Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

[Spolszczenie] Sparrow

Polskie lokalizacje dla obcojęzycznych aplikacji

Postprzez iNarek Pt, 15 cze 2012, 13:00:42

Obrazek Obrazek Obrazek

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem Sparrow dla iPhone, gdyż moim zdaniem jest to najlepszy klient poczty jaki powstał na iOS. Niestety językiem domyślnym aplikacji jest język angielski, co mnie trochę irytowało. Postanowiłem więc spolszczyć aplikację. Sparrow spolszczone jest w 100%, jednak nie udało mi się zmusić go do wyświetlania słowa "Szukaj" oraz dni i miesięcy w wiadomościach. Są one spolszczone ale nie wiedzieć czemu nadal wyświetlane są w języku angielskim.

Na samym początku wspomnę, że nasze urządzenie musi mieć zrobiony Jailbreak, gdyż potrzebny jest nam dostęp do systemowych plików. Jeżeli nie masz zrobionego Jailbreak'a, poszukaj tutriala na forum. Jeśli masz urządzenie po Jailbreak'u postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

* - kliknij, aby przejść do strony pobierania.

1. Ściąnij i rozpakuj plik:en.lproj*

(plik należy rozpakować naciskając PPM i wybierając opcję "wypakuj tutaj" inaczej w pliku utworzą się podfoldery i podmienione spolszczenie nie będzie działało)

[b]2. Za pomocą np.
iFunBox* należy przejść do katalogu:

User Applications -> Sparrow-> Sparrow.app

lub

private/var/mobile/Applications/Sparrow/Sparrow.app

3. Wcześniej rozpakowany plik należy przeciągnąć do w/w lokalizacji.

4. Po podmianie należy wykonać respring i cieszyć się spolszczonym Sparrow.

Spolszczenie jest w całości wykonane przeze mnie. Działa prawidłowo z Sparrow w wersji 1.3. Za zgłoszone błędy i niedociągnięcia będę wdzięczny.
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Mój: iPhone 6
iOS: 10.3.1
Jailbreak: Nie
Game Center: F0rfiter

Postprzez andrzejw N, 15 lip 2012, 13:34:53

Spolszczenie super. Wielkie dzięki. :D
 Telefon: iPhone Black 5 16GB
 Tablet: iPad mini Black 64GB Wi-Fi + Cellular
andrzejw

Mój: iPhone 5
iOS: 7.1.2

Postprzez Gapinder N, 15 lip 2012, 16:14:22

iMAREQ napisał(a):Na samym początku wspomnę, że nasze urządzenie musi mieć zrobiony Jailbreak, gdyż potrzebny jest nam dostęp do systemowych plików.

Niekoniecznie ;)
Najnowszy iFunBox ma dostęp do aplikacji użytkownika, za jego pomocą kasowałem niepotrzebne mi pliki językowe w zainstalowanych przeze mnie programach gdy przez jakiś czas nie miałem JB. Co prawda nie próbowałem tam nic wklejać, ale skoro działa w jedną stronę to i w drugą powinno. Niech ktoś, kto nie ma JB sprawdzi i podzieli się wiedzą na forum.

iMAREQ napisał(a):3. Wcześniej rozpakowany plik należy przeciągnąć do w/w lokalizacji.

4. Po podmianie należy wykonać respring i cieszyć się spolszczonym Sparrow.

Niekoniecznie ;) , wystarczy nazwę katalogu zmienić na pl.lproj i wkleić tam, gdzie napisałeś, respring niepotrzebny - po uruchomieniu Sparrow mamy polski interfejs. Sprawdzone - działa.
Dzięki za spolszczenie, nawiąż kontakt z autorami, może w następnej wersji będzie i po polsku.
Nie jestem stary i gruby, po prostu urodziłem się wcześniej od innych i jestem barczysty... w pasie... ;-)
Gapinder

Mój: iPhone 4
iOS: 6.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez iNarek Pt, 27 lip 2012, 18:58:03

Spolszczenie z wersji 1.3 jest w pełni zgodne z wersją 1.3.1, więc można je śmiało pobierać.

@gapinder, dzięki za cenne uwagi. Jak najbardziej masz racje i Twoje sposoby również działają. Mam zamiar skontaktować się z twórcami programu i mam nadzieje, że nie będą mieli oporów przed wprowadzeniem polskiego języka. Zobaczymy.. Trzymajcie kciuki :)
Ostatnio edytowano So, 28 lip 2012, 13:42:56 przez iNarek, łącznie edytowano 1 raz
MacBook Pro Retina 13" Early 2015 iPhone 6S 64GB Space Gray iPad Air 2 64GB Gold WiFi + Cellular
iNarek

Postprzez iMoCks Pt, 27 lip 2012, 19:59:17

Spolszczenie działa świetnie. Kawał dobrej roboty. Gratuluję.
iMoCks

Postprzez Jaca_ffm So, 28 lip 2012, 09:24:42

Dolaczam sie do tego co mowil iMoCks, i rowniez dzieki!! Dobra robota.
iPhone 3g-->iPhone 3gs-->iPhone 4-->iPhone 4S--->iPhone 5S-->iPhone 6S

Tablet: iPad 3 WiFi Cellular, 32GB
Tablet: iPad Air 2 WiFi Cellular, 64GB
Jaca_ffm

Mój: iPhone 6S
iOS: 10.2
Game Center: Cornelius

Postprzez Gapinder Cz, 30 sie 2012, 21:47:46

Ukazał się Sparrow w wersji 1.3.2, spolszczenie działa, błędów na razie (po 10 min. testowania :) ) nie stwierdziłem.
Nie jestem stary i gruby, po prostu urodziłem się wcześniej od innych i jestem barczysty... w pasie... ;-)
Gapinder

Mój: iPhone 4
iOS: 6.1.2
Jailbreak: Tak

Postprzez iNarek Pt, 31 sie 2012, 20:14:48

Sprawdzę w plikach nowej wersji, czy nie ma żadnych różnic i napiszę czy pasuje, ewentualnie wrzucę zaktualizowane spolszczenie.

-- DODANO --

Nowa wersja spolszczenia jest gotowa do pobrania. Jest w 100% kompatybilna z wersją 1.3.2. Poprawiłem w niej kilka błędów oraz literówek. Dziękuję bardzo Gapinderowi za pomoc, on również przyczynił się do poprawy moich niedociągnięć. Nowe spolszczenie nie wymaga podmiany z plikiem en.lproj, jest to już plik o nazwie pl.lproj, który wklejamy do lokalizacji podanej w pierwszym poście. Udało się zmusić program do wyświetlania dni tygodnia oraz słowa "szukaj" zamiast "search" zatem aplikacja jest już w pełni spolszczona. Jeśli wykryjecie jakieś będy, proszę o PW :)

Spolszczenie

-- DODANO --

Spolszczenie przystosowane do wersji 1.3.4.

Spolszczenie
iNarek

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Spolszczenia aplikacji