Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Symbioza Apple i Synology: test NAS'a DS112j

Testy i recenzje akcesoriów, gadżetów do iPhone'a i innych urządzeń Apple

Postprzez iAdmin Pn, 10 wrz 2012, 11:15:49

Obrazek
Od prawie trzech tygodni mam przyjemność korzystać z dysku sieciowego DS112j firmy Synology, więc najwyższa pora na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat tego urządzenia z punktu widzenia użytkownika sprzętu Apple.

Ponieważ nie lubię czytać bardzo długich testów aby ułatwić czytanie postanowiłem podzielić tą recenzję na kilka części, które będą ukazywały się co kilka dni:

1. Współpraca z iPhone’m, iPadem oraz aplikacje na iOS do obsługi Disk Station
2. Współpraca z komputerami z różnymi systemami operacyjnymi, współdzielenie plików pomiędzy różnymi platformami (Windows, OS X, Linux)
3. Przydatne funkcje z punktu widzenia użytkownika sprzętów z jabłuszkiem: TimeMachine, iTunes Server, Cloud Station, AirPlay
Pomagam TYLKO na forum.
PW Tylko w sprawach administracyjnych/technicznych (na inne nie odpowiadam).

Regulamin forum, iPhone - strona główna myiPhone.com.pl

Konkursy myiphone - sprawdź, co możesz dziś wygrać.
iAdmin
Administrator

Mój: iPhone 5S
iOS: 9.0.2
Jailbreak: Tak

Postprzez muzzy121 Pn, 10 wrz 2012, 22:53:19

Od siebie: miałem okazję wdrażać dużo "większe" rozwiązania Synology i mogę szczerze polecić, to bardzo dobry wybór. Trochę Barkuje mirroringu... ale od tego jest harmononogram kopii i obsługa USB
muzzy121

Mój: iPhone 4
iOS: 5.1.1r1

Postprzez krzysguma Wt, 2 paź 2012, 21:05:12

Mam pytanko jak wygląda w praktyce oglądanie filmów na ipadzie z tego NAS'a przez wifi.Chodzi mi o to czy nie klatkuje , czy nie buforuje co kawałek. Przepraszam za prostotę moich pytań :) Mam appletv i nie wiem co jest powodem ale przy oglądaniu filmów z innego dysku w sieci strasznie często buforuje i nie chciałbym zrobić głupiego błędu kupując kolejną nie praktyczną zabawkę. Komputer z filmami mam na komputerze piętro niżej.Sieć do apple tv idzie przez jeden router potem kablem do accespointa następnie przez wifi do appletv.
krzysguma

Mój: iPhone 4
iOS: 4.3.2

Postprzez iAdmin Wt, 2 paź 2012, 21:12:36

Jaki masz router? Tylko 802.11g czy n? To prawdopodobnie router jest najsłabszym ogniwem skoro obraz się tnie, może ma za duże obciążenie wieloma urządzeniami i po prostu nie wyrabia?

U mnie nic nie klatkuje (sprawdzałem na wideo do 720p), a mam router z WiFi n Lite (teoretycznie do 150 Mb/s, ale działa na pół gwizdka bo z uwagi na jeden starszy sprzęt w domu musi działać w trybie mixed bgn a nie na samym n).

Nagram iPhonem 5 kilka minut w HD1080p i sprawdzę czy i z takim plikiem poradzi sobie router z "synkiem" i Gplayer na iPadzie.

Obiecałem kolejne części recenzji i mam "małe" opóźnienie....
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez mymon Wt, 2 paź 2012, 21:53:13

iAdmin, 150Mb jest przy założeniu ze masz sesje w tzw dualu (czyli laptop/fon musi mieć dwie anteny)
bo przepustowość protokołu 802.11n na single chain to 65Mb/s lub 72Mb/s przy kanale 20MHz... niektóre routery maja możliwość pracy w dualu na 40MHz i wtedy sesja wzrasta nawet do 300Mb/s
Macbook spokojnie hasa w dual chain na 40MHz nawet jeśli router jest w mix mode b/g/n na szczęście większość urządzeń działa tylko w trybie 20MHz - pisałem o tym troche tutaj:
WiFi - co i jak.. - krok po kroku
i tutaj:
Szczegóły połączenia WiFi w OSX
I see dumb people… they're everywhere… they walk around like everyone else… they don't even know that they're dumb…
And… Some of them… They post here
mymon

Mój: brak
iOS: Lolipop

Postprzez iAdmin Wt, 2 paź 2012, 22:03:13

U mnie działa właśnie na 72Mb/s (tyle pokazuje mi narzędzie sieciowe OS X). W routerze mam ustawiony kanał "Auto 20/40 MHZ"

Na razie mi wystarcza tak jak jest, ale powoli rozglądam się za jakimś lepszym routerem, tylko tutaj mam ograniczone pole do popisu bo potrzebuję routera z obsługą modemów 3G po USB, chyba że podepnę swój obecny router do nowszego, szybszego, który będzie sterował całym ruchem w sieci domowej, a z obecnego routera będzie tylko połączenie do sieci.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez agalin Wt, 2 paź 2012, 22:45:05

Iadmin poszukaj czegokolwiek z wejściem usb i wsparciem ze strony openwrt i żaden modem nie jest problemem :)
2012-07-18 Przyjechał kurier z Orange z nowym iPhone 4s Black... NARESZCIE! :D
2016-03-31 Przesiadka na 6s Space Grey.
agalin

Mój: iPhone 6S
iOS: 9.3.1
Jailbreak: Nie
Game Center: Agalino

Postprzez iAdmin Wt, 23 paź 2012, 12:38:48

Druga część testu Synology DS112j:
http://myiphone.com.pl/test-disk-statio ... racyjnymi/
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Postprzez Qlesz Wt, 6 lis 2012, 18:55:33

Ja jednak zastanawiam się nad zakupem QNAP TS-112 - ma mocniejszy procesor (1.2Ghz) oraz 256 MB pamięci RAM, a cena i funkcje podobne.
iPhone 4; iPhone 5S
Qlesz

iOS: 7.0.3
Jailbreak: Nie
Game Center: Qlesz-PL

Postprzez iAdmin Wt, 6 lis 2012, 20:21:26

Z tego co wyczytałem NAS'y Synology lepiej lubią się ze sprzętem Apple, poza tym mi osobiście wygląd DS112j podoba się znaacznie bardziej niż QNAP ;)

Cena podobna, wiele funkcji wspólnych - i jedno i drugie urządzenie będzie dobre.
Pomagam TYLKO na forum.

iAdmin
Administrator

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot
Następna strona

Powrót do Testy, Recenzje