Forum myiPhone.com.pl : wszystkie tajemnice iPhone'a, iPada, iOS, Apple w Twoim zasięgu

Airport Express rodzaje podłączenia

Akcesoria, urządzenia zewnętrzne do komputerów Mac

Postprzez cubass Pt, 9 mar 2012, 11:27:23

Witam,

zakupiłem Airport Express, mam też router D-Link DI-524. Wszystko podłączyłem i działa tzn. podłączyłem kabel sieciowy z D-Linka do AirPorta, kabel audio i działa mi AirTunes, mam internet z sieci z D-Linka.
Zaważyłem jednak, że są w ustawieniach AirPort opcje:

1. utworzenie sieci bezprzewodowej
2. przyłącz do sieci bezprzewodowej
3. rozszerzenie sieci bezprzewodowej

I teraz mam kilka pytań, jako laik trochę ze sprawami router/internetowymi:

Co mi da utworzenie w przypadku pkt 1. utworzenie nowej sieci jak mam już tą z D-Linka?

Jeśli 2. to bezprzewodowe podłączenie Airport do sieci Wi-Fi utworzonej z D-Linka to mogę śmiało kabel Aiport - D-Link odłączyć i będzie działać?

Pkt.3. już zupełnie nie rozumiem co to i po co. Wydaje się, że zwiększenie zasięgu (w sensie mocniejszy sygnał) obecnej sieci abym mógł np. odebrać zasięg kilka piętr niżej w bloku? :)
cubass

Mój: iPhone 3GS
iOS: 5.0.1
Jailbreak: Tak

Dodaj do:  Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot

Powrót do Akcesoria, Peryferia