tweaku i dać tego dolara.
  • MobileTerminal - nie trzeba tu wiele tłumaczyć, a jeśli komuś trzeba tzn. że go prawdopodobnie nie potrzebuje :kciuki:
  • Activator - umożliwia przypisanie dowolnej czynności dowolnej funkcji (np. uruchamianie konkretnej aplikacji potrząśnięciem itp.).
  • 3G Unrestrictor (iOS 5 & 6) - odblokowuje transmisję 3G do ściągania aplikacji powyżej 50 MB (taki jest limit Apple). Dzięki temu można ściągnąć sobie większą aplikację nie będąc w zasięgu WiFi (albo chociaż ją kupić i zatrzymać, bo akurat jest w promocji). Można nią odblokować także dowolną aplikację, jeśli coś nie chce działać przez limit nałożony przez Apple.
  • Auxo - odmieniony pasek wielozadaniowości.

Motywy, tuning optyczny
  • Winterboard - niezbędnik przy zmianie motywów. Służy do włączania i wyłączania zainstalowanych z Cydii lub stworzonych przez siebie motywów, dźwięków.
  • Dreamboard - mało znana alternatywa dla Winterboard, a przez to mało jest motywów działających pod kontrolą Dreamboard

Różne tweaki warte uwagi, ale nie niezbędne
  • FastBlurredNotificationCenter - malutki tweak, który bardzo ładnie rozmywa okno centrum powiadomień
  • MultiIconMover - można przenosić pomiędzy stronami SpringBoard'u wiele aplikacji jednocześnie. Znacznie ułatwia zaprowadzenie porządku jeśli ktoś nie lubi się bawić w przestawianie ikonek przez iTunes lub pojedynczo na iPhonie czy iPadzie.

iPad
Z wyżej wymienionych na iPadzie używam (tylko wymienię aby nie robić dubli):
NCSettings, iFile, FolderEnhancer, Mail Enhancer Pro, Springtomize 2, WeeKillBackground Pro, Mobile Terminal, FastBlurredNotificationCenter, MultiIconMover, Activator.
Szczególnie Springtomize 2 jest przydatne do zwiększenia liczby ikon na ekranie (tyle przestrzeni się marnuje... a przecież spokojnie wejdzie 8-10 ikonek w rzędzie).

Ponadto na iPadzie warto zainstalować
  • Safari Download Manager - umożliwia pobieranie plików przez Safari. Najlepszy w parze z iFile.
  • SplitMail - w aplikacji Mail w trybie pionowym cały czas widać listę skrzynek.

To w zasadzie wszystkie tweaki jakie mam obecnie zainstalowane na iPhonie i iPadzie. Być może o czymś zapomniałem i nie zainstalowałem jeszcze, ale jak sobie przypomnę to zaktualizuję listę.
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez agalin Cz, 7 lut 2013, 20:02:01

Jak dla mnie jeszcze:
Swipeselector - przesuwanie kursora w tekście przez suniecie palcem po klawiaturze
Browser changer - otwieranie w innej przeglądarce jako domyslnej - działa rownież dla ikon dodawanych do SB.
OpenSSH - chociażby do zmiany hasła, poza tym tak jak terminal - jeśli nie wiesz co to jest, to nie będzie przydatne.
2012-07-18 Przyjechał kurier z Orange z nowym iPhone 4s Black... NARESZCIE! :D
2016-03-31 Przesiadka na 6s Space Grey.
agalin

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3.1
Jailbreak: Nie
Game Center: Agalino

Postprzez iAdmin Cz, 7 lut 2013, 20:06:15

No tak, do terminala openSSH być musi, poza tym przydaje się obsługa dodatkowych komend czyli instalacja np. adv-cmds, network-cmds, top
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez chris22000 Pt, 8 lut 2013, 09:25:36

Wielkie Dzieki Adminie. Tego bylo mi trzeba :-]
chris22000

iOS: 9.0 GM
Jailbreak: Nie
Game Center: tranceX25

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do iOS Aplikacje